Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Muğla » Saklıkent Kanyonu Tanıtımı

Saklıkent Kanyonu Tanıtımı


Saklıkent kanyonu
Belki de Türkiye'nin en bakir turistlik güzelliklerinden biri Saklıkent Kanyonu. Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan kanyon henüz keşfedileli 15 yıl oluyor. Uzun yıllar kimseye kendini göstermeden varlığını sürdürdüğü içinde adı Saklıkent. 15 yıl önce bir keçi çobanı tarafından tesadüfen bulundu. Şu an o keçi çobanı halen daha kanyonda ve oradaki işletmenin sahibi.

Uzun süre el değmediği ve insanlardan uzak olduğu için diriliğinden, güzelliğinden ve şaşırtıcı derecede temiz sularından hiçbir şey eksilmemiş. Tam 14 km uzunluğunda olan kanyonda dünya üzerinde görebileceğiniz en nadir manzaralardan birine rastlayabilirsiniz.


Saklıkent Kanyonu’nda Yapılacaklar

Doğayı Keşfedin

14 km uzunluğundaki kanyonda zorlu bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Dağlardan gelen soğuk suların üzerinden, iplere tutunarak dere ve ağaçların üzerinden geçerek engin manzaralara ve sadece güçlü insanların ulaşabildiği güzelliklere vakıf olabilirsiniz. Ömür boyu bu anıları yanınızda taşıyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti 2018

Saklıkent Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan ve Türkiye'nin görülmesi gereken en güzel kanyonlarından bir tanesi olan Saklıkent Kanyonunu ziyaret etmeyi düşünüyorsanız yanınızda lastik ayakkabı bulundurmanızı tavsiye deriz, zira debinin yüksek olduğu aylarda su içerisinden yürüyeceğiniz için küçük kazalar veya yaralanmalar yaşanabilmektedir. Bu eşsiz kanyona giriş ücreti ise;

Yetişkin: 10 TL
Öğrenci: 7 TL
Lastik Ayakkabı Fiyatı: 15 TL
Lastik Ayakkabı Kiralama: 5 TL şeklindedir.

Saklıkent Tesisi

Suların üzerinde bulunan ve güzel bir manzaraya sahip olan tesiste yorgunluğunuzu atabilir ve serin havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Body Rafting

Oldukça enerjik bir şekilde akan ırmağın üzerinde heyecanlı ve bir o kadar da zorlu rafting macerasına katılabilir ve enerjinizi boşaltabilirsiniz.

Saklıkent Kayak Merkezi

Eğer Saklıkent’e kış aylarında gittiyseniz, kayak merkezi de sizin için kaçırılmayacak bir durak noktası olabilir. Kar kalınlığı 100 ile 230 cm arasında değişen dağların zirvesinde unutulmayacak bir kayak tecrübesini yaşayabilir ve kayak alanı etrafındaki otellerde konaklayabilirsiniz.

Saklıkent’te Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelik buranın gerçekten harika bir doğal güzelliği olduğu yadsınamaz ama siz yine de yürüyüş yolunu tercih etmeden önce yanınızda çocuk getirmemenizi ve çukur, kaya gibi tehlikelere karşı açık olmanızı öneririm. Ayrıca bazen omzunuza kadar gelen suların içinde yürüyeceğiniz için girişte kiralanan deniz ayakkabılarını kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Yine aynı sebepten su geçirmez bir sırt çantanız yoksa yanınıza telefon, cüzdan gibi ıslanabilecek eşyaları getirmemenizi tavsiye ederiz.


Saklıkent Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir?

Fethiye’den sonra 40 km uzaklıktaki Kayadibi Köyü tabelalarını takip ederseniz köyün yakınında olan Saklıkent’e ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınız yok ise Saklıkent’e düzenlenen turlar aracılığıyla da gidebilirsiniz.admin / 19.03.2018 / 4 / 12 351

Yorum Ekleyin


 1. SAMET
  Ziyaretçi
  27 Ağustos 2018 14:15
  0

  En çok sevdiğim aktivite rafting giriş ücretleri de gayet uygun listeye aldım. Faydalı paylaşım için teşekkür ederim kısa süre içinde gitmeyi planlıyorum. 

 2. Muharrem karakaya
  Ziyaretçi
  1 Eylül 2018 14:53
  0

  İyi bilgi yalnız kayak merkezi dediginiz saklıkent ile kanyon olan saklıkent farklı yerler. İkisnin bir biri ile alakası yok. Düzeltirseniz iyi olir..

 3. admin
  Yönetici
  2 Eylül 2018 01:17
  23

  Alıntı: Muharrem karakaya

  İyi bilgi yalnız kayak merkezi dediginiz saklıkent ile kanyon olan saklıkent farklı yerler. İkisnin bir biri ile alakası yok. Düzeltirseniz iyi olir..

   

  Sitedeki konular Editör arkadaşlarımız tarafından yazılıyor. Uyarınız için teşekkürler, en kısa sürede güncelleme yapılacaktır. 

 4. serhat
  Ziyaretçi
  16 Aralık 2018 00:30
  0

  Saklıkent kesinlikle Türkiye'nin doğa güzelliğine sahip en iyi yeri. Öğrenci bileti 7 TL. Araç park etme sorunu da yok büyük bir otoparkı var. Giriş yaptıktan sonra medivenlerden kanyona doğru çıkıyoruz. Kanyona çıktıktan sonra lastik ayakkabı alabileceğiniz ve çay-kahve içebileceğiniz bir alan mevcut. Kanyonun ortasından akan suyun karşısına geçebilmek için lastik ayakkabı almanız gerek. Akıntı güçlü olduğu için terliğiniz ayağınızdan çıkabiliyor. Ayrıca akıntı çok güçlüyse ve derinse karşıya geçmenizi önermiyorum. Geçtiğimiz yıl ani su baskını olduğu için ölümlü vaka meydana gelmişti. Güzel olduğu kadar tehlikeli bir yer. 

Bölgedeki Otelleri İnceleyin

Evcan Apart

Evcan Apart

Marmaris’in en gözde alanlarından biri olan Turgut köyündeki Evcan Apart, araç
Caretta Hotel Akyaka

Caretta Hotel Akyaka

Caretta Otel, denizin mavisi, ormanın yeşili ve göz alabildiğince uzanan altın

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Bozburun’da Gezilecek Yerler

Bozburun’da Gezilecek Yerler

Bozburun, Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı beldelerden biridir. İlçe merkezine
İçmeler’de Gezilecek Yerler

İçmeler’de Gezilecek Yerler

İçmeler, Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı bir beldedir. İlçe merkezine 8
Faralya Köyü Tanıtımı

Faralya Köyü Tanıtımı

Faralya, Uzunyurt adıyla da bilinir. Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı köylerden
Ortaca'da Gezilecek Yerler

Ortaca'da Gezilecek Yerler

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Ortaca, eskiden Köyceğiz'e bağlı bir belde
Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Fethiye, aynı zamanda Türkiye'nin en gözde
Kızılağaç Köyü Tanıtımı

Kızılağaç Köyü Tanıtımı

Karya İmparatorluğunun ilk yerleşim bölgesi olan Kızılağaç Köyü, bir Türkmen
Fethiye Ölüdeniz Tanıtımı

Fethiye Ölüdeniz Tanıtımı

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı eşsiz bir beldedir. Ölüdeniz’i
Köyceğiz'de Gezilecek Yerler

Köyceğiz'de Gezilecek Yerler

Muğla'nın önemli ilçelerinden biri olan Köyceğiz Akdeniz ve Ege'nin birleştiği
Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, yeryüzünde doğa tarafından özenle şekillendirilmiş az sayıda
Kayaköy'de Gezilecek Yerler

Kayaköy'de Gezilecek Yerler

20. yüzyılın başında Fethiye’den büyük bir kasaba olan Kayaköy ise şimdi bomboş
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up