Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez Antalya’ya bağlı bir merkez ilçe konumundadır. Şehrin ikinci kalabalık ilçesi olarak biliniyor. Ulaşım ise şehir içinden ve kolaydır. Merkezde olması bakımından Antalya’ya vardığınızda Kepez’e ulaşmak son derece basit olacaktır.

antalya kepez
Kepez
gelişmiş bir ilçedir. Antalya'nın ticari anlamda en gelişmiş ilçesi sayılabilir. İlçe sınırlarında bulunan gezinti alanları buranın ziyaretçi sayısını arttırmaktadır.

Antalya’ya ulaştığınızda gezilip görülecek yerler arasında Kepez’i unutmamalısınız. Zaten otobüsle gideceklerin ilk uğrak yeri burası olacaktır.


Düden Şelalesi

düden şelalesi
Ülkemizin en büyük doğal güzelliklerinden biri olan Düden Şelalesi dünyanın her yerinden ve ülkemizden çok sayıda turist çekmektedir. İlçenin en önemli yeri şelalesidir. Antalya merkeze uzaklığı ise yaklaşık 10 km'dir. Şelalenin suyu Akdeniz'e dökülmektedir. Hem yemyeşil bir doğa içinde bulunmak hem de şelalesinin muhteşem manzarasını seyretmek için ziyaret edebilir, gitmişken piknik yapmayı da düşünebilirsiniz.

Şelalenin suyu ve yüksekliği görenleri hayran bırakmaktadır. Piknik için uygun olan yerleri yeşilin tüm güzelliklerini gözler önüne sermektedir. Özellikle yaz aylarında şehrin gürültüsünden ve iş hayatının yoğunluğundan kaçmak için buralar tercih edilmektedir. Su sesinin dinlendirici özelliği ve doğa manzarası eşliğinde pikniğinizi yapabilir ve stres atabilirsiniz.

Hayvanat Bahçesi

antalya hayvanat bahçesi
Antalya'nın hayvanat bahçesi Kepez ilçesinde bulunmaktadır. Bu nedenle Antalya Kepez’de gezilecek yerler denince Düden Şelalesi’nden sonra akla gelen ilk yerdir. Söz konusu hayvanat bahçesi 1989 yılında ziyarete açılmıştır. İçerisinde yüzden fazla hayvan türü ve bu türlerin 856 çeşidi bulunmaktadır. Son derece büyük ve gezinti için geniş bir zaman dilimi gerekmektedir. Her yerini tam olarak atlamadan gezebilmek için birkaç saatinizi buraya ayırabilirsiniz. Ancak gezinti yorucu olacağından yarım gün de ayırabilirsiniz.

Geniş bir alana kurulduğundan çeşitli etkinlik alanları da bulunmaktadır. Çocukları için oyun alanları,piknik yerleri ve doğal su kaynakları bulunmaktadır. İçerisinde küçük şelaleler de yer almaktadır. Gezintiniz bittikten sonra hem dinlenebilir hem de alanda yeşillikler içinde piknik yapabilirsiniz.

Kırkgöz Han

kırkgöz han
Kırkgöz Han
Antalya merkeze yaklaşık olarak 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Burada bulunan bir kitabeden bu eserin 2. Gıyasettin Keyhüsrev tarafından yapıldığı anlaşılmaktadır. Yani Anadolu Selçukluları Döneminden kalmadır. Gıyasettin Keyhüsrev de Alaattin Keykubat’ın oğludur. 1232 ile 1246 yılları arasında yapıldığı bilinmektedir. Kırkgöz Han Anadolu Selçuklularından kalma bir kervansaraydır. Bu bakımdan son derece önemli bir tarihî yapıdır.

Kepez’de gezilecek yerler denince daha çok bu üç yer akla gelmektedir. Ülkemizin önemli bir tatil merkezi olan Antalya’ya gelmişken ilçelerindeki güzellikleri de ziyaret edebilirsiniz. Kepez de şehir merkezinde yer alan bir ilçe olduğundan gezilip görülmesi en kolay olan yerler arasında yer almaktadır.


Kepez Nerede, Nasıl Gidilir?

Kepez ile merkez arasındaki ulaşım otobüs ve raylı sistemlerle sağlanmaktadır. Ulaşım sıkıntısı yoktur. Zaten merkeze bağlıdır. Ayrıca otobüsle gidenler için otobüs terminalinin Kepez’de olduğunu belirtmekte fayda var. Terminale vardığınızda rotanızı buradan çizebilirsiniz. Konyaaltı Plajı’na da buradan daha çabuk gidilebilir.admin / 14.05.2018 / 0 / 2 615

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Anamur'da Gezilecek Yerler

Anamur'da Gezilecek Yerler

Anamur gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye gezi veya
Phaselis (Faselis) Antik Kenti

Phaselis (Faselis) Antik Kenti

Güneybatı Anadolu’da Antalya ile Fethiye Körfezleri arasında Akdeniz'e doğru
Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz'e kıyısı bulunan ilçenin merkeze
Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat Antalya ilimize bağlı bir ilçemizdir ama gerek şehir merkezindeki
Finike’de Gezilecek Yerler

Finike’de Gezilecek Yerler

Finike Antalya'nın kıyı kesimlerinde yer alan turistik bir ilçedir. Kuzeyinde
Alanya’da Gezilecek Yerler

Alanya’da Gezilecek Yerler

Antalya denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Alanya tüm dünyada tarihi ve
Yavru Vatan Kıbrıs

Yavru Vatan Kıbrıs

Akdeniz’in ortasındaki Kuzey Kıbrıs kendine has şivesinden, soldan akan
Kaş'ta Gezilecek Yerler

Kaş'ta Gezilecek Yerler

Hitit belgelerinde Işık Ülkesi olarak adlandırılan Likya’nın önemli
Isparta'da Gezilecek Yerler

Isparta'da Gezilecek Yerler

Isparta, Akdeniz Bölgesi’nde denize kıyısı olmayan fakat Göller Bölgesi olarak
Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya, Akdeniz'in en büyük kenti olarak çok eski bir tarihe sahiptir. Kelime
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up