Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa severlerin hayallerini süsleyen alanlara sahiptir. Yeşil ovalarının koyu bir denizle birleşimi doğanın ne kadar güzel olabileceğini kanıtlıyor adeta bize. Eğer bir kampçı iseniz mutlaka Karadeniz’e gitmek istemişsinizdir. Oranın atmosferinde birkaç gün kamp yapmak istiyorsanız sizin için listelediğimiz bu 10 kamp alanına göz atmanızda fayda var. Herkes önce nereye gitmeniz gerektiğini bilmeniz sizin için faydalı olacaktır. Şahsen bende kamp yapmak istesem ilk tercihim Karadeniz bölgesinden olurdu.

İşte sizler için derlediğimiz en güzel Karadeniz kamp alanları;

1- Yenice Ormanları Kamp Alanı, Karabük

karadeniz kamp alanları 1
Karabük'te yer alan bu alan vahşi hayatın devam ettiği nadir kamp alanlarından birisi. Eğer siz de doğanın gerçek yüzüyle vakit geçirmeyi isteyenlerdenseniz, bu tarz insan elinin çok değmediği alanları tercih ediyorsanız burası tam size göre. Herhangi bir tesisinde bulunmadığı bu alanda ihtiyaçlarınızı kendinizle beraber getirmeniz gerekebilir.

2- Torkul Gölü, Düzce

karadeniz kamp alanları 2
Karadeniz kamp yerleri denildiğinde ilk akla gelen ve doğal bir göl olan Torkul Gölü’nde, şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta. Torkul Gölü çevresinde bir kamp tesisi yok; ancak çadır kampı için en ideal alanlardan biri. Karadeniz’in doğal çevresi sanırım insanların çok fazla uğramayı sevmediği yerler. Eğer tam bir doğacıyım diyorsanız size kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer. Kendine hayran bırakan güzelliğe sahip bir yer.


3- Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı, Rize

karadeniz kamp alanları 3
Etrafın koyu yeşil bir tabakayla sarılmış gibi duran bu yer, sanırım bir kampçıyı oldukça sevindirecektir. Kamp alanının yakınlarında yer alan bazı köylerde de yerli halkla tanışabilir ve onlarla kaynaşma şansı yakalayabilirsiniz.

4- Abant Kamp Alanı, Bolu

karadeniz kamp alanları 4
Karadeniz’in her yeri ağaçlıkla kaplı desek yalan olmaz. Burası ise nadir bulunacak bir yer.Geceleri dışarı çıkan yıldızları seyretmek bile ayrı bir keyif verici unsur.

5- Yedigöller, Bolu

karadeniz kamp alanları 5
1965 yılında milli park statüsü kazanan Yedigöller, kampçılar tarafından en fazla tercih edilen kamp alanlarından biri. Her mevsim kamp yapabileceğiniz Yedigöller, uzun yürüyüşler yapmayı düşünenler için de en ideal seçenek. Şunu söylemekte fayda var ki oda burada herhangi bir tesis bulunmuyor. Gerçek kampçılıkta aslında bu değil midir?

6- Uzungöl Tabiat Parkı, Trabzon

karadeniz kamp alanları 6
Trabzon’da bulunan bu yer yemyeşil bir arazinin yanında geniş ve uzun gövdeli ağaçlarıyla dikkat çekiyor. Diğer kamp alanlarına karşın burada gerekli tesisler ve hizmetler bulunmakta. Hedefinize Karadeniz bölgesini seçtiyseniz ve yeni yeni kampçılığa başladıysanız burası diğer yerlere nazaran sizin için daha uygun demektir.


7- Borçka Karagöl Kamp Alanı, Artvin

karadeniz kamp alanları 7
Artvin gibi bir yerde kamp alanı olmayacakta nerede olacak. Tam anlamıyla kampçılara uygun. Özellikle deneyimli kampçılara için olan bu yer kış aylarında uygun olmasa da mevsimlik ve yaz aylarında kamp için çok uygun. Karagöl’de balık tutmanın yasak olduğunu ve hazırlıklı gitmeniz gerektiğini unutmayın.

8- Güzeldere Tabiat Parkı, Düzce

karadeniz kamp alanları 8
Şelalenin sesiyle ve vahşi hayatın sesinin ahengini dinlerken bütün dertlerinizi unutacaksınız. Tam bir doğa harikası olan bu yer her kampçının bürgün uğraması gerekiyor. 2011 yılında tabiat parkı statüsüne kavuşan Güzeldere Tabiat Parkı; şelaleleri, ağaçlık alanları, patikaları ve diğer doğal güzellikleri ile kamp yapmak için en iyi seçeneklerden biri.

9- Dilberdüzü, Artvin

karadeniz kamp alanları 9
Dağcıların ve kampçıların en çok tercih ettiği alanlardan biri olan bu yer tam olarak doğa aşıkları için birebir. Eğer dağa tırmanmayı da seviyorsanız, Kaçkar Dağları bu spor için çok uygun.

10- Kapılı Göller, Rize

karadeniz kamp alanları 10
Trekking içinde uygun bir alana sahip olan bu yer Türkiye'nin en yüksek zirvelerinden biri olan Veçernik Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Çevrede ise sadece bir adet tesis bulunmakta. Aslında oda yeterli sayılır çünkü burası deneyimli kampçıların gelebileceği bir yer.

Makalemizde Karadeniz'de kamp yapılacak yerler hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık, umarım faydamız olmuştur.admin / 21.11.2018 / 2 / 4 546

Yorum Ekleyin


 1. ibrahim
  Ziyaretçi
  7 Aralık 2018 16:49
  0

  Türkiye'nin kalbi Karadenizdir. Özellikle Ayder Ihlamuraltı Kamp Alanı, Rize'deki kamp için çok iyi bir yer olarak biliyorum. Her ne kadar gitmesem de giden arkadaşlar tavsiye ediyor. Türkiye'mizin güzelliklerinden faydalanmak gerek.

  1. Ahmet Buğra
   Ahmet Buğra
   Ziyaretçi
   20 Haziran 2019 17:03
   0
   Yine de gitmediğiniz bir yer için "biliyorum" gibi kesin ifadeler kullanmamanızı rica ediyorum. Öyle ki kamp ve kampçılık hassas bir konudur ve özellikle bir yeri tavsiye ediyorsanız kendi gözlemlerinizi yazmalısınız diye düşünüyorum. Ordu ilinde Çambaşı yaylası diye bir yer olmasına rağmen nedense hiç bahsedilmiyor. Nefis ormanları ve Gerze şelalesi de mevcut, hatta yüzülebiliyor da. Selamlar


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in saklı kenti Giresun. Nice kervanlar geldi geçti de bozamadı senin
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up