Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri

Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri

Gece hayatı iyi olan tatil yerleri
Gece hayatı iyi olan tatil yerleri, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, tatil planları yapan tatilcilerin araştırma konusu halini alıyor. Bu noktada, yapmakta olduğunuz araştırmalara katkıda bulunmak adına, gece hayatı iyi olan şehirler hakkında bilgileri ilerleyen bölümlerde sizlerle paylaşacağız. Tatilinizi yurt içi ya da yurt dışında geçirmek isteyip istemediğinizin bir önemi yok; biz size dünyanın, gece hayatı iyi olan şehirlerini ve buralarda yapabileceğiniz etkinliklerini sıralayacağız.

Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri


Rio De Janerio: Dünya gündemine genellikle karnavalları ve skandalları ile gelen Brezilya'nın Rio De Janerio kenti gece hayatı iyi olan tatil yerleri arasında bulunmakta. Burada eğlencenin kalbi Leblon bölgesi ve Copacabana Plajı'nda atıyor. Yerel partiler de kentte sıklıkla düzenleniyor.

New York: Sadece Amerika Birleşik Devletleri değil, dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan New York'ta çok fazla gökdelen bulunuyor. Yaz aylarında, bu gökdelenlerin üst katlarında sıklıkla teras partileri düzenleniyor. Ve bu partiler gece hayatına damgasını vuruyor.

Berlin: Gece hayatı iyi olan tatil yerleri arasında yer alan Berlin, aynı zamanda Almanya'nın başkenti olarak bilinmekte olup, eğlence yerlerinin yanında müzeleri ile de ünlü. Havası genel olarak sıkıcı olan bu şehirde hafta sonu olduğunda bir gece kulübüne girebilmek için şansınızın yüksek olması gerekiyor; çünkü buralar çok yoğun oluyor ve dolayısı ile girişler sınırlandırılıyor.

Barcelona: Bir şehir, ne kadar siyasi problem yaşarsa, o şehre gelen tatilci sayısı da o oranda azalıyor. Bu durumdan İspanya'nın Barcelona şehri de nasibini almış durumda. Ancak yine de Las Ramblas bölgesinde gece hayatı oldukça canlı. Burada bulunan mekanlarda hem tatilciler, hem de yerliler gecenin tadını çıkarıyor.

Buenos Aires: Edebi eserleri ve tango dansı ile ünlü olan Arjantin'in başkenti Buenos Aires, aynı zamanda gece hayatı iyi olan şehirler arasında da yer alıyor. La Boca Caddesi, kendin en ünlü gece kulüplerinin toplanma noktası gibi. Dolayısı ile gece hayatını sevenler şehirde hafta sonu olduğunda burada eğleniyorlar.

Belgrat: Sava ve Tuna nehirlerinin birleşim noktasında bulunan Belgrat, Sırbistan'ın başkenti olmakla birlikte, Türkiye ile vizesiz gidiş gelişlere de açık. Dolayısı ile gece hayatı iyi olan tatil yerleri arasında yer alan Belgrat'a ülkemizden giden tatilci sayısı oldukça fazla.

St. Petersburg: Rusya'nın önemli şehirleri arasında yer alan St. Petersburg, gece hayatı ile olduğu gibi farklı diğer bazı konularda da dikkat çekiyor, örneğin bazı dönemler güneş neredeyse hiç doğmazken, bazı dönemler ise neredeyse hiç batmıyor. Tarihi dokusu ve mimarisi de oldukça etkileyici. Haziran ayında burada güneş hiç batmadığı için, beyaz geceler olarak isimlendirilen geceler oldukça çılgın yaşanıyor.

Las Vegas: Günümüzün 50 yıl öncesinde Amerika Birleşik Devletleri ve özellikle de Nevada'da bir çöl kasabası olarak bilinen Las Vegas, öyle bir ilerleme gösterdi ki, artık burada hayat oldukça canlı. Gece hayatı oldukça gündemde olan şehirdeki kumarhaneler de çok fazla dikkat çekiyor.

Beyrut: Lübnan'ın başkenti olan Beyrut, Ortadoğu'nun İsviçre'si olarak da anılıyor. Bu turistik kent, gece hayatı iyi olan tatil yerleri arasında sayılan turistik bölgelerden bir tanesi.

Amsterdam: Dünyanın Özgürlükler Kenti olarak anılan Hollanda'nın önemli şehirleri arasında yer alan Amsterdam'ın kanalları oldukça meşhur. Red-Light District, yani dünyanın en ünlü eğlence bölgelerinden bir tanesi bu şehirde yer alırken, gece kulüplerinde bol skandal yaşandığını da belirtmeden geçmeyelim.

Bangkok: Tayland'ın başkenti olan bu şehir gece hayatı iyi olan tatil yerleri arasında yer alıyor ve bundan dolayı da pek çok turist ağırlıyor. Pek çok turisti de ağırlayamayan bu şehirde gece kulüplerinde çok fazla skandal yaşanıyor ve bundan dolayı burayı tekin bulmayanlar da var. Ancak eğer yolunuz buraya düşerse, bütçenize uygun mekanlar bulabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

New Orleans: Amerika Birleşik Devletlerinin bu şehrinde müzik çok önemli bir yaşam tarzı niteliğinde. Dolayısı ile gece hayatında pek çok konser ve etkinlikle karşılaşmak mümkün. Fransız Mahallesi ise New Orleans'ın en önemli eğlence mekanlarının bulunduğu bölge.

Kopenhag: Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da barlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık. Ve bu barlarda vakit geçirmek Kopenhag'lılar için neredeyse bir gelenek gibi.


Tel Aviv: İsrail'de bulunan Tel Aviv'de gece hayatı, kentin müze ve modern yapıları kadar ünlü. Kentin ünlü eğlence bölgeleri ise Rothschild ve Neve Tzedek

Tokyo: Japonya'nın bu kenti, dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer almasının yanında, gece hayatı iyi olan şehirler arasında da yer alıyor. Reklam panoları ile bu şehir geceleri ışıl ışıl bir görünüme kavuşuyor. Ginza bölgesi, Tokyo'nun gece hayatı en canlı olan yerlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Londra: Gecenin geç saatlerine kadar açık gece kulüpleri bulunan Londra'da, her hafta sonu bu mekanlarda bir skandal da yaşanmıyor değil. Çok fazla yağmurun yağdığı bu şehirde, neredeyse hiç uyumayan insanlar var. Sadece gece hayatı da değil, bu şehirde gündüzleri de bir eğlence mekanı bulabilmeniz mümkün.

İbiza: İspanya'nın muhteşem deniz veplajlara sahip adası İbiza'nın gece hayatı da bir o kadar renkli. Keyifli partilerin adresi olan bölgede gündüz ve gece, birbirinden çok farklı yaşanıyor. Çılgın partilere imza atan büyük gece kulüplerine, aynı anda bir kaç bin kişi girebiliyor.

İstanbul: Ülkemizin yedi tepeli şehrinin, Dünyanın en cool şehri olarak seçildiğini biliyor muydunuz? Burada her bütçe ve zevke uygun eğlence mekanı bulabilmek mümkün. Hem Avrupa, hem Asya kıtasında toprakları bulunan ve bu özelliğe sahip olması ile de benzersiz olan İstanbul'un her bir karışı tarih kokuyor. Gece hayatı iyi olan şehirler arasında yer alan İstanbul'da özellikle Kadıköy, Galata ve Boğaziçi kıyıları dikkat çekiyor.
admin / 22.03.2019 / 1 / 98

Yorum Ekleyin


  1. Cumali
    Ziyaretçi
    26 Mart 2019 23:28
    0

    Bangkok'un gece hayatı oldukça çılgın ve hareketli... 3 sene önce arkadaşlar ile tatile gitmiştik. Birkaç kulübe uğradık ve sabaha kadar acaip eğlendik. Daha iyisi olacağını zannetmiyorum. Tavsiye ederim.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Unutulmaz Bir Tatil için Balayı Villaları

Unutulmaz Bir Tatil için Balayı

Yeni evli çiftler için hazırlanmış olan balayı villaları çiftlerin unutulmaz
Sunexpress Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

Sunexpress Bilet Sorgulama Nereden,

Sunexpress bilet sorgulamahizmeti sayesinde havayollarında yapılan bilet
Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi

Uçak bileti fiyatları her geçen gün daha da uygun hale gelmektedir. Fiyatların
Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu | Norveç Fiyortlarını Keşfedin

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu |

12 günde 9 ülke 15 şehir gezerek Kuzey Avrupa’yı keşfetmek ister misiniz? İşte
Çipli Pasaport Nedir? Nasıl Alınır?

Çipli Pasaport Nedir? Nasıl Alınır?

Günümüzde ulaşım teknolojilerindeki devrimler sonucunda insanlar sıklıkla
Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması

Modern yaşamın bizi getirdiği noktada çalışmak kaçınılmaz bir durum. Şehir
Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Schengen vizesi 22 Avrupa Birliği ülkesi 4 Avrupa Serbest Ticaret Birliği
Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

Her geçen gün gelişen teknoloji ile dünyada ki sınırlar kalkmakta ve insanlar
Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi

İzmir’in tatil gözdesi Alaçatı’da turistlerinde çok tercih ettiği tatil
Doğu Ekspresi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Doğu Ekspresi Hakkında Bilmeniz Gereken

Ülkemizde yapabileceğiniz en ekstrem seyahatlerden birisi Doğu Ekspres ile
Bizi Takip Edin!
11k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.3k
Pinterest
Abone Olun!
up