Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris yarımadaları, körfezleri, mavi bayrak ödüllü plajları ve geniş ormanlık alanları ile doğa ile iç içe tatil imkanı sunmasından dolayı her yıl binlerce tatilciyi ağırlamaktadır. Tatilcilerin birçoğu otellerde konaklamayı tercih ederken doğa ile daha yakın olmak isteyen tatilciler ise kamp yaparak tatilini geçirmektedir. Denize sıfır konumda veya ormanlık alan içinde kuş sesleri arasında konaklamayı tercih edecek olan tatilciler için hazırladığımız bu yazımızda Marmaris kamp alanları listesini sizler için ele alacağız.

1- Çubucak Çadır Kampı

çubucak çadır kampı
Marmaris’in en büyük kamp alanı olarak gösterilen Çubucak Kamp Alanı Marmaris merkezine 20 kilometre mesafede oldukça sakin ve sessiz bir noktada yer almaktadır. Ön tarafta uçsuz bucaksız deniz arka tarafta ise dev ağaçlar ile dolu geniş bir ormanlık alan yer almaktadır. Ancak belirtmekte fayda var. Popüler bir kamp alanı olduğu için biraz kalabalık olabiliyor.

2- Akyaka Orman Kampı

akyaka orman kampı
Geleneksel Akyaka mimarisi içinde muhteşem bir kamp alanı olan Akyaka Orman Kampı, doğa ile baş başa kalmak isteyen kampçılar tarafından tercih edilmektedir. Son derece sessiz ve sakin olan kamp alanı içinde sadece çadırlar değil aynı zamanda taş evlerde de konaklayabilirsiniz. Bununla beraber denize yürüme mesafesinde olan kamp alanı içinde çeşitli hizmetler de sunulmaktadır.

3- Evcan Camping

evcan camping
Marmaris'te kamp yapılacak yerler denildiğinde akla gelen ilk noktalardan bir diğeri ise Evcan Camping’dir. Marmaris’in Hisarönü mevkinde yer alan kamp alanı özellikle karacan kampını tercih eden tatilciler tarafından tercih edilmektedir. Son derece sakin bir ortama sahip olan işletme muhteşem bir manzaraya sahiptir. Denize yürüme mesafesinde yer alan kamp alanı misafirlerine yiyecekten temizliğe elektriğe ve suya kadar birçok hizmeti de sunmaktadır.

4- Altınkum Camping

altınkum camping
Daha önceki yıllarda pek popüler olmadığı için son derece sakin olan Altınkum Camping günümüzde ise iyice tanınmaya ve bilinmeye başladı ve bu yüzden biraz kalabalıklaştı diyebiliriz. Hisarönü Koyu’nda yer alan işletme denize son derece yakın konumda yer almaktadır ve belirtmekte fayda var deniz son derece temiz ve berrak. İlçe merkezinden uzak olduğu için son derece sessiz ve huzurlu bir kamp sunmaktadır.

5- İnbükü Orman Kampı

inbükü orman kampı
Pek bilinmeyen ancak oldukça güzel olan bir diğer kamp alanı ise İnbükü Orman Kampı’dır. Marmaris – Datça yolu üzerinde yer alan işletme kalabalık ve gürültüden uzak yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz bir konumda yer almaktadır. 4 kilometre uzunluğundaki sahil şeridine sahip olan Marmaris camping alanında ateş yakıp ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

6- Club Amazon

club amazon
Marmaris kamp alanı konusunda son derece zengin noktalardan biri olduğu için hemen hemen her 5 kilometrede bir kamp alanı bulmak mümkündür. Bunlardan bir ise Marmaris ve Datça arasında yer alan Club Amazon’dur. Bördübet’te yer alan kamp alanı şehrin gürültüsünden uzak denize ve ormana sıfır konumda yer almaktadır. Kamp alanı içinde WC, duş ve market hizmeti de sunulmaktadır.
Eğer Marmaris civarında kamp planlıyorsanız; Marmaris Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

7- Boncuk Kamping

boncuk kamping
Marmaris ve Gökova arasında yer alan Boncuk Kamping mavi ve yeşilin buluştuğu konumda yer almaktadır. Adını Boncuk Koyu’ndan alan işletme berrak denizi ve sık ormanlık alanı ile oldukça popüler noktalardandır. Kamp alanının bir diğer güzelliği ise leylak renkli köpekbalığı türünün üreme alanı içinde yer almasıdır. Dalışlar yaparak köpekbalıklarını gözlemleyebilirsiniz.

8- Camprail Station

camprail station
Ağaçların arasında yer alan Camprail Station, çadır ve karavan ile kamp yapmak isteyenler için oldukça ideal noktalardan bir diğeridir. Özellikle ailecek kamp yapmak isteyen tatilciler tarafından tercih edilen kamp alanı huzurlu ve sessiz bir ortam sunmaktadır. Son derece temiz bir denize ve bolca ormanlık alana sahip olan kamp alanı güzel anlar yaşatacaktır.

9- İçmeler Maliye Kampı

içmeler maliye kampı
Marmaris’in İçmeler mevkinde yer alan İçmeler Maliye Kampı özellikle çadırlı kamp için ideal noktalardandır. Muhteşem bir manzaraya ve berrak denize sahip olan kamp alanı güvenilir olmasına karşın kalabalık olabiliyor.

10- Günnücek Orman Kampı

günnücek orman kampı
Marmaris Kamp yerleri arasında ilk sıralarda yer alan Günnücek Orman Kampı son derece güzel ve bir o kadar da bakir kalabilmiş nadir kamp alanlarından biridir. Denize ve ormanın buluştuğu noktada yer alan kamp alanı son derece huzurlu ve sakin bir ortam sunmaktadır. 50 farklı kuş türüne de ev sahipliği yapan ormanlık alan içinde kuş seslerini duyarak uyanacaksınız. Bununla beraber vahşi hayvanların da olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu yazımızda Marmaris'te kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Marmaris kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Marmaris kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 20.08.2019 / 0 / 5 109

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Bu yazımızda Balıkesir çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğal güzellikleri, sakin yaşamı, berrak denizi ve uçsuz bucaksız
Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Turizm noktasında en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Fethiye eşsiz
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up