Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel köşelerinden biridir. Köşe diyoruz çünkü Gökçeada Türkiye'nin en batı ucu olma özelliğini de taşımaktadır. Muhteşem doğası tertemiz denizi ile keyifli bir tatil için ideal olmasının yanında henüz tam olarak keşfedilmemiş olması ile tatilcilerin uygun fiyatlar ile bunu gerçekleştirmeleri de mümkün olmaktadır. Gökçeada kamp yerleri ise kamp yaparak tatilini doğa ile baş başa geçirmek isteyen kişiler için bulunmaktadır.

1- Gizli Liman Plaj ve Kamp Alanı:

Gizli Liman Plaj ve Kamp Alanı
Gökçeada’da bulunan Gizli plajı arkasında ki orman ile ziyaretçilerine nefis bir tatil yaşatmak için yer almakta. Tertemiz denizi ve kumsalı ile gündüz denizin keyfi çıkartılırken arkasında ki ormanlık alanda kuracağınız çadır ile tam bir kamp tatili yapmanız sağlamaktadır. Burada kamp yapmak için özel bir tesis olmadığından çadır kurmanız sırasında ücret ödemenize gerek yok. Gökçeada çadır kamp alanı Uğurlu köyüne 10 kilometre mesafede olduğundan buraya giderek ihtiyaçların karşılanması mümkün olmaktadır.

2- Uğurlu Köyü Kamp Alanı:

Uğurlu Köyü Kamp Alanı
Köye oldukça yakın olan plajı temiz kumsalı ve kumsalda yer alan kafe ile kamp yapmak isteyen kişiler için avantajlı olmaktadır. Çadır kurmak için ücret ödenmeyen plajda plajın istediğiniz yerini tercih etmeniz mümkün olmakta. Kafenin sahipleri ise ihtiyaçların temini konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Huzur dolu tatil için bulunmaz bir yer olarak tercihiniz olabilir.

3- Yıldız Koyu:

yıldız koyu kamp alanı
Türkiye'nin ilk ve tek sualtı mili parkı bu koyda yer alıyor. Yıldız Koyu merkeze yakınlığı ile tercih edilirken Burada denize girdiğinizde kendinizi balıklar ile birlikte yüzerken bulabilirsiniz. Bu bölgede tatilini kamp yaparak geçirmek isteyen kişiler için ideal bir yer olmaya devam ediyor ve kamp yapmak için ücret ödemek istemeyen kişiler içinde ideal. Gökçeada kamp alanları çok olması ve bunlar arasında ücretsiz kamp yapılacak erlerinde fazla olması kam turizmi açısından bölgeyi elverişli yapmaktadır.

4- Gökçeada Sualtı Milli Parkı:

gökçeada sualtı milli parkı
Yıldız koyu yakınlarında yer alan bu parkın olduğu bölgede ücretsiz kamp yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Çok yakınında ücretli kamp alanı bulunmasının yanında merkeze yakınlığı ile de ihtiyaçların görülmesi sorun oluşturmamaktadır.

5- Laz Koyu:

gökçeada laz koyu
Gökçeada kamp yapmak istediğinizde adanın güneyine doğru gitmeniz gerekmektedir. Burada bu küçük ve şirin koyu gördüğünüzde adeta saklı bir cennete geldiğinizi hissedebilirsiniz. Kamp yapmak için alternatif bir yer arıyorsanız Laz Koyu bunun için doğru tercih olacaktır.

6- Şen Kamping:

Gökçeada Şen Kamping
Aydıncık plajında yer alan şen kamping kendine ait olan plajı ile kamp yaparken denizle adeta iç içe olmanız için ideal olmaktadır. Buranın temiz denizi ve kumsalı ile temel ihtiyaçlarınızın tesis tarafından karşılandığı bir tatili yaparken kamptan çadır başı ücret olacak şekilde yararlanmanız mümkün olmaktadır.
Eğer Gökçeada seyahati planlıyorsanız; Gökçeada Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.

7- Mola Kamping:

Gökçeada Mola Kamping
Gökçeada’da kamp yapılacak yerler arasında en çok tercih edilen yer olarak mola kamping hem kamp tatilini hem de eğlenceyi bir arada bulmanızı sağlıyor. Deniz kıyısında olan kamp alanı ile deniz tatilinizi gündüzleri yaparken akşam olduğunda kurulan dev ekran da açık hava sineması ile nostalji yaşamanız mümkün oluyor. Yetişkinler gibi çocuklarında unutulmadığı kam alanı ailecek kamp yapanlar için ideal olmayı başarıyor.

8- Arkadia Kamping:

Gökçeada Arkadia Kamping
Yıldız koyu bölgesinde yer alan bu kamp alanı denize oldukça yakın ama plajın ve denizin taşlı olması nedeniyle biraz zorluk yaşanan bir yer. Kaleköy’e yürüyerek 10 dakika da ulaşımın mümkün olduğu bu kamp alanında bütün temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmakta. Çadırların dışında gölgeliklerinde yer alması ile gündüzleri güneşten etkilenmeden açık alanda oturma imkanı da sunmaktadır.

9- Koy Kamping:

Gökçeada Koy Kamping
Yıldız koyu yakınlarında bulunan diğer bir kamp alanı da Koy Kamping olarak hizmet sunmakta. Gökçeada camping alanları içinde tertemiz deniz, muhteşem doğa ve huzur sizin için tatili ifade ediyorsa bu kamp alanı beklentilerinizi karşılamaktadır.

10- Yıldızkoy Kamp Alanı:

Yıldızkoy Kamp Alanı
Yıldızkoy’da kamp yapmak ama bu sırada elektrik, su, tuvalet ve buzdolabı gibi ihtiyaçlarınızı da kolayca karşılamak istiyorsanız bunun için en uygun kamp alanı burası olmaktadır. Denize yakın bir alanda olması ile gündüz deniz keyfi yapmanın ardından akşamı kamp alanında mangal yaparak ve aileniz ile huzur dolu saatler geçirerek değerlendirebilirsiniz. Kampta ücret çadır başına değil de kampa giriş yapan kişiye göre alınarak farklı bir ücretlendirme tarifesi uygulanıyor.

Bu yazımızda Gökçeada çadır kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Gökçeada kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Gökçeada kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 20.08.2019 / 0 / 182

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Turizm noktasında en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Fethiye eşsiz
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale’ye bağlı Bozcaada ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler
Türkiye’deki En İyi Tatil Yerleri

Türkiye’deki En İyi Tatil Yerleri

Günümüzde pek çok kişi gerek iş hayatının vermiş olduğu yoğunluktan gerekse
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up