Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi İzmit kamp alanları listesini yazarak; sizler için İzmit kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.


Marmara Bölgesinde yer alan İzmit İstanbul'a yakınlığı, doğal güzellikleri ve temiz denizi ile oldukça çok tercih edilen kamp alanlarına sahiptir. Karadeniz’in serin sularına girmek ve ailecek tatil yaparken bunun için yüksek ücretler ödemeden gerçekleştirmek istediğinizde İzmit kamp alanları beklentilerinize cevap vermektedir. Şehrin karmaşasından ve sıkıcı rutininden uzakta ruhunuzu dinlendirebileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kuzuyayla Tabiat Parkı Kamp Alanı
Maşukiye’de bulunan bu tabiat parkını gördüğünüzde dünyada böylesi huzur veren güzellikler kaldı mı diye kendinize soracaksınız. Sakin, sesiz ve huzur dolu olan bölge milli park ilan edilmiş olduğundan endemik bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Doğa yürüyüşleri yapmak ve aileniz ile tatil yapmak istediğinizde çadırınızı bu parkın olduğu alanda ücretsiz olarak kurabilirsiniz.

Kerpe Kartal Kayalıklar Kamp Alanı

Kerpe Kartal Kayalıklar Kamp Alanı
İzmit’in Karadeniz'e kıyısı olan bu ilçede daha önce görmediğiniz güzel manzaraları görebilirsiniz. Dalgaların aşındırmış olduğu kayalıklar ve denizin uçsuz bucaksız mavilikleri ile unutulmaz bir tatil için sizi davet etmektedir. Bölgede çadırınızı ücretsiz olarak kurabileceğiniz alanlar bulunmaktadır ve ateş yakmakta da serbesttir.

Sardala Koyu Kamp Alanı

Sardala Koyu Kamp Alanı
Kefken ve Ağva’nın ortasında bulunan bu koy henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş bir koy olması ile deniz kenarında daha sakin bir tatil yapmak isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Türkiye'nin Phuket adası olarak anılma nedenini buraya gittiğinizde kendinizi cennette hissederek anlayabilirsiniz. Bakir kalmış ormanlık alanına çadırınızı kurabilir ve temiz denizine girebilirsiniz.

Karakaya Kamp Alanı

Karakaya Kamp Alanı
Yuvacık mahallesinde bulunan Karakaya yeşilin her tonunu bulabileceğiniz bir kamp alanıdır. Ailecek çıkacağınız tatillerde burada çadırınızı ücretsiz olarak kurabilir ve doğada keşfe çıkmak için yürüyüşler yapabilirsiniz. İzmit merkeze 20 kilometre mesafede bulunmaktadır.
Eğer İzmit seyahati planlıyorsanız; İzmit Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka okuyunuz.

Kartepe Altıoluk Yaylası Kamp Alanı

Kartepe Altıoluk Yaylası Kamp Alanı
Yazın sıcağından kurtulmak ve serin bir havada doğa ile baş başa kalmak istediğinizde Altıoluk yaylasını tercih edebilirsiniz. Geniş ormanları ve temiz havası ile ilgi görmekte olan bu yaylaya sadece giriş için ücret ödenmektedir. Çadır kurmak için ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur.

Ballıkayalar Kamp Alanı

Ballıkayalar Kamp Alanı
Ballıkayalar tabiat parkı uzun doğa yürüyüşleri yapmak ve şehrin stresinden bir nebze olsun uzaklaşarak huzur bulmak istediğinizde bunu gerçekleştirebileceğiniz bir yerdir. Kocaeli'nde yaşayan kişiler gibi İstanbul’da yaşayan kişilerinde kamp yapmasa bile günübirlik geziler için mutlaka gittiği alanlar arasında yer almaktadır. Gebze Tavşanlı sınırları içinde bulunmaktadır.

Beşkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Beşkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı
Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Beşkayalar Tabiat Parkı Yuvacık’ta bulunmaktadır. İzmit kamp yerleri bakımından güvenli ve sakin bir yerde kamp yapmak istediğinizde muhteşem doğası ile ilk tercihiniz olacaktır. İstanbul'a yakın olması ile şehrin sizi sıktığını hissettiğiniz anlarda birkaç günlüğüne de olsa gideceğiniz bir yer olacaktır.

Kumcağız Orman Kamp Alanı

Kumcağız Orman Kamp Alanı
Ben tatilimde doğayı ve denizi bir arada istiyorum diyen kişiler Kumcağız orman kamp alanına çadırlarını kurabilir ve hemen önünde ki plajdan da denize girebilirler. Kendi çadırınızı ücretsiz olarak kurabileceğiniz yerler olmasının yanında ayrıca kamp alanında hazır kurulu çadırlarda bulunmaktadır.

Cebeci Kamp Alanı

Cebeci Kamp Alanı
Cebeci sahilinde bulunan plajların hemen arkasında bulunan çam ağaçlarından oluşan ağaçlık alanlara çadırınızı ücretsiz olarak kurabilir denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Sakin bir tatili yapmak ve ailecek kamp yapılacak uygun bir yerdir. Denizi temiz ve mavinin her tonu ile unutulmaz gün betimi manzaraları sunmaktadır.

Pembe Kayalar Kamp Alanı

Pembe Kayalar Kamp Alanı
İzmit şehrinde denize girmek ve kamp yamak için tercih edilen noktalar arasında yer almaktadır. Burası nispeten daha sakin olması ile de tatilimde ses istemiyorum yalnız kalmak istiyorum diyen kişilerin tercihi olmaktadır.admin / 02.01.2020 / 0 / 3 398

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile ülkemizin mutlaka görülmesi
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up