Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Antalya » Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu’da Gezilecek Yerler


Aksu gezilecek yerler
Aksu, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz'e kıyısı bulunan ilçenin merkeze uzaklığı ise 17 km olarak bilinmektedir. Antalya merkezden ortalama yarım saatte ilçeye ulaşılmaktadır. Aksu tarihi ve doğal güzellikleriyle her dönemde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Aksu tarihi ve doğal güzellikler açısından son derece zengin bir ilçe olduğundan Antalya seyahatlerinizde kesinlikle uğramadan dönülmemesi gereken bir ilçedir. Antik kentleri, mağaraları ve doğal güzellikleriyle seyahat severlerin beğenisini toplamaya devam etmektedir.


Makalemizin devamında dilerseniz Aksu gezilecek yerler listemize göz atalım.

Perge Antik Kenti

Aksu ilçesinin tarihi açıdan önemli kalıntılara sahip olduğundan bahsetmiştik. Onlardan biri de Perge Antik Kenti'dir. Antik kentin Antalya merkeze olan uzaklığı 18 km olup Aksu ile arasında mesafe ise 2 km’dir. İlçeye son derece yakın ve ulaşımı kolaydır. Burası tarihte bir ticaret yolu üzerinde bulunduğundan dönemin en gelişmiş kentlerinden biridir. Kentin içinde sizleri bir tiyatro, hipodrom, su kanalı, hamam ve Roma kapısı beklemektedir. Tarihin farklı dönemlerine şahitlik eden bu kenti dolaşmak yerli ve yabancı turistler için zevkli bir hal almaktadır.

Kurşunlu Şelalesi

Hem ülkemizin hem de Aksu'nun en önemli doğal güzelliklerin biri de Kurşunlu Şelalesi’dir. Burası Antalya merkeze yaklaşık 23 km uzaklıkta bulunduğundan ulaşım sıkıntısı çekilmemektedir. Otobüslerle ortalama yarım saatlik bir yolculuk sonrası şelaleye varmak mümkündür. Şelalenin yüksekliği 18 metredir. Görenleri hayran bırakan muhteşem doğa manzarasıyla ülkemizin her yerinden turist çekmektedir. Şelalenin altında biriken 7 adet gölet de görenleri kendine hayran bırakan bir doğa harikasıdır.

Zindan Mağarası

Mağaranın ilçenin merkezine uzaklığı 1 km’dir. Mağara içinde bulunan yer altı deresi ve 765 metre uzunluğuyla göz alıcı doğası görenleri hayran bırakmaktadır. Hem doğal hem de arkeolojik açıdan öneme sahip bir mağaradır. Burada yapılan arkeolojik çalışmalar devam etmektedir.

Sorgun Yaylası

Antalya ve Aksu denince akla gelen doğal güzelliklerden biri de Sorgun Yaylasıdır. Aksu’ya olan uzaklığı 10 km’dir ve bu nedenle gezip görmek için son derece uygundur. Ulaşımın kolay olması nedeniyle doğal güzelliklere ilgi duyanların yeşil ile iç içe olmak isteyenlerin vazgeçemediği doğa harikalarından biridir. Yayla turizmi denince Antalya civarında ilk akla gelen yerlerden biri olan Sorgun Yaylasını yazın sıcağından ve iş hayatının yoğunluğundan uzaklaşmak için tercih edebilirsiniz.

Söz konusu yaylada ayrıca bir de mağara bulunmaktadır. Burası da aynı adla anılmakta ve Sorgun Mağarası diye bilinmektedir. Mağara içindeki doğa harikası dere de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Aksu’da gezilecek yerler denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Sorgun Mağarası mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir.


Antalya Aksu Nerede, Nasıl Gidilir?

Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa ve Serik ilçeleri ile komşu olan Aksu ilçesinin bu tarihi ve doğal güzelliklerini yakından görebilmek için şehre bir seyahat düzenleyebilirsiniz. Denize kıyısı bulunan ilçe aynı zamanda deniz turizmi açısından da ihtiyaçlara cevap vermektedir. Antalya’ya ulaştıktan sonra ilçeye varmak son derece kolaydır. Antalya merkeze 17 km uzaklığıyla ulaşımı kolay olan ilçeye otobüsler aracılığıyla varmanız mümkündür.admin / 01.05.2018 / 1 / 22 592

Yorum Ekleyin


  1. Süleyman
    Ziyaretçi
    17 Aralık 2019 18:18
    0
    Bahsedilen Sorgun Yaylası ve Zindan Mağarası Antalya'da değil Isparta'daki Aksu ilçesindedir. Bilginiz olsun.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kurşunlu Şelalesi Tanıtımı

Kurşunlu Şelalesi Tanıtımı

Antalya Kurşunlu Şelalesi ilin merkez bölgesinde bulunmaktadır. Kurşunlu
Antalya Tekirova Tanıtımı

Antalya Tekirova Tanıtımı

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı olan Tekirova, tarihi ve doğal güzellikleriyle
Serik'te Gezilecek Yerler

Serik'te Gezilecek Yerler

Serik sınırları içerisinde ilk yerleşimin Bergama Krallığı tarafından
Korkuteli'nde Gezilecek Yerler

Korkuteli'nde Gezilecek Yerler

Korkuteli Antalya iline bağlı bir Akdeniz bölgesi ilçesidir. Doğu tarafından
Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez Antalya’ya bağlı bir merkez ilçe konumundadır. Şehrin ikinci kalabalık
Gündoğmuş’ta Gezilecek Yerler

Gündoğmuş’ta Gezilecek Yerler

Gündoğmuş; Antalya'nın bir ilçesi olup merkeze uzaklığı yaklaşık 149 km olarak
Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Antalya'nın il merkezine 180 km uzaklıkta bulunan Gazipaşa, Toros dağları ile
Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat Antalya ilimize bağlı bir ilçemizdir ama gerek şehir merkezindeki
Konyaaltı’nda Gezilecek Yerler

Konyaaltı’nda Gezilecek Yerler

Konyaaltı Türkiye'nin Akdeniz kıyısında yer alan Antalya'nın en kıymetli
Alanya’da Gezilecek Yerler

Alanya’da Gezilecek Yerler

Antalya denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Alanya tüm dünyada tarihi ve
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up