Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Kapuzbaşı Şelalesi Tanıtımı

Kapuzbaşı Şelalesi Tanıtımı

kapuzbaşı şelalesi
Kapuzbaşı şelalesi, dünyanın en büyük ikinci şelalesi olarak bilinir. Burası son derece büyüleyici bir manzaraya sahiptir. Şelalenin aktığı bölge 700 m rakıma sahiptir. Aladağ zirvesinde yer alan bu şelale yıl içinde kar ve buzlarla beslenir. Özellikle bahar aylarında karların erimesiyle birlikte su seviyesi artar. Yaz aylarında ise buz gibi çağlayanıyla ziyaretçilerine ferah bir ortam sağlar.


Niagara Şelalesi ile karşılaştıracağınız güzellikte olacak bu şelale Aladağları da görkemiyle sizlere sunuyor. Ayrıca burada şehirden uzak doğayla iç içe bir vakit geçirebilirsiniz. İçindeki kayalıklar ve yeşilliklerde doğanın tadını çıkarabilirsiniz. 76 metre tepeden dökülen şelale gürül gürül sesi ve beyazlığıyla sizleri bekliyor. Ayrıca bölgedeki toplam 7 şelale size farklı bir seyir zevki yaşatacaktır. Bu şelalelerin 3 tanesi yan yanadır.

Kapuzbaşı Şelalesinde Ne Yapılır?

yahyalı şelalesi
Burada yapacağınız etkinlikler çeşitlidir. Öncelikle şelalede çevredeki manzarayı karşınıza alarak bir piknik yapabilir ve çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıca şelalede saç kavurma ve alabalık da son derece ilgi gören yiyeceklerdir. Bunun dışında bölge vadi ve ormanlık alandan meydana gelir. Ayrıca burada çok detaylı trekking etkinlikleri yapılmaktadır. Kayseri ile Adana arasında Aladağlar geçişini 5 günde bitecek programlarla yürüyüş etkinlikleri yapılmaktadır. Bu etkinlikte gruplar genelde dördüncü günde Kapuzbaşı Şelalesi çevresinde kamp kurarlar. Sizler de farklı bir etkinlik arıyorsanız trekking tam da aradığınız bir terapi olacaktır.


Kapuzbaşı Şelalesi Konaklama

kapuzbaşı şelalesi konaklama
Yahyalı Kapuzbaşı şelalesi çevredeki trekking etkinlikleri için son derece elverişli bir bölgedir. Bu yüzden ülkemizin birçok yerinden gruplar doğa yürüyüşü ve manzarası için bu doğal güzelliği ziyaret etmektedir. Ayrıca Kapuzbaşı şelalesi konaklama bakımından da son derece elverişlidir. Burada özellikle yaz aylarında gelen kişiler çadır kurup konaklayabilir. Genel olarak yaz aylarında daha güzel gezebileceğiniz bu yerde çadırda bir gece kalmadan dönmeyin.
Eğer Kapuzbaşı Şelalesi civarında iseniz; Kayseri Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.
Ayrıca diğer konaklama seçenekleri ise bölgedeki ahşap ağırlık otellerdir. Buradaki küçük otellerde sizler de doğayla iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca yakın bölgede yer alan dinlenme tesisi kamp için özel bir alan bulundurur. Bununla birlikte son zamanlarda dünyayla birlikte ülkemizde de son derece popüler olan Bungalov evlerinde de kalabilirsiniz.

Kapuzbaşı Şelalesi Nerede?

Yahyalı şelalesi, olarak da bilinen bu bölge Kayserinin Yahyalı ilçesi sınırlarında kalmaktadır. Kapuzbaşı şelalesi nerede, merak ediyorsanız Kayseri şehir merkezine 165 km mesafededir. Yaylalı ile arasındaki yolun da genişletilmesiyle birlikte ulaşım daha da kolaylaşmıştır. Ayrıca buraya giderken yolun büyük kısmı orman içinden geçtiği için keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu şelale Aladağ Milli Parkı içinde kalır.

Kayseri Kapuzbaşı Şelalesi gitmek için il merkezinden Develi ya da Yeşilhisar yolunu kullanabilirsiniz. Ayrıca Yaylalı ilçesinden sonra da iki farklı yol üzerinden buraya ulaşabilirsiniz. Adana tarafından gelecekler ise Adana-Aladağ-Kapuzbaşı rotasını izleyebilir. Buraya ilçe merkezinden yolculuk ortalama 90 dakika kadar sürmektedir.admin / 12.07.2019 / 0 / 117

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Çamlıdere'de Gezilecek Yerler

Çamlıdere'de Gezilecek Yerler

Ankara’ya bağlı olan Çamlıdere, her tarafı ormanlarla kaplı, içinden bir dere
Nallıhan'da Gezilecek Yerler

Nallıhan'da Gezilecek Yerler

Nallıhan gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Uçhisar’da Gezilecek Yerler

Uçhisar’da Gezilecek Yerler

Uçhisar gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye gezi veya
Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesinde olan bu güzel şehrimizi daha
Odunpazarı’nda Gezilecek Yerler

Odunpazarı’nda Gezilecek Yerler

Odunpazarı, Eskişehir’in merkez ilçelerinden biridir. 2008 yılında il merkezi
Ermenek'te Gezilecek Yerler

Ermenek'te Gezilecek Yerler

Ermenek, Karaman'ın ilçelerinden biridir. İl merkezine 163 kilometre mesafede
Tuz Gölü Tanıtımı

Tuz Gölü Tanıtımı

Tuz Gölü Konya ve Aksaray'ın sınırlarının buluştuğu noktada yer alır.
Keçiören'de Gezilecek Yerler

Keçiören'de Gezilecek Yerler

Keçiören, başkent Ankara'nın en kalabalık ilçelerinden biridir. İl merkezinin
Çubuk’ta Gezilecek Yerler

Çubuk’ta Gezilecek Yerler

1902 yılında merkezi ilçe olarak resmi kayıtlara geçen Çubuk, 1910 yılında
Sivas'ta Gezilecek Yerler

Sivas'ta Gezilecek Yerler

Anadolu coğrafyasında bulunan en eski kentlerden birisi olan Sivas Roma
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up