Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Karadeniz’in en doğal kenti Artvin. Karadeniz boyunca uzanan sahil ve olabildiğince doğuya gittikçe uzanan ormanlar ve ormanların en uç yüksek ve yoğunlukta olduğu yerdir Artvin yöresi. Bu açıdan düşünülünce kampçılar akın etmektedir Karadeniz'e ve Artvin'e. İşte bu yüzden sizlere araştırma yapıp yazdık bu yazılarımızı. Artvin kamp alanları konusunda titiz çalışmamızla sizleri Artvin kamp yerleri konusunda bilgilendirmek istedik.

Artvin kamp için kendiliğinden meydana gelmiş yeşil ve mavi ortamlarla doludur. Herkesin aklının bir yerlerinde hep vardır bu doğa harikası yerlere gidip kamp kurmak kafa dinlemek. Artvin’de kamp yapılacak yerler ile ilgili sizlerin bilgi edinmesini gerçekten isteriz.

1- Mençuna Şelalesi Kamp Alanı

mençuna şelalesi kamp alanı
Mençuna Şelalesi, Artvin’in Arhavi bölgesinde konuşlanan pek çok doğal özellikleri bünyesinde bulunduran, Arhavi kentinin ziyareti bitmeyen yerlerinden biridir. Yerli, yabancı turistlerin de dikkatini çeken Mençuna Şelalesi’nin etrafında yoğun ormanlar, envai çeşit bitki türleri, ıssız yayla hayatı ve çok eski zamanlardan kalma köprüler bulunmaktadır. Artvin kamp konusunda tavsiye edebileceğimiz nadide özelliklere sahip kamp yeri olan şelalelerin ve tatlı su kaynaklarının bulunduğu bu kamp alanı sizleri yeniden dünyaya gelmiş gibi tatlı ve hoş zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

2- Camili-Gorgit Tabiatı Koruma Alanı

camili gorgit tabiatı koruma alanı
Artvin’de kamp yapılacak yerler konusunu araştırmaya devam ettiğimizde bir diğer doğa harikası yer olan ve Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan camili- gorgit kamp alanı Artvin bölgesinde birçok kamp alanından en beğenebileceğinizi düşündüklerimizdendir. Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı, 490,5 hektarlık yüz ölçüme sahip geniş bir yerdir. Bu alanın etrafı adeta peyzaj alanı gibi devasa ağaçlarla çevrili ve doğal görünümdedir. Fotoğraf çekilmeniz mangal yapabilmeniz vb. ihtiyaçlarınız için düşünülmüş alanlar mevcuttur. Göç yolu üzerinde bulunduğu için göçmen kuşların da uğrak alanlarıdır.

3- Hatila Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

hatila vadisi milli parkı kamp alanı
Bu Milli park bölgede en çok bitki örtüsüne sahip yerlerin bulunduğu çok az rastlanan güzel yerlerdendir. Bu güzel alana gidip görebilir gerek günübirlik gerekse uzun süreli kamp yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Milli Parkın bu bölgenin mikroklima özelliği sebebiyle Akdeniz iklimine de rastlanan bitki türleri mevcuttur. 600 civarı endemik bitki türünün yetiştiği milli park alanında kamp kurduğunuzda bölgede pek çok hayvan çeşitlerine de rastlarsınız. Bazı hayvan çeşitleri arasında ayı, domuz, tilki, porsuk, yaban keçisi, sansar, atmaca, kartal, çakal, dağ horozu, Hopa engereği ve alabalık gibi türler vardır.

4- Deriner Barajı Kamp Alanı

deriner barajı kamp alanı
Kampçıların en çok tercih ettiği ve bölgedeki en beğenilen yerlerden biridir bu kamp alanı. Etrafında baraj ve doğasıyla insanı büyüleyen güzelliktedir. Buraya gittiğinize pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz. Artvin’in Salkımlı Köyü’nde bulunan Çoruh Vadisi üzerindeki ve nehirdeki baraj, dünyanın en büyük barajlarındandır. Bu barajı seyredebilir fotoğraf çektirebilirsiniz.
Eğer Artvin gezisi düşünüyorsanız; Artvin Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka okuyunuz.
Artvin kamp alanları arasında yer alan bu kamp alanına gidip kamp kurarak bu güzel manzaraların tadına varabilirsiniz.

5- Borçka Karagöl Kamp Alanı

borçka karagöl kamp alanı
Her tarafı dağlarla sarılı olan Borçka Karagöl, Doğu Karadeniz’in en nadide ili Artvin’in Borçka taraflarındadır. Ormanlarla ile iç içe olup, kamp kurarak kendinizi yenilemek için 1480 metre yükseklikte bir yer olan Karagöl sizleri büyüleyecek güzelliktedir.


Artvin de kamp yapılacak yerler içinde sizlere şiddetle tavsiye edebileceğimiz şirin ve serin bir yerdir.

6- Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı

karagöl sahara milli parkı kamp alanı
Artvin‘in Şavşat ilçesine 25 km uzaklıkta yer alan ve kolayca ulaşabileceğiniz yolu olan bir yeridir. Karadeniz İkliminin yoğun olduğu Karagöl’de otel ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Karagöl etrafında çok sayıda kamp alanları bulunmakta olup çadır kampları kurabilmeniz serbesttir. Milli Park içerisinde her türlü imkanlara sahip olan kamp alanları çok sayıda ağaçları da barındırmaktadır. Karagöl kamp yerleri içinde en çok beğeni ve yorum alan yerlerden biri olarak burayı sizlere tavsiye ediyoruz.

7- Cehennem Deresi Kanyonu

cehennem deresi kanyonu kamp alanı
Cehennem Deresi Kanyon Vadisi, Artvin'e yakın sayılabilecek mesafede bulunmakta kuzeybatısında ve Artvin-Ardanuç yoluna 25 km mesafededir. Dünyaca ünlü kanyonlar arasındadır. İç kısımlara doğru ilerledikçe çeşitli güzellikte doğal ortamlarla karşılaşılan vadi kamp kurmanız için yerlerdendir. Bu ünlü kanyonun etrafında ya da orman kısmında kamp kurarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

8- Arsiyan Yaylası Kamp Alanı

arsiyan yaylası kamp alanı
Artvin kamp yerleri olarak saydıklarımızdan biri de Arsin yaylası kamp yeridir. Bu kamp yerinin kuzeyinde ve batısında Gürcistan sınırı, güneyinde Ilıca Köyü bulunur. Arsiyan yaylası çeşitli bitki türleri, balığı ve doğası, suyuyla diğerlerinden çok farklı özelliktedir. Buralara turla veya tatil için gelirseniz ya da buralardasınız mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Çeşitli sağlığa faydalı çermikleri de mevcuttur. Yaylalar sarı cennet çiçekleri ve çeşitli yöresel otlardan lezzetli ve faydalı çorba yapılacak bitkilerle doludur. Buralarda kamp kurup stres atmanız size iyi gelecektir.

9- Sahara Yaylası

sahara yaylası kamp alanı
Artvin şehri ile Ardahan şehri il sınırı aralığında bulunan Sahara yaylası Artvin kamp yerleri arasındadır. Şavşat ilçesi merkezine 17 kilometre uzaklıktadır. Orman ve geniş bitki örtüsü, mera alanları, buz gibi soğuk suları ile bu yer aynı zamanda Artvin’in en ehemmiyetli yaylalarındandır. Nadir manzarası, kültürel, rekreasyonel ve turistik potansiyeli, zengin flora ve fauna çeşitliliği, ilginç jeolojik hususları ve peyzaj güzellikleri ile 1994 yılında Karagöl – Sahara Milli Parkı ilan edilen yayla buranın Sahara bölümünde bulunuyor.

10- Maral Şelalesi

maral şelalesi kamp alanı
Artvin ili Borçka ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Buradaki şelale kamp için mükemmeldir. İlçe merkezine yaklaşık olarak 55 kilometre mesafede bulunmaktadır. Burası 2005 yılında UNESCO’nun teşvikleriyle Türkiye'nin ilk biyosfer rezervi ilan edildi. Doğanın ortasında bulunan bu yerde güzel bir kamp yapabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerler mevcut olmakla birlikte yiyeceğinizi yanınızda getirmelisiniz.

Bu yazımızda Artvin'de kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Artvin kamp alanları listesini yazarak; sizler için Artvin kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 04.10.2019 / 0 / 2 172

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in saklı kenti Giresun. Nice kervanlar geldi geçti de bozamadı senin
Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan ve doğal turizm varlığı
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal
Karadeniz'de Kesinlikle Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Doğal Yer

Karadeniz'de Kesinlikle Görülmesi

Karadeniz ülkemizin en yeşil en canlı ve en güzel bölgelerinden biridir. Hemen
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up