Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Gezi Notları » Gezgin Bilgiler » Muhafazakâr Villalar Villaekstra’da!

Muhafazakâr Villalar Villaekstra’da!


Muhafazakar villalar
Muhafazakâr tatil olarak verilen isme bakıldığında, bahsedilen tatil seçeneğinin sadece koyu bir şekilde dinine bağlı olan ya da bu tip düşüncelere sahip olan kişiler tarafından yapılabileceği düşünülebilir. Aslında bu kavram ‘kişiye özel alanların sağlandığı’ tatil yöntemi olarak veya benzer isimlerle de açıklanabilir. Yani otellerdeki ya da diğer tatil tesislerindeki kalabalık ortamdan uzaklaşılarak, size özel bir tatil seçeneğinden faydalanmak olarak düşünülebilir.

Bu seçeneği değerlendirmek için villaekstra.com adresindeki ‘muhafazakâr villa’ seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Söz konusu olan villalar 2 ile 6 oda arasında değişen yatak odasına sahip bulunuyor. Dolayısıyla 4 kişi ile 12 kişi arasında değişen gruplar bu villalarda konaklayabiliyor. Villalar gerekli olan tüm ev eşyalarına ve klima özelliği gibi özelliklere sahip olan villalar olarak görünüyor. Muhafazakâr villaların özelliği ise, her villada bulunan havuzların bu villalarda duvarlarla çevrili olması yani gözlerden uzak, korunaklı olması. Dolayısıyla muhafazakar ya da dindar olarak kabul edilen aileler de gönül rahatlığı ile bu tesislerde tatil yapabiliyor, mahremiyet isteyen yeni evli çiftler ya da genç kızların olduğu kalabalık arkadaş ya da aile grupları da bu villaları tercih edebiliyor. Sonuç olarak konforlu ve tatmin edici bir tatil yapmak isteyen ama kişisel alanlarına, mahremiyetlerine ya da gizliliklerine önem veren kişiler, özellikle kalabalık gruplar için çok uygun bir tatil seçeneği olarak görünüyor. https://www.villaekstra.com/muhafazakar-villalar bağlantısını takip ederek tüm muhafazkar villaları inceleyebilirsiniz.

Bu seçenekler arasında çok az da olsa tek yatak odasına sahip olan ve sadece 2 kişinin konaklamasına izin veren villalar da bulunuyor. Muhafazakâr villalardan ya da diğer villalardan kiralamak isteyenlerin ise yüksek maliyetlere katlanması gerekmiyor. Sezon sonu ve sezon başı olarak kabul edilen aylarda bir kişinin gecelik konaklama ücreti 40-50 TL gibi düzeylerde bulunuyor. Tatil sezonunun yoğun ayları olan Temmuz-Ağustos aylarında ise bu ücretler yaklaşık 3 katına çıkıyor. Dolayısıyla otellerde ya da tatil köylerinde tatil yapmak için ödemeniz gereken minimum ücretleri ödeyerek tatil yapabiliyorsunuz. Örneğin 12 kişilik bir villanın Nisan-Kasım aylarındaki haftalık kiralama ücreti 4 bin TL civarında iken, bu rakam Temmuz-Ağustos aylarında haftalık 12 bin TL düzeyine çıkıyor. Dolayısıyla en yoğun aylarda ve en büyük villalarda bile kişi başına düşen gecelik kiralama ücreti 150 TL civarında bulunuyor. Aynı aylarda bazı yıldızlı otellerde ya da tatil köylerinde talep edilen gecelik ücretin 400-500 TL dolaylarına bile çıkabildiği düşünüldüğünde, villa kiralama fiyatlarının çok uygun seviyelerde olduğunu söylemek mümkün oluyor. Üstelik muhafazakâr villalar ya da diğer villalar, diğer tesislerin sağladığı tüm konforu sağlamasına rağmen, yarattıkları kişisel alanlar ile tatilcilerin gözdesi olmayı hak ediyorlar.admin / 30.10.2019 / 0 / 967
Konu Etiketleri: muhafazakar villa

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Tatil Yapımında İyi Otel Bulmak

Tatil Yapımında İyi Otel Bulmak

İyi bir otel seçimi yapmak çoğu zaman zordur. Seçenekler ve alternatifler
Tatil İçin Araba Seçiminin Önemi

Tatil İçin Araba Seçiminin Önemi

Tatile giderken pek çok tatilci kendi aracı yerine kiralık araçları tercih
Muğla'daki Tüm Tatil Köyleri

Muğla'daki Tüm Tatil Köyleri

Tarih boyunca yüzlerce medeniyete beşiklik etmiş, ormanları, koyları, tarihi ve
Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insan tatil planı yapmadan tatile gitmekte ve daha sonrasında
Villada Balayı Tatili

Villada Balayı Tatili

Türkiye'nin istediğiniz her coğrafyasında, hayalini kurduğunuz huzur ve
Unutulmaz Bir Tatil için Balayı Villaları

Unutulmaz Bir Tatil için Balayı

Yeni evli çiftler için hazırlanmış olan balayı villaları çiftlerin unutulmaz
Antalya’da Eşsiz Bir Villa Tatili

Antalya’da Eşsiz Bir Villa Tatili

Sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en popüler tatil
Tatilde Rahatsızlık Veren Harcamalar Anketi

Tatilde Rahatsızlık Veren Harcamalar

Bugün, doğru ben de bu ödemeleri yaparken rahatsızlık duydum diyeceğiniz tatil
10 Adımda Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

10 Adımda Erken Rezervasyon Nasıl

Tatil fiyatları bazen çok yüksek rakamlara çıkmaktadır, bazen de çok uygun
Tatile Nasıl Hazırlanmalı?

Tatile Nasıl Hazırlanmalı?

Yaz geldiğinde hepimizin ilk olarak yapmak istediği şey, tatil. Peki, tatile
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up