Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Mersin kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Mersin kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.


Akdeniz bölgesinin en güzle şehirlerinden birisi olan Mersin doğal güzellikleri, uzun plajları, yaylaları ve tarihi dokusu ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Özellikle Mersin kamp yerleri açısından oldukça zengindir. Şehrin sıkıcı rutininden kaçmak ve tatil süresince kendini kuralların içine hapsetmek istemeyen kişiler için Mersin’de çok sayıda kamp yeri bulunmaktadır. Kamp yapmak için bu şehri tercih ettiğinizde unutulmaz anılar ile tatilinizi geçirmeye hazır olmalısınız.

Boğsak Adası Kamp Alanı

Boğsak Adası Kamp Alanı
Silifke ilçesi sınırları içinde bulunan Boğsak Koyu henüz Mersin kamp alanları içinde adını çok duyurmamış bakir sayılabilecek yerler arasındadır. Yazlıkların ya da büyük otellerin yapılmamış olduğu bu adaya sizde hemen gidebilir mavi ile yeşilin kucaklaştığı bu coğrafyada kamp yapabilirsiniz. Caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanları arasında yer alan Boğsak koyunda çadırınız ağaçların gölgesine kurabilirsiniz. Akşamları çadırın önünde oturup gün batımını izleyebilirsiniz. Bu kamp alanında duş, tuvalet, su ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılamanız için tesisler bulunmaktadır.
Silifke hakkında ayrıntılı bilgi için; Silifke Gezilecek Yerler listemizi inceleyiniz.

Çinili Göl Kamp Alanı

Çinili Göl Kamp Alanı
Tatilinizi deniz kenarında değil aksine Mersin’in yaylalarında geçirmek istiyorsanız 2500 metre yüksekte Çamlıyayla ilçesi sınırları içinde olan Çinili göl tam aradığınız yer olacaktır. Yazın ortasında dahi serin havası ve muhteşem manzarası ile bu buzul göl mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Doğa yürüyüşleri için ideal olan bu alanda çadırınızı istediğiniz bir yere kurabilir ve huzurun keyfini de doyasıya çıkartabilirsiniz.

Yanışlı Mağarası Kamp Alanı

Yanışlı Mağarası Kamp Alanı
Deniz kıyısında tatil yapmak istiyor ama nispeten saha sakin bir kamp alanı arıyorsanız Yanışlı mağarasının bulunduğu alan bu isteğinizi gerçekleştirmeniz için uygun olacaktır. Deniz turizminin oldukça gelişmiş olduğu şehirde Mersin kamp alanları genellikle ücretli olurken burada çadırınızı ücret ödemeden kurmanız mümkün olmaktadır.

Çamlıyayla Kamp Alanı

Mersin Çamlıyayla Kamp Alanı
Yaz mevsiminin oldukça sıcak geçtiği şehirde yerli halk denize gitmek yerine arkasında ki Toros dağlarında bulunan yaylalara çıkmayı tercih etmektedir. Mersin kamp denildiğinde ise en popüler alan Çamlıyayla eski adı ile Namrun yaylası olmaktadır. Tarihi Namrun kalesinin bu bölgede olması ile adını yaylaya verdiği bilinmektedir yeşilin her tonunu görebileceğiniz endemik türlerin olduğu alanda tertemiz hava yenilenmenizi sağlayacaktır. Bölgede pek çok köy bulunmakta ve kamp yapmak için köylere yakın alanları tercih etmeniz halinde ihtiyaçlarınızı karşılama sorunu yaşamazsınız.


Mavikent Tisan Kamp Alanı

Mavikent Tisan Kamp Alanı
Ormanla denizin kucaklaştığı bu kamp alanı tatilinde sakinlik isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Masmavi denizi ve huzur dolu ortamı ile ziyaretçilerini beklemekte olan mersin çadır kamp alanları arasında ücret ödemeden çadırınızı kurabileceğiniz ender alanlardan birisi olmaktadır.

Gökçevlik Prens Charles Koyu Kamp Alanı

Gökçevlik Prens Charles Koyu Kamp Alanı
Arkasındaki tepeler ormanlık bir alan olan bu cennetin gizli köşelerinden biri olan koy huzurun ve sakinliğin sizi beklediği bir yerdir. Ağaçların gölgesine çadırınızı kurabilir sahilde güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Ücretsiz kamp yapılan bu alan ilgi çeken kamp yerleri arasında bulunmaktadır. Özellikle günübirlik gezilerde oldukça fazla tercih edilen bu yerde aileniz ile güzel vakit geçirebilir ve dinlendiğinizi hissedebilirsiniz.
Eğer Mersin'e seyahat etmeyi planlıyorsanız; Mersin Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

Talat Göktepe Kamp Alanı

Talat Göktepe Kamp Alanı
Erdemli ilçesinde deniz kenarında bulunan büyük çamlık alan hem doğa hem de deniz kampını aynı anda yapmak isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Büyük çamlık alanın içinde çadırınızı kurabilir ve hazır kurulu olan çadırlarda da kalabilirsiniz. Fiyatları oldukça uygun olan bu kamp alanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmaktadır.

Kapızlı Kamp Alanı

Kapızlı Kamp Alanı
Mersin’in Atakent ilçesinde yer alan bu kamp alanı Atakent Belediyesi tarafından işletilmekte ve bu sayede de oldukça uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir. Kamp alanı gür ağaçlık bir alan ve önünde yer alan uzun plajı ile bir tatilde aradığınız her şeyi bulmanızı sağlayacaktır. Temiz ve güvenli olması ile özellikle mersin çadır kampı yapmak isteyen kişilerin en çok terci ettiği yer olmayı başarmaktadır.


Pullu Kamping

Pullu Kamping
Ağaçların altına çadırınızı kurmayı ve hemen önünüzde de denizin olmasını hayal ediyorsanız bunu Pullu kamping de gerçekleştirebilirsiniz. Kamp alanı çam ağaçlarının içinde yer almakta ve masmavi Akdeniz de önünde bulunmaktadır. Bir kamp alanında ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin hazır olduğunu görebileceğiniz mersin camping alanları içinde en çok rağbet gören yer olmaktadır. Gün batımını burada izlemenin ayrı bir keyif olduğunu bilmelisiniz. Kurulu çadırlarda kalmak istediğinizde yanında masası, oturacak alanı, buzdolabı, gibi tüm ihtiyaçlarınızı kendinizin görmeniz mümkün olmaktadır. Yemeğinizi çadırınızda kendiniz yapabileceğiniz gibi ayrıca kamp içinde bulunan lokantadan da yiyebilirsiniz.

Erdemli Belediyesi Çadır Kamp Alanı

Erdemli Belediyesi Çadır Kamp Alanı
Erdemli Belediyesi tarafından işletilmekte olan bu kamp alanı geniş kum plajı ile ailesi ile deniz kenarında kamp yapmak isteyen kişiler için ideal bir ortam sunmaktadır. Mersin kamp alanları içinde bu alanda hazır kurulu çadırlardan kiralamak da mümkün olmaktadır. Duş, tuvalet, elektrik kamp alanında yer almakta çadır kurmak için ücret ödenmesine karşın bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanılması mümkün olmaktadır.admin / 07.01.2020 / 0 / 4 220

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up