Türkiye'nin En Büyük Gezi Rehberi...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Kartalkaya Kış Turizmi İçin En Doğru Adres

Kartalkaya Kış Turizmi İçin En Doğru Adres

kartalkaya
Bolu, sahip olduğu doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir şehrimizdir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin özellikle kış aylarında sıklıkla ziyaret ettiği bu şehirde, Abant gibi bir doğa harikasının bulunması ziyaretçi sayısını da artırmaktadır. Abant Gölü, çeşitli firmalar tarafından düzenlenen Abant Turu kapsamında detaylı bir şekilde gezilebilir.

Elde edilen coğrafi verilere göre Bolu’nun yüz ölçümü sekiz bin iki yüz yetmiş altı kilometre karedir. Rakımı yedi yüz yirmi altı metre olan bu şehrin nüfusu geçtiğimiz yıllarda üç yüz bini geçmiştir. Şehrin nüfusunun artmasına kalıcı olarak yerleşen turistlerin etkili olduğu da bir gerçektir. Bu turistlerin en çok tercih ettiği yerler arasında Mengen, Mudurnu ve Göynük başı çekmektedir. Turizm amacıyla gelen ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken yerler ise başta Abant Gölü olmak üzere, Akkaya travertenler, Mudurnu Karamurat Gölü, Göynük Zafer Kulesi ve Kartalkaya’dır. Bu kadar fazla opsiyonun olduğu göz önünde bulundurulduğunda “Bolu gezilecekler yerler açısından oldukça fazla seçeneğe sahip olan bir şehirdir” yorumu yapılabilir. Özellikle Kartalkaya, kış turizmi için tercih edilebilecek en doğru adreslerden birisidir.

kartalkaya kayak merkezi
Kartalkaya, Köroğlu Dağları’nın doruğunda bulunan ve Bolu turizmine çok büyük katkıda bulunan bir bölgedir. İki bin metre yükseklikte bulunan Kartalkaya, sahip olduğu kayak merkezleri ve Kartalkaya otelleri ile hem ziyaretçilerinin kolaylıkla konaklayabilmesini sağlamakta hem de çeşitli aktivitelerle unutulmaz bir tatil geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Kartalkaya’nın Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlere yakın olması da çok sayıda ziyaretçinin gelmesine ön ayak olmaktadır. Sömestr tatili, kış tatili ve hafta sonu gibi boş zamanlarda ziyaret edilebilecek Kartalkaya, kültür gezisi yapmak isteyenler ve doğa sporlarını sevenler için de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

Kartalkaya, uluslararası standartlara sahip olan kayak pistleriyle pek çok profesyonel ve acemi sporcunun durak noktası olmayı başarabilmiştir. Her sene, ocak ve şubat ayları arasında düzenlenen Snowfest ve Icefest şenlikleri, bölgedeki ziyaretçilerin çeşitli etkinliklerle eğlencelerini katlamasını sağlamaktadır. Aralık ve mart ayları arasında kar sporları yapmak için uygun koşullara sahip olan Kartalkaya, diğer dönemlerde yaylaları, milli parkları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçi toplamaktadır.

kartalkaya otelleri
Yılın her döneminde turistle dolup taşan bu bölgede bulunan Kartalkaya otelleri kış aylarında kapasitesini doldurmaktadır. Özellikle kar sporları odaklı etkinlikler düzenleyen kayak otelleri, sezon başlamadan aylar öncesinde yapılan erken rezervasyonlar sebebiyle sezon içerisinde gelen yeni misafirlerine hizmet verememektedir. Rezervasyon yapabilen gezginler için bu otellerde pek çok imkan bulunmaktadır. Üst düzey konaklama imkanı sağlayan oteller, kar sporlarının yapılabilmesi için gereken ekipmanların sağlanmasında ziyaretçilerine detaylı bilgilendirme yapmaktadır. Farklı etkinliklerle hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bu otellerde standartların üzerinde hamam, sauna, jakuzi, fitness salonu, çocuk parkı, bebek bakım odası ve çocuk kulübü gibi imkanlar bulunmaktadır. Tercih edilen konfor düzeyine göre bu otellerin gecelik fiyatları 180 ile 3800 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Rezervasyon yaptırmak için geç kalan gezginlerin yardımına Bolu otelleri yetişmektedir. Bu otellerdeki etkinlikler bağlamında gezginler, Kartalkaya kayak merkezi başta olmak üzere Abant Gölü, Yedigöller gibi pek çok turistik bölgeyi ziyaret edebilmektedir. Bolu otellerinin gecelik fiyatları da tercih edilen kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Maddi durumu el vermeyen gezginler için uygun koşullara sahip apart oteller, pansiyonlar ve butik oteller bulunmaktadır. Apart otellerin gecelik ücretleri 240 ile 310 Türk Lirası arasında, butik otellerin gecelik ücretleri 325 ile 575 Türk Lirası arsında ve pansiyonların gecelik ücretleri ise 180 ile 330 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir.admin / 07.01.2019 / 1 / 209

Yorum Ekleyin


  1. Aysel
    Ziyaretçi
    14 Şubat 2019 22:42
    0

    Bir gezgin olarak henüz keşfedemediğim bir yerdi fakat sayenizde gitmeden biraz da olsa bilgi sahibi olabildim. Uludağ ve Palandöken'in fiyatları çok çok yüksek umarım Kartalkaya kış turizmcilerini çok yoracak fiyatlar uygulamaz.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Akşemsettin Türbesi

Akşemsettin Türbesi

Akşemsettin Türbesi, Bolu ilinin Göynük ilçesindeki Cuma Mahallesi’nde bulunur.
Sünnet Gölü Tanıtımı

Sünnet Gölü Tanıtımı

Sünnet Gölü, Bolu ilinin Göynük ilçesinde yer alır. İlçe merkezine 27 kilometre
Yedigöller Milli Parkı Tanıtımı

Yedigöller Milli Parkı Tanıtımı

Batı Karadeniz Bölgesinin en gözde mekanlarından olan Yedigöller, Bolu ili
Abant Gölü Tanıtımı

Abant Gölü Tanıtımı

Bolu, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan, Düzce'nin il olması ile denize
Şavşat'ta Gezilecek Yerler

Şavşat'ta Gezilecek Yerler

Şavşat, Artvin’in ilçelerinden biridir. İl merkezi ile arasında 71 kilometre
Göynük'te Gezilecek Yerler

Göynük'te Gezilecek Yerler

Yemyeşil ormanların içindeki Göynük, Sülüklü Göl ve Sünnet Gölü İstanbul ve
Mudurnu'da Gezilecek Yerler

Mudurnu'da Gezilecek Yerler

Yemyeşil ormanların arasında bir vadinin içinde kurulmuş Mudurnu; konakları,
Rize'de Gezilecek Yerler

Rize'de Gezilecek Yerler

Yaylaları, her bir yanındaki çay bahçeleri, muhteşem manzaraları ve yemyeşil
Bolu'da Gezilecek Yerler

Bolu'da Gezilecek Yerler

Günümüzde Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu arasında bağlantı güzergahında
Trabzon'da Gezilecek Yerler

Trabzon'da Gezilecek Yerler

Doğu Karadeniz’in en büyük kenti olan Trabzon, Anadolu topraklarındaki son
Bizi Takip Edin!
11k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.3k
Pinterest
Abone Olun!
up