Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Gezi Notları » Gezgin Bilgiler » Kartalkaya Kış Turizmi İçin En Doğru Adres

Kartalkaya Kış Turizmi İçin En Doğru Adres


Kartalkaya otelleri
Bolu, sahip olduğu doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan bir şehrimizdir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin özellikle kış aylarında sıklıkla ziyaret ettiği bu şehirde, Abant gibi bir doğa harikasının bulunması ziyaretçi sayısını da artırmaktadır. Abant Gölü, çeşitli firmalar tarafından düzenlenen Abant Turu kapsamında detaylı bir şekilde gezilebilir.

Elde edilen coğrafi verilere göre Bolu’nun yüz ölçümü sekiz bin iki yüz yetmiş altı kilometre karedir. Rakımı yedi yüz yirmi altı metre olan bu şehrin nüfusu geçtiğimiz yıllarda üç yüz bini geçmiştir. Şehrin nüfusunun artmasına kalıcı olarak yerleşen turistlerin etkili olduğu da bir gerçektir. Bu turistlerin en çok tercih ettiği yerler arasında Mengen, Mudurnu ve Göynük başı çekmektedir. Turizm amacıyla gelen ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken yerler ise başta Abant Gölü olmak üzere, Akkaya travertenler, Mudurnu Karamurat Gölü, Göynük Zafer Kulesi ve Kartalkaya’dır. Bu kadar fazla opsiyonun olduğu göz önünde bulundurulduğunda “Bolu gezilecekler yerler açısından oldukça fazla seçeneğe sahip olan bir şehirdir” yorumu yapılabilir. Özellikle Kartalkaya, kış turizmi için tercih edilebilecek en doğru adreslerden birisidir.

Kartalkaya, Köroğlu Dağları’nın doruğunda bulunan ve Bolu turizmine çok büyük katkıda bulunan bir bölgedir. İki bin metre yükseklikte bulunan Kartalkaya, sahip olduğu kayak merkezleri ve Kartalkaya otelleri ile hem ziyaretçilerinin kolaylıkla konaklayabilmesini sağlamakta hem de çeşitli aktivitelerle unutulmaz bir tatil geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Kartalkaya’nın Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlere yakın olması da çok sayıda ziyaretçinin gelmesine ön ayak olmaktadır. Sömestr tatili, kış tatili ve hafta sonu gibi boş zamanlarda ziyaret edilebilecek Kartalkaya, kültür gezisi yapmak isteyenler ve doğa sporlarını sevenler için de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

Kartalkaya, uluslararası standartlara sahip olan kayak pistleriyle pek çok profesyonel ve acemi sporcunun durak noktası olmayı başarabilmiştir. Her sene, ocak ve şubat ayları arasında düzenlenen Snowfest ve Icefest şenlikleri, bölgedeki ziyaretçilerin çeşitli etkinliklerle eğlencelerini katlamasını sağlamaktadır. Aralık ve mart ayları arasında kar sporları yapmak için uygun koşullara sahip olan Kartalkaya, diğer dönemlerde yaylaları, milli parkları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçi toplamaktadır.

Yılın her döneminde turistle dolup taşan bu bölgede bulunan Kartalkaya otelleri kış aylarında kapasitesini doldurmaktadır. Özellikle kar sporları odaklı etkinlikler düzenleyen kayak otelleri, sezon başlamadan aylar öncesinde yapılan erken rezervasyonlar sebebiyle sezon içerisinde gelen yeni misafirlerine hizmet verememektedir. Rezervasyon yapabilen gezginler için bu otellerde pek çok imkan bulunmaktadır. Üst düzey konaklama imkanı sağlayan oteller, kar sporlarının yapılabilmesi için gereken ekipmanların sağlanmasında ziyaretçilerine detaylı bilgilendirme yapmaktadır. Farklı etkinliklerle hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bu otellerde standartların üzerinde hamam, sauna, jakuzi, fitness salonu, çocuk parkı, bebek bakım odası ve çocuk kulübü gibi imkanlar bulunmaktadır. Tercih edilen konfor düzeyine göre bu otellerin gecelik fiyatları 180 ile 3800 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Rezervasyon yaptırmak için geç kalan gezginlerin yardımına Bolu otelleri yetişmektedir. Bu otellerdeki etkinlikler bağlamında gezginler, Kartalkaya kayak merkezi başta olmak üzere Abant Gölü, Yedigöller gibi pek çok turistik bölgeyi ziyaret edebilmektedir. Bolu otellerinin gecelik fiyatları da tercih edilen kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Maddi durumu el vermeyen gezginler için uygun koşullara sahip apart oteller, pansiyonlar ve butik oteller bulunmaktadır. Apart otellerin gecelik ücretleri 240 ile 310 Türk Lirası arasında, butik otellerin gecelik ücretleri 325 ile 575 Türk Lirası arsında ve pansiyonların gecelik ücretleri ise 180 ile 330 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir.admin / 07.01.2019 / 1 / 1 426

Yorum Ekleyin


  1. Aysel
    Ziyaretçi
    14 Şubat 2019 22:42
    0

    Bir gezgin olarak henüz keşfedemediğim bir yerdi fakat sayenizde gitmeden biraz da olsa bilgi sahibi olabildim. Uludağ ve Palandöken'in fiyatları çok çok yüksek umarım Kartalkaya kış turizmcilerini çok yoracak fiyatlar uygulamaz.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Müze Kart Nedir, Nasıl Alınır?

Müze Kart Nedir, Nasıl Alınır?

Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların cüzdanlarında olmazsa olmaz kartlardan
Doğru Kamp Çadırı Nasıl Seçilmelidir?

Doğru Kamp Çadırı Nasıl Seçilmelidir?

Kamp yapmak için olmazsa olmazların başında çadır gelmektedir. Hava
2019 THY İş Başvurusu

2019 THY İş Başvurusu

2019 yılı THY işe başlama sürecinde başvurular careers.turkishairlanes.com THY
2019 İngiltere Vize Başvurusu

2019 İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu işlemleri, İngiltere konsolosluğu veya İngiltere
Mitolojik Cennette Çılgın Bir Tatile Hazırlanın: Yunan Adaları Turu Gemisi Sizi Bekliyor

Mitolojik Cennette Çılgın Bir Tatile

Şehrin karmaşasından başınızı kaldırıp ufka baktığınızda komşu ışıklar size göz
Mavi Tur için Tekne Nasıl Kiralanır?

Mavi Tur için Tekne Nasıl Kiralanır?

Haftalık, günlük tekne ve yat kiralamak Teknetur.net ile hem çok kolay hem de
Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

Her geçen gün gelişen teknoloji ile dünyada ki sınırlar kalkmakta ve insanlar
Avrupa'nın En Ucuz Havayolu Şirketleri

Avrupa'nın En Ucuz Havayolu Şirketleri

Ülkemiz gerek coğrafi konum olarak gerek, hava alanı altyapısı olarak geçişler
Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alaçatı Tatili Öncesi Bilinmesi

İzmir’in tatil gözdesi Alaçatı’da turistlerinde çok tercih ettiği tatil
Seyahate Çıkmadan Araştırılması Gereken 5 Madde

Seyahate Çıkmadan Araştırılması Gereken

Bütün bir senenin yorgunluğunu üzerimizden atmanın en iyi yolunun tatil olduğu
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up