Türkiye'nin En Büyük Gezi Rehberi...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Keşan’da Gezilecek Yerler

Keşan’da Gezilecek Yerler

keşan
Keşan
, Edirne’ye bağlı ilçelerden biridir. İl merkezine 111 kilometre mesafededir. Ege Denizi’ne kıyısı bulunan ilçe doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeker. Sahilleri yaz aylarında oldukça kalabalık hale gelir. Keşan gezilecek yerler listesini sizin için sıraladık.

Hersekzade Ahmet Paşa Camii

Hersekzade Ahmet Paşa Camii
Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Edirne Keşan ilçe merkezinde bulunur. 16’ncı yüzyıla ait olan yapı Veziriazam Ahmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Cami kare şeklinde tasarlanmıştır. Kubbesi kurşun kaplıdır. İç duvarları kalem işçiliği ürünü olan süslemelerle kaplıdır. Yapının iç ve dış mimarisi dikkat çekicidir.

Gökçetepe Tabiat Parkı

gökçetepe tabiat parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı, Saroz Körfezi’ne yakın konumdadır. Doğal yapısı korunmuş bir bölgedir ve çam ormanlarıyla örtülüdür. Sahili oldukça güzel olan Gökçetepe’de dalış gibi su sporları da yapılmaktadır. Deniz, plaj ve orman üçlüsü bölgeye daha da değerli kılar. Plajın hemen yanından ormanlık alan başlar. Çevresinde kamp alanları, restoranlar, plajlar ve köylerden gelen doğal besinlerin satıldığı yer vardır. Alanda yamaç paraşütü, offroad ve izcilik gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

Saros Körfezi

saros körfezi
Saros Körfezi
, dünya üzerinde kendini temizleyebilen altı körfezden biridir. Alanda hayat bulan canlı türleri oldukça çeşitlidir. Körfezde su altı sporları yaygın olarak tercih edilmektedir. Diğer yandan dünya üzerindeki windsurf yapılabilecek üç yerden biridir. Tertemiz suyu, eşsiz plajı ve doğasıyla her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Sazlıdere Sahili

sazlıdere sahili
Sazlıdere Sahili ilçe merkezine 22 kilometre mesafede bulunur. Gelibolu yolu üzerindeki Sazlıdere köyünün yakınında yer alır. Uzun bir kumsala ve güzel bir denize sahiptir. Deniz suyu temiz ve berraktır. Kumsalın hemen ardından yeşillik alanlar başlar.

Danişment Sahili

danişment sahili
Danişment Sahili, Keşan'ın diğer sahilleri gibi yeşilin ve mavinin buluştuğu yerlerden biridir. Kamp alanları bakımından oldukça avantajlıdır. Ormanlık alanların içinde kamp için uygun alanlar mevcuttur. Hem bölge halkı tarafından hem de diğer illerden gelen ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilir.

Göbekli Tepe Sahili

Göbekli Tepe Sahili
Göbekli Tepe Sahili, Keşan'a bağlı Çamlıca Beldesi’ne 4 kilometre mesafede bulunur. Göbekli Tepe köyünde de 5 kilometre mesafede yer alır. Bölgedeki en temiz sahillerden biridir. Yeşilin bol olduğu güzel bir doğa ve berrak bir denize sahiptir. Burada da kamp yapmak için uygun alanlar mevcuttur.

Erikli

erikli keşan
Erikli Keşan’da en sık tercih edilen tatil alanlarından biridir. Keşan ilçe merkezine 30 kilometre mesafede bulunur. Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bölgede geniş ve güzel kumsallar, eşsiz bir deniz vardır. Deniz sporları için de sıkça tercih edilir. Burada her yıl düzenlenen festivallerde hatırı sayılır etkinlikler yapılır. Eğlence mekanları açısından da oldukça zengin bir alandır.

Yaylaköy

keşan yaylaköy
Yaylaköy’ün Soroz Körfezi’nde kıyısı bulunur. İlçe merkezine 38 kilometre mesafede bulunur. Sahile yaklaştıkça yazılık yerleşimleri görülür. Yaz aylarında oldukça kalabalık hale gelir. Buraya inşa edilen balıkçı limanı kıyı şeridini bir nebze kötü etkilese de hala en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir.


Keşan Nerede? Nasıl Gidilir?

Kuzeyinde Uzunköprü, Kuzeybatısında İspala ve Batısında Enez ilçeleri ile çevrili olan Keşan ilçesi, Edirne il merkezine 111 kilometre mesafededir. Trakya bölgesinde girdikten sonra Tekirdağ'ın ilçesi olan Malkara’yı geçerek ilçeye ulaşılabilir. İstanbul tarafından yapılan bir yolculukla 287 kilometre gittikten sonra Keşan'a varılır. İstanbul- Keşan arası özel araç ile 3 saat sürer.admin / 04.09.2018 / 1 / 770

Yorum Ekleyin


  1. Murat
    Ziyaretçi
    26 Ocak 2019 18:32
    0

    Keşan ilçesi hakkında paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir Keşan'lı olarak benim bile bilmediğim yerler ile ilgili yazmışsınız, tebrikler.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Sultanahmet'te Gezilecek Yerler

Sultanahmet'te Gezilecek Yerler

İstanbul'un Avrupa Yakasında bulunan ve Fatih ilçesine bağlı 57 mahalleden biri
Uludağ Milli Parkı Tanıtımı

Uludağ Milli Parkı Tanıtımı

1/25.000 ölçekli haritalar üzerinde yapılan ölçümlere göre Uludağ Milli Parkı
Beşiktaş’ta Gezilecek Yerler

Beşiktaş’ta Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa yakasında ve İstanbul Boğazı’nın en güzel alanına konumlanmış
Saros Körfezi Tanıtımı

Saros Körfezi Tanıtımı

Saros Körfezi, Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Güneyde bulunan
1950 Yılında Yazılmış Uludağ Rehberi

1950 Yılında Yazılmış Uludağ Rehberi

(Bursa Sular idaresi Müdürü İhsan Uzer'in 1950 yılında Uludağ'ı tanıtmak
Sakaryada Gezilecek Yerler

Sakaryada Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden biri olan Sakarya aynı zamanda da
Edirne'de Gezilecek Yerler

Edirne'de Gezilecek Yerler

Edirne, ülkemizin Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan, sınır
Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Ülkemizin müstesna kentlerinden olan Balıkesir topraklarının bir kısmı Marmara
Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa büyüklük bakımından Türkiye’de 4. Şehrimizdir. Marmara'nın ise 2. Büyük
İstanbulda Gezilecek Yerler

İstanbulda Gezilecek Yerler

Adına binlerce kitap yazılıp binlerce şiirin döşendiği İstanbul sadece
Bizi Takip Edin!
11k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.3k
Pinterest
Abone Olun!
up