Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Dubai Vizesi İçin Başvuru Yapmak İsteyenlere Püf Noktaları

Dubai Vizesi İçin Başvuru Yapmak İsteyenlere Püf Noktaları

dubai-vizesi-icin-basvuru-yapmak-isteyenlere-puf-noktalar
Birleşik Arap Emirliklerinin bir üyesi olan Dubai Emirliği, Arap yarımadasındaki topraklarına Türk vatandaşlarını turistik vize ile kabul ediyor. 1969 yılında topraklarında petrol bulunmasıyla zenginleşen, teknolojik, ekonomik ve ticari olarak gelişen Dubai, bugün çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen ilgi çekici turistik bir alışveriş kenti! Bu ülkeyi ziyaret etmek için Dubai vizesi almanız gerekiyor ve evraklarınızı hazırlayıp Dubai Göçmenlik Ofisi sistemi üzerinden ya da seyahat acenteleri yardımıyla Dubai vize (e-vize) başvurusu yapıyorsunuz. Şimdi vize başvurunuzu çok daha kolay ve güvenli bir şekilde Yüzyıl Turizm farkıyla yapabilir ve zamandan tasarruf sağlayarak kısa sürede Dubai vizesi alabilirsiniz.

İki Günde Dubai Vizesi

Dubai vize işlemleri için; en az 6 ay geçerli pasaportunuz olması gerekli. Kimlik bilgilerinizin ve fotoğrafınızın bulunduğu ön sayfanın renkli fotokopisi, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli biyometrik vesikalık resminizle, kimlik belgenizin ön-arka yüzü vize almak için gereken evraklardır. Dubai vizesi başvuru formu ve vize ücretinin ödendiğini gösterir banka dekontu ile başvuru için hazırsınız. İsterseniz Yüzyıl Turizm ile başvuru yapabilir, web sitesi üzerinden kolayca form doldurup, Dubai vizesi evrakları taratıldıktan sonra iki gün içinde hiç uğraşmadan vizenizi alabilirsiniz.

Dubai Vizesi Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi sadece online ortamda başvurulan ve temin edilebilen bir vizedir. Belgelerinizi tamamlayıp taratarak internet üzerinden başvurunuzu yapıyorsunuz. Umumi pasaportlulara mahsus turistik vize; 2 ya da 3 aylık olarak veriliyor. 28 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız, 2 aylık tek ya da üç girişli, 90 günden az kalmak koşuluyla da 3 aylık tek ya da üç girişli vize başvurusu yapmalısınız. Dubai vizesi 58 gün geçerlilik süresine sahiptir. Bu süreyi geçirmeden ülkeye giriş yapmak gerekiyor. Vize ücretleri vize sürelerine göre farklılık gösteriyor.

Vize başvurularını Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu değerlendiriyor. Genel olarak 72 saat içinde başvurunuza yanıt veriliyor. Dubai Konsolosluğu'nun cuma günleri kapalı olduğunu ve perşembe günleri yarım gün çalıştığını aklınızda bulundurun. Vize işlemlerinin uzamaması için başvuru zamanlamasına dikkat edilmeli. Başka ülkelere seyahat eden ve 96 saati aşmamak kaydıyla Dubai sınırlarında kalıp geçiş yapacak olan yolcuların transit vize alması gerekiyor. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla Dubai vizesi almaktan muaftırlar.

Dubai Vizesi İle Hangi Bölgeleri Gezebilirsiniz?

Dubai vizesi ile; Dubai dışında, Abu Dabi, Ajman, Sharjah, Ummul-Kaveyn, Füceyre gibi bölgeleri de ziyaret edebiliyorsunuz. Yelken Otel de denilen Burj el Arab, Dubai'nin en lüks otellerindendir. Doldurulan denizin üzerine yapılmış, dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli, lüks konaklama için tercih edebileceğiniz, geniş çapta merak uyandıran bir yapıdır. Dubai Mall, Dubai'ye gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor. Tek başına Dubai vizesi aldıracak kadar devasa bir kompleks ve alışveriş merkezidir. Uzaydan bile görülebilen Palmiye Adaları Dubai'nin muhteşem yapıları arasındadır. Dubai Arap emirliklerinden biri olmasına rağmen giyim kuşamda nispeten rahattır. Dini simgeler ziyaret edilirken titizlik gösterilmesi bekleniyor. Birçok spor aktivitesine katılabileceğiniz Dubai'de, isterseniz dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'nın seyir terasından kenti izleyebilirsiniz. Ekim-aralık ayları arasında bir seyahat planlarsanız, Dubai Marina'nın keyfine daha çok varabilirsiniz. Lüks otellerin yanı sıra daha ekonomik otellerde de konaklama imkanı mevcuttur. Uygun fiyatlı elektronik eşyalar satın almak için Dubai eşsiz bir lokasyon olma özelliğiyle turistlerin cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Bu muhteşem alışveriş ve turizm kentini ziyaret etmek, şatafatlı ve ilginç yapılarını yakından görüp büyülenmek için hazır mısınız? O halde Dubai vizesi almak için hemen Yüzyıl Turizm'e uğrayın zamanınızı boşa harcamadan zahmetsizce Dubai vizenizi elinize alın.admin / 24.04.2019 / 0 / 64
Konu Etiketleri: Dubai vizesi

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

myfriendoo
Doğu Ekspresi Yolculuğu Rehberi

Doğu Ekspresi Yolculuğu Rehberi

Doğu Ekspresi’nde yolculuk yapmak isteyen gezginler için kapsamlı bir şekilde
Mavi Tur için Tekne Nasıl Kiralanır?

Mavi Tur için Tekne Nasıl Kiralanır?

Haftalık, günlük tekne ve yat kiralamak Teknetur.net ile hem çok kolay hem de
Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi

Uçak bileti fiyatları her geçen gün daha da uygun hale gelmektedir. Fiyatların
Çipli Pasaport Nedir? Nasıl Alınır?

Çipli Pasaport Nedir? Nasıl Alınır?

Günümüzde ulaşım teknolojilerindeki devrimler sonucunda insanlar sıklıkla
Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi

Vizeler insanların ülkelerden başka ülkelere geçişlerini sağlayan araçlardır.
Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Schengen vizesi 22 Avrupa Birliği ülkesi 4 Avrupa Serbest Ticaret Birliği
Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

Her geçen gün gelişen teknoloji ile dünyada ki sınırlar kalkmakta ve insanlar
Doğu Ekspresi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Doğu Ekspresi Hakkında Bilmeniz Gereken

Ülkemizde yapabileceğiniz en ekstrem seyahatlerden birisi Doğu Ekspres ile
Erasmus’a Nasıl Başvurulur?

Erasmus’a Nasıl Başvurulur?

Erasmus programı, normal yükseköğretim programında yer alan öğrencilerin
Son Yılların Gözde Seyahat Modası: İnterrail

Son Yılların Gözde Seyahat Modası:

İnterrail kelimesini ilk kez duyanlar için üç kelimeyle özet geçmek gerekirse,
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up