Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden

Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden


Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden
İnsanlar dünyanın en güzel yerlerinde de yaşasalar zaman zaman bir süreliğine de olsa her şeyden kaçmak, monoton hayatından uzaklaşmak, çevresindekiler için görünmez olmak, dinlenmek, eğlenmek, farklı dünyaları görmek isterler. Herkes daha yüksek standartlarda yaşamak, daha güzel beslenmek, gezmek, daha özgür olmak istiyor. Böylelikle yaşam koşulları, hayat kalitesi, özgürlükler alanı en iyi olan ülkeler söz konusu olduğunda, diğer ülke vatandaşlarının kaçıp gitme arzusu iyice artıyor.

İşte, belki aklınızdan ilk geçen özgürlükler ülkesi Hollanda! Kimine göre beyaz tenli güzel kadınları, kimine göre uçsuz bucaksız laleleri, kimine göre de tertemiz doğası, kimine göre sınırsız eğlencelerle dolu şehirleri. Sebebi ne olursa olsun Hollanda güzel ve yaşanılacak, tatil yapılacak bir ülke. İşte bu yüzden bir gün tatile gitmek istersek neden Hollandayı tercih etmemizi gerektirecek 10 nedeni sizler için hazırladım.

1-) Sorunsuz Konaklama Alternatifleri

Hollanda‘ya, iş veya seyahat amacı ile gittiğinizde konaklama sorunu yaşamayacaksınız. Çünkü size bu konuda en iyi konaklama seçeneklerini tüm detayları ile birlikte sunan bir web sitesi var. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en çok bilinen kenti olan Amsterdam’da nerede kalınır diye soruyorsanız tek tıklama ile konforlu ve bütçenize uygun otellerde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için: https://www.neredekalinir.net/amsterdam/

2-) Samimi, Hoşgörülü Ve Yardımsever İnsanları!

Yurt dışı tatillerine gittiğimizde özellikle Avrupa ülkelerinden bir kısmında kendimizi dışlanmış, istenilmeyen ve yalnız hissederiz. İnsanların soğuk ve duyarsız davranışlarına maruz kalabiliriz. Ancak gideceğiniz ülke Hollanda ise böyle bir sorunla karşılaşmayacağınıza emin olun. Çünkü Hollandalı insanlar sevecen, sıcak, yardımsever ve saygılı bir kişiliğe sahip. Yolda hiç tanımadığınız insanlar gülümseyerek 'İyi sabahlar' veya 'Merhaba' derse beni nereden tanıyor diye düşünmeyin. Bu onlara göre bir samimiyet ifadesi.

3-) Laleler Ülkesi Hollanda!

Lale ülkenin sembollerinden birisi. Bahar ile birlikte sadece tarlalarda değil bahçelerde ve hatta pencere önlerinde saksı içinde yetiştiriliyor ve evlere ayrı bir güzellik katıyor. Keukehof Lale bahçelerinde kendinizi cennette hissedebilirsiniz.

4-) Yel Değirmenleri Ve Kanalları!

Belki de ilk kez Cervantes’in Don Kişot isimli romanında tanıştığımız yel değirmenlerinin en güzellerini burada görme şansına sahip olabilirsiniz. Amsterdam’ı adeta bir pasta gibi bölen yaklaşık 165 kanal ve 1281 köprü var. Amsterdam’da kanal turu, muhteşem mimariye sahip ve önemli sel felaketine rağmen bugüne kadar ulaşabilmiş ünlü Amsterdam evlerini de yakından görmeniz için büyük bir fırsat olacaktır.

5-) Marken Adası ve Volendam Kasabası!

Amsterdam’a gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği Volendam sahil kasabası ve Marken Adası size; ‘burası dünya ise ben nerede yaşıyorum’ dedirtecek güzellikte iki kasabadır. Amsterdam’a sadece 20 km. uzaklıkta olan ve tekne ile de ulaşabileceğiniz bu iki küçük kasabadan hiç gitmek istemeyeceksiniz.

6-) Bisikletleri!

Amsterdam’da bisikletler araba, tramvay ve otobüslerden daha öncelikli bir taşıt aracıdır. Dünyanın hiç bir ülkesinde bisiklet, bu kadar güvenle kullanılamaz. Amsterdam’da herkesin bir, hatta bir kaç bisikleti vardır ve şehir merkezinde araç otoparkları yerine çok katlı bisiklet otoparkları bulunur. Amsterdam’a uçak bileti alarak gittiğinizde ilk dikkat etmeniz gereken bisiklet yollarıdır. Çünkü Amsterdamlılar çok hızlı bisiklet kullanır.

7-) Müzeleri, Tarihi Binaları!

Şehirdeki Van Gogh müzesi sanatçının eserlerini yakından inceleme şansına sahip olacağınız bir yer. Dam Meydanı'nda yer alan Madam Tussaud ünlülerin balmumu heykellerinin sergilendiği harika bir müze. Anne Frank Müzesi ise aslında Anne Frank'in 2. Dünya savaşı sırasındaki hatıralarını yazdığı ev. İçindeki eşyalar korunarak sonradan müze haline getirilmiş. Ayrıca maceracı ve sanatseverler için ise vücudumuzda kısa bir gezinti yaptıran Body World veya heyecan arayanlar için çok çeşitli korku evleri mevcut.

8-) Lahey Adalet Divanı!

Hollanda'nın dünyaya en büyük armağanı savaş suçlularının yargılandığı ve dünyada hala adaletin kaldığını ve suçluların bir gün cezasını çekeceğini kanıtlayan Lahey Uluslararası Adalet Divanı’dır. Lahey Adalet Divanı, Birleşmiş Milletler ’in tek yargı organıdır. Her biri başka bir ülkeden seçilen 15 yargıçtan oluşan Lahey Adalet Divanı’nda alınan tüm kararlar, kendisini tanıyan ülkeler tarafından geçerli olarak kabul edilir. Bu adalet abidesini görmek isteyeceksiniz.

9-) Eğlence Mekanları!

Hollanda’da her şehrin neredeyse her sokağında mutlaka bir eğlence mekanı bulmak mümkün. Hem de öyle gecesi gündüzü de yok. Hem iç mekanlarda hem de sokakta her yaştan, her zevkten kişiye göre sınırsız bir eğlence unsuru var.

10-) Alışveriş Merkezleri Ve Bin Bir Çeşit Peynirleri!

Herkese hitap eden, tarihi binalara konumlanmış alışveriş merkezlerinde ve sokak pazarlarında dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle Amsterdam’daki Magna Plaza, Bonneterie ve Kalverton gibi alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü markaları bulabilirsiniz. Sokak pazarlarında ise kaliteli ve uygun her türlü ürün bulunuyor. En ünlü sokak pazarlarından birisi kesinlikle Bloemenmarkt’tır. Hollanda peyniri, bütün gün Hollanda'nın yemyeşil çayırlarında otlayan ineklerin verdiği sütle yapıldığı için muhteşem güzellikte peynirlerdir. Baharatlı, sebzeli, bir çeşit sağlıklı küflü, turşulu aklınıza gelebilecek çeşit çeşit peynirleri var.

www.neredekalinir.net sadece Hollanda değil dünyadaki tüm ülkelere ait otellerle ilgili bilgi sunmaktadır.admin / 24.07.2019 / 0 / 3 750

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Dünyanın En Küçük 10 Ülkesi

Dünyanın En Küçük 10 Ülkesi

Dünyada 194’ten fazla ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin birçoğu yüzlerce
Başkentlerinden Daha Güzel Avrupa Kasabaları

Başkentlerinden Daha Güzel Avrupa

Ülkeleri, başkentleri ile gezmek sizlere yetmiyorsa, gezdiğin yeri keşfetmek
Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri

Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri

Gece hayatı iyi olan tatil yerleri, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte,
Kışın Görülmesi Gereken En İyi 10 Şehir

Kışın Görülmesi Gereken En İyi 10 Şehir

Kış için yurt dışında iyi bir tatil veya gezi planladınız, pasaport ve vize
Kışın Gidilmesi Gereken En İyi 10 Ülke

Kışın Gidilmesi Gereken En İyi 10 Ülke

Kuşkusuz her mevsim kendi içerisinde farklı güzellikler barındırıyor. Kişiler
Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gereken 10 Husus

Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat

Bütün yıl boyunca çalışan kişilerin dinlenmek ve eğlenmek için gelmesini
Yurtdışı Seyahati İçin En Ucuz 3 Ülke

Yurtdışı Seyahati İçin En Ucuz 3 Ülke

Yurtdışı seyahatleri herkesin hayalidir. Ancak insanlar yurtdışı seyahatlerinin
Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Şehrin bütün karmaşıklığından kurtulmak kendinizi kısa süreliğine de olsa
Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5

Birçoğumuz yoğun iş temposu içerisinde yılda gidebileceğimiz 1-2 hafta tatilin
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up