Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Başkentlerinden Daha Güzel Avrupa Kasabaları

Başkentlerinden Daha Güzel Avrupa Kasabaları

Ülkeleri, başkentleri ile gezmek sizlere yetmiyorsa, gezdiğin yeri keşfetmek özel ilgi alanınsa, kalabalık ve metropol turistik yerlerden ziyade küçük kasabalara ilgi duyuyorsan, ulaşımı kolay, güzelliği ve sadeliği ile ünlü, Avrupa'nın kasabalarına bir göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Hallstat, Avusturya

hallstatt
Avusturya denilince, Viyana‘dan daha çok akla gelen Hallstat, masal kitaplarından fırlamış kadar güzel! Hallstatter Gölü kıyısında yer alan, dağların eteklerine kurulu kasaba, Unesco dünya mirası listesinde koruma altında tutuluyor. Salzburg’dan otobüs ile, Viyana’dan tren yolculuğu ile ulaşabileceğin kasabaya yolculuk, muhteşem manzaralar sunuyor. Avusturya gezinde, 1 fazladan gün ayırman, Hallstat güzelliğini görmen için yeterli olacaktır.

Brugge, Belçika

brugge
Brüksel‘den sonra gezmeden olmaz denilen Brugge kasabası, Orta Çağ mimarisi, müzeleri ve ibadethaneleri ile Avrupa’da bulunan kasabalar arasında güzelliği ile meşhur. Sanki bir zaman yolculuğuna çıkmış hissi uyandıran Brugge kasabasına, Brüksel üzerinden kolayca ulaşabilirsin.


Colmar, Fransa

colmar
Fransa‘nın Alsace bölgesinde kurulan Colmar kasabası, 9-10. yüzyılda kurulması bakımından tarihi binalar ile çevrili. Fransızların ‘Gizli Cennet‘ dediği kasaba, rengarenk evleri ile birçok başkentten daha güzel!

Gdansk, Polonya

gdansk
Baltık kıyısında yer alan Gdansk kasabası, kaplıca merkezleri, çeşitli kültürlere ait tarihi binaları ile Avrupa‘nın en güzel liman kentlerinden. Senelerce Almanya’ya mı yoksa Polonya’ya mı ait olduğu tartışılan şehir, temizliği ve ucuzluğu ile aslında gezginlerin diyarı!


Bologna, İtalya

bologna
İtalya'nın her nedense, gereken ilgiyi görmeyen Bologna kasabası, mimarisindeki kızıl tuğlalar nedeniyle ‘Kızıl Şehir‘ anlamına geliyor. Orta Çağ mimarisi ile çevrelenmiş şehir ayrıca gastronomik açıdan dünyanın en iyisi olarak gösteriliyor. Floransa‘dan veya Roma‘dan kolayca ulaşabileceğin Bologna, İtalya ziyaretin sırasında kesinlikle görmen gereken yerlerden.

Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

cesky krumlov
Çek Cumhuriyeti‘nin başkenti Prag‘a 170 kilometrelik mesafede bulunan Cesky Krumlovkasabası, Unesco dünya mirası listesinden bulunan kasabalardan. ‘Çarpık Çayır‘ anlamına gelen Cesky Krumlov, çok sayıda müzesi, şehrin manzarasını sunan kalesi, şık kafeleri ve düzenli sokakları ile Prag‘dan sonra zaman ayırman gereken yerlerden.

Cochem, Almanya

cochem
Mosele Nehri‘nin güzelliğine güzellik kattığı kasaba Cochem kasabasına, Frankfurt veya Köln‘de bulunan havaalanlarından 2 saatlik tren yolculuğu ile ulaşabilirsin. Şarap üretimi ile ünlü olan kasaba, yılın çeşitli aylarında düzenlenen festivaller ile dünyanın dört yanından gezginleri ağırlıyor.

La Gruyere, İsviçre

La Gruyere
Dünyaca ünlü Gravyer peynirine adını veren kasaba La Gruyereİsviçre‘nin en güzel köyü olarak gösteriliyor. Çevresinde güzelliği ile meşhur 5 köyü daha barındıran Gruyere‘de, Gravyer peyniri üretim yerlerini, çikolata fabrikasını görmeden ve ülkenin ünü yemeği Fondü‘yü tatmadan dönmemelisin!


Geithoorn, Hollanda

geithoorn
Amsterdam‘dan kolaylıkla ulaşabileceğin kasaba Geithoorn, araçların girmesinin yasak olduğu sokakları, kanalların kıyısında yer alan evleri ve sessizliği ile Hollanda ziyaretin sırasında kesinlikle ziyaret etmen gereke yerlerden.

Pucisca, Hırvatistan

pucisca hırvatistan
Adını ülkenin en ünlü ve çok değerli bir taşı olan Pucisca taşından alan kasaba denizi ve plajları ile ünlü. Halihazırda deniz turizmi ile ünlü olan Hırvatistan‘da, nispeten daha sakin olan ve güzelliği ile göz kamaştıran bu kasabayı mutlaka ziyaret etmelisin.

Albarracin, İspanya

albarracin
İspanya gezisi söz konusu olduğunda, başlı başına bir rota olan Albarracin, özellikle tarihi Orta Çağ mimarisi barındıran şehirleri seven gezginler için biçilmiş kaftan! Neredeyse iki kişinin zor sığdığı dar sokakları, tarihi ve devasa surları, her sokakta bulunan merdivenleri ile geçmişe götüren Albarracin kasabası, sahip olduğu Guadalaviar Nehri ile en güzel kasabalardan.

Flam, Norveç

flam norveç
Fiyortlar ülkesi Norveç‘in, en derin fiyordu olan Sognefjord‘un kıyısında yer alan Flam Köyü, genelde balıkçıların yaşadığı, ortasından nehrin geçtiği, şelaleleri ve ormanları ile tam bir doğa harikası. Düz toprak anlamına gelen Flam, az nüfusu, huzuru ve doğası ile kesinlikle başkente iyi bir alternatif.

Sintra, Portekiz

sintra portekiz
Başkent Lizbon‘a sadece 30 kilometrelik bir mesafede olan Sintra kasabası, Endülüs döneminden kalan mimari yapıları, yemyeşil doğası ile Unesco dünya mirası listesine girmeyi başarmış bir kasaba. Özellikle, Pena Sarayı ile adını duyuran kasaba, birçok yapısı ile göz kamaştırıyor.admin / 14.06.2019 / 0 / 96

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

İzmir Yöresine Ait 15 Muhteşem Lezzet

İzmir Yöresine Ait 15 Muhteşem Lezzet

Saat kulesi, Çeşme’si, boyozu, kumrusu, tarihi asansörü ile ünlü İzmir’in belki
Türkiye’de Gezilecek Tarihi Yerler

Türkiye’de Gezilecek Tarihi Yerler

Ülkemiz coğrafi konumu ile birlikte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.
Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Tatil

Ülkemiz geçmişinden bu yana pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır.
Türkiye’de Görülmesi Gereken En Güzel 10 Doğal Yer

Türkiye’de Görülmesi Gereken En Güzel

Eğer gezmekten hoşlanıyorsanız, Türkiye'nin doğal güzelliklerini kesinlikle
Yılbaşında Gidilmesi Gereken En İyi 10 Yer

Yılbaşında Gidilmesi Gereken En İyi 10

Yılbaşı için aileler, çiftler ve arkadaşlar şimdiden planlarını yapmaya
Türkiye'nin Görülmesi Gereken En İyi Kiliseleri

Türkiye'nin Görülmesi Gereken En İyi

Ülkemizdeki kiliseler dünyadaki birçok kilise ile yarışmaktadır. Her yıl
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Şehrin bütün karmaşıklığından kurtulmak kendinizi kısa süreliğine de olsa
Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Ülkemizdeki yolların manzaraları her zaman ilgi çekmiştir. Kimi zaman Ege'nin
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up