Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gereken 10 Husus

Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gereken 10 Husus


Bütün yıl boyunca çalışan kişilerin dinlenmek ve eğlenmek için gelmesini bekledikleri tatil günlerinin, beklentilerine uygun olarak güzel geçmesi için dikkat etmeleri gereken bir takım hususlar vardır. Gideceğiniz yerde bulunan tarihi mekanların ve görülmesi gereken yerlerin hepsini görmek ve özgürce bir tatil geçirmek istiyorsanız tatilinize araç ile çıkmanız gerekmektedir. Peki, aracınız yok ve araç kiralama yapmak istiyorsunuz ya da aracınız ile tatile çıktınız ama bu tatil sırasında aracınız arıza yaptı ne yapmalısınız? işte size pratik 10 çözüm önerisi.

1-) Kiralayacağınız Aracın Yeni Model ve Bakımlı Olmasına Dikkat Etmelisiniz.

araç kiralama 1
Aracınız yoksa ve tatile araç kiralayarak çıkacaksanız bunu mutlaka araç kiralama firmanıza belirtmelisiniz. Kiralayacağınız aracın gideceğiniz uzun yolda sorun çıkartmaması için yeni model ve bakımlarının tam yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Araç ile çıkılacak tatilin oldukça keyifli olabileceği gibi kiralayacağınız aracın arıza yapması keyfinizi kaçıracaktır.

2-) Araç Kiralarken İmzalayacağınız Sözleşmeye Dikkat Etmelisiniz.

araç kiralama 2
Tatile çıkarken araç kiralayacaksanız firmanın güvenilir olmasına ve aracı kiralarken imzalayacağınız sözleşmeye dikkat etmelisiniz. Bu husus oldukça önemlidir, çünkü pek çok oto kiralama firması anlaşılması güç ve müşteriyi zor durumda bırakabilecek maddeleri sözleşmelerine eklemektedirler.

3-) Kiralayacağınız Aracın Kaç Kişilik Olduğu Önemlidir.

araç kiralama 3
Tatile kaç kişi çıkacağınız önemlidir. Buna uygun olan bir türde araç kiralama yapmalısınız. Tatilin araç içinde geçen zamanının sıkıntıya dönüşmemesi için aracın geniş olması önemlidir. Çok iyi bilindiği gibi tatiller kimi zaman planlandığı gibi sürmez ve araç içinde uzun zaman geçirilmesi gerekebilir ki bu durumda aracın alabildiği yolcu sayısından fazla kişinin araçta olması sorun oluşturacaktır.

4-) Erken Rezervasyon Yaptırmaya Önem Verin.

araç kiralama 4
Rezervasyon yaptırmak pek çok alanda mümkün olduğu gibi oto kiralama alanında da artık kurumsal firmalar tarafından kullanılmaktadır. Tatile çıkmadan önce araç kiralama firması ile görüşerek kiralamak istediğiniz aracın özelliklerini belirtmeniz ve ne kadar zaman için kiralayacağını belirtmeniz son olarak da kiralama yapacağınız tarihi belirtmeniz son dakika araç kiralama yapmaktan avantajlı olacaktır.

5-) Araç Kiraladığınızda Yakıta Dikkat Etmelisiniz.

araç kiralama 5
Araç kiralama firmaları kiraladıkları araçların deposunu tam dolu olarak vermektedirler ve sizden de aracın deposunu dolu olarak teslim etmenizi istemektedirler. Kurumsal olan araç kiralama firmalarında bu durumda bir sorun çıkmıyor olsa da bazı firmalar aracın deposunu yarım doldurarak vermektedirler. Yapmanız gereken şey teslim aldığınızda aracın deposunun ne durumda olduğuna dikkat etmelisiniz.

6-) Araç Kiralarken Sigorta Önemli.

araç kiralama 6
Kiralayacağınız aracın sigortasının olması önemlidir. Kurumsal olan araç kiralama firmalarında sigorta konusuna önem veriliyor olsa da siz yine de dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde oluşabilecek bir hasar ya da arızanın masrafını sizin karşılamanız gerekebilecektir. Sigorta olsa da hangi unsurları içerdiği de çok önemlidir bunları kontrol etmelisiniz.

7-) Kiraladığınız Araçta Hasar Kontrolü Yapmalısınız.

araç kiralama 7
Araç kiralama firmalarında en çok yaşanan sorunlardan birisi de kiralanan araçta daha önce olan hasarın son kullanıcıya ödetilmeye çalışılmasıdır. Bunun olmaması için aracı teslim almadan önce dikkatlice incelemeli ve eğer ufakta olsa bir hasar varsa bunun tespitinin yapılmasını sağlamalısınız.

8-) Her Zaman Aynı Araç Kiralama Firması ile Çalışmalısınız.

araç kiralama 8
Günümüzde pek çok araç kiralama firması sadakat programı uygulamaktadır. Bu program sayesinde müşterileri çeşitli indirimlerden ve daha yüksek modelde araçları daha uygun fiyata kiralama fırsatı bulmaktadırlar. Siz de bu indirimlerden aynı araç kiralama firması ile çalışarak yararlanabilirsiniz.

9-) Küçük Araç Kiralamayı Tercih Edin.

araç kiralama 9
Tatile çıkarken araç kiralamak istediğinizde küçük bir araç kiralamak fiyatın daha uygun olmasını sağlayacaktır ki eğer firmanın elinde istediğiniz gibi küçük bir araç yoksa aynı fiyata daha büyük bir araç kiralamanız mümkün olabilecektir.

10-) Kaliteli Hizmet Veren Araç Kiralama Firması İle Çalışmalısınız.

araç kiralama 10
Araç kiralama konusunda her ne kadar araştırma yapsanız da yeterli bilgiye sahip olmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda da sorun yaşamanız kaçınılmaz olabilecektir. Sorun yaşamayacağınız bir şekilde araç kiralamak istiyorsanız Enterprise firmasını tercih etmelisiniz. Müşteri memnuniyetine önem veren Enterprise firması ile rent a car hizmetinin nasıl kusursuz bir şekilde verildiğini görebilir ve tatilinizin keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.admin / 23.10.2018 / 1 / 1 959
Konu Etiketleri: araç kiralama

Yorum Ekleyin


  1. arif
    Ziyaretçi
    11 Aralık 2018 02:32
    0

    Çok güzel ve detaylı bir şekilde belirtmişsiniz. Bence tatilde araç kiralamanın hiçbir mantığı yok. Zaten benzin olmuş kaç para... Araç kiralayarak bu riski almanızı tavsiye etmiyorum.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Kış Tatilini Değerlendirmek İçin Birbirinden Güzel 5 Şehir

Kış Tatilini Değerlendirmek İçin

Tatil kavramı genellikle yaz ayları ile özdeşleştirilse de kış aylarının
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden

Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden

İnsanlar dünyanın en güzel yerlerinde de yaşasalar zaman zaman bir süreliğine
Türkiye’deki En İyi Tatil Yerleri

Türkiye’deki En İyi Tatil Yerleri

Günümüzde pek çok kişi gerek iş hayatının vermiş olduğu yoğunluktan gerekse
Türkiye'nin En Ucuz 5 Tatil Beldesi

Türkiye'nin En Ucuz 5 Tatil Beldesi

Tatil insanların psikolojik olarak rahatlamalarını sağlayan en büyük
Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Ülkemizdeki yolların manzaraları her zaman ilgi çekmiştir. Kimi zaman Ege'nin
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up