Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Avrupa'nın Masaldan Çıkmış Gibi Duran Bölgeleri

Avrupa'nın Masaldan Çıkmış Gibi Duran Bölgeleri


Orta Çağ’dan bugüne Avrupa, masalları andıran şehirleriyle büyülemeye devam ediyor. Avrupa'daki en iyi masal rotaları, sevdiklerinizle birlikte efsanevi yolculuklar için idealdir. Bu yolculuklarda görecekleriniz, duyacaklarınız, yiyecekleriniz ve içecekleriniz hayatınız boyunca unutulmayacak deneyimler olarak hafızanıza kazınacak.

Almanya'daki Neuschwanstein Şatosu ve Eltz Kalesi'ni ziyaret edin, Avrupa'nın krallarının izinde yürüyün. Malta'daki Rothenburg ve Popeye Köyü gibi büyülü köyleri keşfedin. İrlanda'daki Karanlık Hedges'i ziyaret edin ya da İtalya'daki Orcus Mouth’un hikayesinde kaybolun.

Masalları okumak güzeldir. Masallar yalnızca çocuklar için değil yetişkinler için de etkileyicidir. Gerçeğe dönüşen masalları keşfetmek için Avrupa’daki bu 17 masal şehrini ziyaret edebilirsiniz. Bu büyülü rotalar keşfetmek için uçak biletinizi şimdiden ayırtabilir, hayallerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atabilirsiniz!

Eltz Kalesi, Almanya

Eltz Kalesi
Eltz Kalesi, 12. yüzyıldan beri Avrupa'da çok nadir görülen bir mimariye sahip. Yüzyıllar geçmesine rağmen kalenin yapısı aynı kalmış ve asla tahrip edilmemiş. Bu ortaçağ kalesi bir çocuk hikaye kitabından çıkmış gibi!

Eltz Kalesi'ne Münstermaifeld ve Wierschem'den araba, motosiklet veya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Hafta sonları ve resmi tatillerde, Moselle'den yeni ÖPNB “Burgenbus” (Kale Otobüsü) burada da durur. Gelişiniz için gerekli tüm ayrıntılar için Araba / Motorlu Bisiklet / Otobüs, Tren, Tekne, Taksi, Toplu taşıma veya Bisiklet bağlantılarını tıklayın. “Ziyaretinizi Planlama” bölümü ayrıca Eltz Kalesi'nde ve Eltz Ormanı'nda ne görebileceğiniz, yapabileceğiniz ve deneyimleyebileceğiniz hakkında bilgiler sunar; ayrıca açılış saatleri ve giriş ücretlerini gösterir.

Frankfurt, Köln veya Bonn'a en yakın üç havaalanına uçuşlarınızı ayırtın ve Eltz Kalesi'nde bir yolculuğa çıkın!
Kaleye yakın bir yerde kalmak istiyorsanız, Eltz Kalesi'ne 13 km mesafede bulunan Hotel Villa Vinum Cochem; Moselle Nehri'nin manzarasını sunuyor.

Bunun dışında bölgede çok sayıda büyük ve küçük konaklama tesisi de bulunur. Bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Erkenden rezervasyon yaparak uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Mont-Saint-Michel, Fransa

Mont-Saint-Michel
Mont-Saint-Michel, dünyanın dört bir yanından gelen gezginlere gerçek hayatın içinde bir masal deneyimi sunuyor. Mont-Saint-Michel’de siz de aynı masalın bir parçası olmak isterseniz Normandiya'ya gelin ve bu eşsiz bölgeyi keşfedin.

Mont-Saint-Michel, Fransa'da Normandiya kıyılarında ada kayalıkları üzerine kurulmuştur. Rennes'in 66 km kuzeyinde, Saint-Malo'nun 52 km doğusunda yer alır.

Fransa'daki en popüler turistik mekanlardan biri olan Mont-Saint-Michel, 1979'da UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Mont-Saint-Michel
Ada, 8. yüzyıldan beri stratejik surlara sahiptir ve adını aldığı manastırdan almıştır.

Kasabanın yapısal bileşimi, onu inşa eden feodal toplumun özelliklerin yansıtır: Üstte Tanrı yani manastır ve diğer dini yapılar; aşağıda büyük salonlar; sonra depolar ve konutlar; ve dibinde, duvarların dışında, balıkçılar ve çiftçiler için evler bulunur.

Adanın coğrafi konumu ona ekstra korunak sağlamıştır. Öyle ki, Avrupa’yı kasıp kavuran Yüzyıl Savaşları sırasında dahi ada fethedilememiştir. Manastır Fransız Devrimi öncesi bir ara hapishane olarak da kullanılmıştır.

Her yıl 3 milyondan fazla kişiyi ağırlayan adanın 2015 yılı itibariyle nüfusu 50'dir.

Tossa de Mar, İspanya

Tossa de Mar
Mavi gökyüzü, mavi deniz ve ince kum sizi bekliyor! Denize yakın ormanı ve ortaçağ duvarları ile Tossa de Mar her yıl yüz binlerce turisti kendine çekiyor.

Tossa de Mar, İspanya'nın Katalonya bölgesindeki Costa Brava kıyılarında, Barselona'nın yaklaşık 103 kilometre kuzeyinde ve Fransa sınırının 100 kilometre güneyinde bulunan bir kasabadır. Kuzeyden biraz uzakta olan Girona Havaalanı'ndan buraya ulaşım sağlanabilir. Türkiye’den gelişler için Barselona Havalimanı’nı kullanmak gerekir.

Bölgedeki yerleşimlerin tarihi neolitik döneme kadar uzanır. O zamandan bu yana alanın sürekli olarak denize doğru doldurulduğuna inanılmaktadır. M.Ö. 4. yüzyıl arasında ilk İberya yerleşim yerleri ortaya çıkmış, ardından kısa bir süre sonra Romalılar tarafından 1. yüzyılda bölgede hakimiyet kurulmuştur.

Tossa de Mar
12. yüzyılda bu şirin orta çağ kasabası duvarla çevrilmiştir. Kale içine daha sonra bir rüzgar değirmeni inşa edilmiştir. Bölgede ayrıca bugün hala çalışır durumda olan bir deniz feneri de bulunur.

1989'da Tossa de Mar, dünyada boğa güreşini yasaklayan ilk şehir olarak tarihe geçmiştir.

Balıkçılık, geleneksel olarak, ekonomik kriz zamanlarında alternatif bir gelir kaynağı sağlamasına rağmen, kasaba ekonomisinde daha çok turizm yer tutar.

Bölgedeki az sayıdaki balıkçı yakaladıklarının çoğunu yerel restoranlara ve komşu Blanes ve Sant Feliu de Guíxols'daki balık pazarlarına satar. Hem Tossa’da hem de çevre bölgelerde taze ve enfes balıkları yerel restoranlarda tadabilirsiniz.

Dark Hedges (Karanlık Çitler), İrlanda

Dark Hedges
Karanlık Çitler eskiden de büyüleyici bir yerdi ancak Game of Thrones dizisinin çekilmesinden sonra çok daha popüler oldu. Bu güzel ağaç şeridi, fotoğrafçılar ve doğa severler için ideal bir ortamdır. Ancak korkmanıza gerek yok, bu orman etkileyici olduğu kadar güvenli de!

Karanlık Çitler, Armoy ve Stranocum köyleri arasında Kuzey İrlanda'daki Antrim İlçesi'nde bulunur. Bunlar, Hedges Hotel'in yakınındaki Bregagh Yolu'nun bir bölümünde görülebilir.

Bölge Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast'ın yaklaşık 80 km kuzeybatısında ve İrlanda Cumhuriyeti’nin başkenti Dublin'den ise 240 km uzaklıktadır. Buraya Belfast'tan arabayla 1 saat, Dublin'den ise 3 saatte gelebilirsiniz.

Karanlık Çitler’e ulaşmanın üç ana yolu vardır: özel aracınızla gelebilir, bir tura katılabilir veya toplu taşıma araçlarına binebilirsiniz. Bir arabanız yoksa veya sürüşü başkasının yapmasını istiyorsanız, Karanlık Hedges'te durmayı da içeren çok sayıda rehberli günlük tur seçeneği vardır. Bu turlar ayrıca Giant’s Causeway ve Titanic Museum gibi bölgede önerilen diğer birçok yerde de durmaktadır.

Belfast veya Dublin'den toplu taşıma araçları ile Karanlık Çitler'e ulaşmak da mümkündür. Dark Hedges'te otobüs durağı veya tren istasyonu yoktur, ancak bazıları yürüme mesafesinde veya kısa bir taksi yolculuğu mesafesinde bulunmaktadır.

Bölge, bir yol boyunca sadece bir sıra ağaçtan ibaret olduğundan, bir turizm merkezi olarak henüz yeterince geliştirilmemiştir. Yakın zamana kadar tarım arazilerinin yanındaki bir otoyolun kısa bir bölümü olmuştur. Ancak Game of Thrones dizisinden birçok sahnenin burada çekilmesi, bölgenin popüler hale gelmesini sağlamıştır.

Ziyaretçilerin park etmesi için The Hedges Hotel'in yanında ücretsiz park yeri ve park alanından Karanlık Hedges'e giden güzel bir yol vardır. Park alanının yakınında, yürüyüş yolunun başında, ziyaretçiler için ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlayan küçük bir turist bilgi kulübesi de vardır.

Dark Hedges Bölgesi’nde henüz su, tuvalet vb. gibi olanaklar bulunmamaktadır. Ancak, Dark Hedges'e birkaç dakikalık yürüme mesafesinde iki restoran bulunur. Ayrıca Hedges Hotel'deki Scullery Bar & Restaurant kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisi yapmaktadır ve hem otel misafirlerine hem de ziyaretçilere açıktır. Gracehill House'de bir bar ve restoran bulunur. Ayrıca öğle yemeği, akşam yemeği, bar atıştırmalıkları, kahve ve içecekler sunan BellTower Restaurant da oldukça popülerdir.

Dublin veya Belfast'a uçak biletinizi en uygun fiyata alın ve Game of Thrones dizisinde yer alan tüm heyecan verici yerleri keşfetmek için yola hemen çıkın!

Bled, Slovenya

Bled
Bled, Avrupa’da masalsı şehirler arasında yer alan gizli bir turizm merkezidir. 9000 nüfuslu küçük bir köy olan Bled, son yıllarda özellikle diğer Avrupa ülkelerinden gelen misafirlerin etkisiyle popülerleşmeye başlamıştır. Balkanlarda gezilebilecek en güzel yerlerden olan Bled muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

Slovenya'daki tek adaya sahip olan bu Alp gölü, yüzyıllar boyunca doğal güzelliği, efsanevi zenginliği ve huzur veren atmosferi ile misafirlerini büyülemiştir. Bled’de göle uçurumdaki bir kaleden bakabilir ve adayı geleneksel bir pletna teknesi ile dolaşabilirsiniz.

Geleneksel ahşap tekneler - pletnas - gölün ortasındaki adaya yüzyıllardır ziyaretçi alıyor. Bu tekneler, pletnar denilen ayakta duran kuleler tarafından işletilmektedir.

İniş yaptıktan sonra, Mary Kilisesi'ne ulaşmak için 99 taş basamaktan tırmanmanız gerekecektir. Efsanevi masalların konusu olan bu adada kilise çanlarını dinlerken ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Efsaneye göre, bunu yaptığınızda dilekleriniz gerçekleşecektir.

Gölün, adanın ve çevresindeki tepelerin en güzel manzarası, bir uçurumun üzerinde yükselen kaleden görülür. Güzelliği nedeniyle, Avrupa'nın en güzel düğün mekanlarından biri olarak da kabul edilir ve ayrıca önemli diplomatik ve devlet protokol toplantılarının yeri olmuştur.

Pitoresk mimariye ek olarak, 12. yüzyıldan kalma bu kale aynı zamanda bir müze koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır; geleneksel el ile baskı hakkında bilgi edinebileceğiniz bir kale baskısı çalışması; şarabı şişeleyebileceğiniz ve şişeyi balmumu ile kaplayabileceğiniz kale mahzeni ve tarihi bir restoran bulunur.

Yaz aylarında, sembolik bir kale lordu ile tanışabilir veya bir okçuluk turnuvasına katılabilirsiniz.

Bled
Bled, Slovenya'daki en tanınmış ikonik yerlerden biridir. 19. yüzyılda İsviçreli doktor Arnold Rikli'nin yöntemlerini takip eden hidropati meraklıları tarafından keşfedilmiştir.

20. yüzyılın başında Bled Gölü, Avusturya-Macaristan'daki en güzel sağlık tesislerinden biri haline gelmiştir.

2. Dünya Savaşı'ndan sonra, Bled Gölü ve Çevresi, devlet erkanının yaz aylarında konaklayacağı tesislere kavuşmuştur. Burada yer alan Villa Bled bu işlevi günümüzde de sürdürmektedir.

Dağ iklimi ve bozulmamış doğası nedeniyle, Bled Gölü bir zamanlar sağlık merkezi olarak görülüyordu ve gölde hoş banyo alanları vardı.

Gölün ana doğal su akıntıları yoktur; su sadece birkaç kaynak tarafından sağlanır. Gölün kuzey-doğu kesiminde, şimdi Bled otellerinin yüzme havuzlarını sağlayan termal kaynaklar da bulunmaktadır. (Grand Hotel Toplice, Park ve Golf otelleri.)

Bled Gölü'nden çok uzak olmayan bir yerde, olağanüstü güzelliği nedeniyle, 19. yüzyılın başlarından bu yana turistlerin ilgisini çeken bir geçit vardır.

Taş yapıda ve tek kemerli olan eski demiryolu köprüsü de geçidin üzerinde bulunur.

Adını Slovenya çevresindeki diğer benzer geçitlerle de paylaşan Vintgar Gorge, benzersiz bitki örtüsü ile eşsiz bir manzara sunar.

Slovenya'nın en yüksek dağı olan 2864 metre yükseklikteki Triglav Dağı, gölün yakınında yer alır.

Bled Gölü yakınlarındaki ormanlık bir plato olan Pokljuka'dan başlayarak 6,5 saatlik bir dağ yürüyüşü sonunda Triglav’a ulaşabilirsiniz.

Triglav Milli Parkı'ndaki eğitim parkurlarından biri de Pokljuka Platosu'nda bulunur; trekking ve dağcılığa merak saranlar için mükemmel bir başlangıç imkanı sunar.

Yüzyıllarca ziyaretçi çeken bu yer, mükemmel lezzetlere de sahiptir. Şimdiye kadar 12 milyondan fazla satılan Bled Kremalı Kek (kremšnita), bölgeye özgü çok hoş bir tatlıdır.

Bled’e geldiğinizde hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirmek için birçok fırsata sahip olacaksınız. Hemen şimdi Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya uçak biletinizi ayırtın.

Neuschwanstein Şatosu, Almanya

Neuschwanstein Şatosu
Neuschwanstein Şatosu Avrupa'nın en etkileyici kalelerinden biridir. 1886'dan beri halka açık olan şato, Bavyera'daki turizmin lokomotifleri arasındadır. Ayrıca, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçisi ile Avrupa'nın en popüler rotalarından biridir.

Kale Almanya’nın Güneybatı Bavyera bölgesinde, Füssen yakınlarındaki Hohenschwangau köyünün yukarısındaki engebeli bir tepe üzerinde 19. yüzyıldan kalma bir Romanesk Dönemi sarayını içinde barındırır. Saray, Bavyera hükümdarı Kral 2. Ludwig tarafından yaptırılmıştır. “Utangaç Kral” olarak da bilinen Kral 2. Ludwig, toplum hayatından nefret ettiği için kaleye sığınırdı.

Neuschwanstein Şatosu
Kale, 1886'da ölene kadar kralın evi olarak kullanılmıştır. Ölümünden kısa bir süre sonra ise halka açılmıştır. O zamandan beri, 61 milyondan fazla insan Neuschwanstein Şatosu'nu ziyaret etti. Her yıl 1,3 milyondan fazla insan bölgeye gelmektedir. Yaz aylarında bölgedeki turist sayısı günde 6 bine kadar çıkmaktadır.

Bu benzersiz yapıyı keşfetmek için Münih'e uçak biletinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

Colmar, Fransa

Colmar
Colmar hem genç hem de yaşlılar için ideal bir masal bölgesidir; yılın herhangi bir zamanında ziyaret edebilirsiniz.

Colmar kışın büyülü bir yer: geleneksel Noel pazarı, Noel ışıklarının güzelliği ile unutulmaz bir güzelliğe kavuşur.

Baharda da durum değişmez; kurulan bahar pazarlarında her yıl on binlerce ziyaretçi hoşça vakit geçirir.

Yaz aylarında, Colmar'ın ılıman ve güneşli ikliminde nehirde bir gezinin veya bir terasta güzel bir Alsas beyaz şarabının tadını çıkarabilirsiniz.
Üzüm bağları arasında yer alan geleneksel evleri, kanalları, çiçek vitrinleri, muhteşem mutfağı, ünlü şarapları ve büyüleyici konaklama birimleri Colmar'ı Alsace'nin eşsiz bir sembolü yapıyor.

Vosges ve Ren Nehri, Strazburg ve Mulhouse arasında Almanya ve İsviçre yakınlarında bulunan Alsacian şaraplarının başkenti, ziyaretçilerine 1000 yıllık Avrupa tarihine heyecan verici bir bakış sunuyor.

Colmar
Ayrıca, 67.000 nüfusu ile Colmar, cazibesine büyük katkıda bulunan “tarihi kasaba” atmosferini koruyor. 20 yıldan bu yana süren kapsamlı restorasyon çalışmaları, bölgenin tarihi kimliğini koruduğu gibi geliştiriyor da.

Colmar her mevsim, çok çeşitli kültürel, sportif, doğa, rahatlama ve gastronomi keyfi sunar. Colmar ayrıca, sizi Alsace'nin küçük bir bölümünü yanınıza alabilmenizi sağlayacak mağaza ve butiklerin kalitesiyle sizi memnun edecek.

Tarihi merkezin her sokağında, "Alsace'de yapılan" ürünler sunan mağazaların üzerinde yiyecek, masa aksamları, tekstil ürünleri, dekor, aksesuarlar ve mobilyalar bulacaksınız.

Riquewihr, Fransa

Riquewihr
Bu varış yerinin kaynağını tahmin etmiş olabilirsiniz: Yine Alsace'dayız. Bu kez, İkinci Dünya Savaşı sırasında bombalanmayan ve sağlam kalan pitoresk bir ortaçağ şehri olan Riquewihr'i öneriyoruz.

Başka bir büyülü yer olan Colmar'dan 13 kilometre uzaklıkta bulunan Riquewihr, tarih ve gastronomi meraklılarının mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Alsace'de garantili en iyi fiyatlarda konaklamanızı yapın ve Fransa'nın bu güzel bölgesinde unutulmaz bir konaklama için tam gün şarap turu gibi Alsace'da en iyi aktivite ve turlarınıza yer ayırtın.

Rothenburg-ob-der-Tauber, Almanya

Rothenburg-ob-der-Tauber
Almanya’da “kartpostallık” yerlere hemen hemen her bölgede rastlayabilirsiniz. Onlardan biri de Rothenburg ob der Tauber'dir. Almanya'nın en güzel köylerinden ve Avrupa'nın en büyülü yerlerinden biridir.

İlkbaharda, sonbaharda veya yazın, bu köy yılın her mevsiminde etkileyici bir görünüme sahiptir. Ancak en canlı olduğu dönem Aralık ayında, yani Noel pazarının kurulduğu dönemdedir. Noel pazarı şaşırtıcı, otantik, büyüleyici ve unutulmazdır.

Siz de bu masalsı köyde keşfe çıkmak isterseniz bir an önce seyahat planınızı oluşturmalısınız.

Castle in Love with the Wind (Rüzgara Aşık Kale), Süzebolu - Bulgaristan

Castle in Love with the Wind
Avrupa'nın en güzel kalelerinden ve Bulgaristan'ın en çok ziyaret edilen anıtlarından biri olan yapı "Rüzgara Aşık Kale" adını almıştır. Ravadinovo Kalesi, modern zamanların son şövalyelerinden birinin eseridir: Georgi Tumpalov.

Şövalye Tumpalov çocukluk hayalini gerçeğe dönüştürmüş: Görkemli odaları ile güzel bahçelere sahip bir kale inşa etmiş.

Adından da anlaşılacağı üzere rüzgarlı havalarıyla meşhur olan bu etkileyici yapı günümüzde on binlerce turistin gözdesi olmuş durumda.

Süzebolu (Sozopol) sahil beldesinde yer alan Rüzgar’a Aşık Kale’yi keşfe çıkmak için Bulgaristan’ın Burgaz Havalimanı’na uçuşunuzu şimdiden ayırtın.

Orcus Mouth, Bomarzo Bahçeleri - İtalya

Orcus Mouth
Masallar bazen çok korkutucu olabilir! İtalya'daki Bomarzo Bahçeleri'ne (Viterbo ili) hoş geldiniz. Gelin bu muhteşem bahçeleri keşfedin. Salvador Dali’nin 1950’lilerde burada kısa bir film çektiği biliniyor.

Orcus Mouth
En iyi fiyat garantisi ile Roma ya da Bomarzo'daki konaklamanız için en iyi fiyattan rezervasyon yapın ve Orcus Mouth'u keşfedin. İstanbul’dan Roma’ya uçak biletinizi en uygun fiyatlarla şimdiden ayırtın.

Popeye Köyü, Mellieha - Malta

Popeye Köyü
Malta, Avrupa'da muhteşem bir tatil beldesidir. Son zamanlarda Avrupa'nın en iyi “kış güneşi” destinasyonları arasında yer aldı. Aynı zamanda harika film yapımcılarına ilham veren doğal manzarası ile de önemli bir rotadır.

Popeye Köyü
Malta adasında bulunan Mellieha, sürdürülebilir ve ekolojik turizmi nedeniyle "Avrupa Mükemmellik Hedefleri" unvanını almıştır.

Özellikle "Popeye" filminin çekimi için yapılmış olağanüstü film platosu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Robin Williams'ın başrolde oynadığı film, beklendiği kadar başarılı değildi, ancak bu filmin sağladığı dinamizm sayesinde Popeye köyü çok iyi korunmuş ve turistler arasında çok popüler hale gelmiştir.

Popeye Köyü
Popeye Köyü’nü keşfe çıkmak için Malta'ya en uygun fiyata uçak biletinizi hemen şimdi alın, adadaki gezilerinizi planlayın.

Prag, Çekya

Prag
Prag, Avrupa'nın sevilen yerlerinden biridir. Bunun nedeni muhtemelen Prag'ın tarihi kalesi, ortaçağ sokakları ve eşsiz atmosferi ile masalsı bir yer olmasıdır.

Prag, çekici mimariden, zengin demiryollarından ve kendine özgü romantik bir atmosferden çok daha fazlasını sunuyor. Şehir sanat, moda, gastronomi ve daha pek çok alanda Avrupa eğilimlerini takip etti ve ona kendine has çağdaş bir parlaklık kazandırdı.

Prag
Doğu Avrupa’nın bu özel şehrini keşfetmek için Prag’a uçak biletinizi hemen şimdi ayırtın.

Kaysersberg, Fransa

Kaysersberg
Alsace bölgesinin tamamı büyülü bir yer ama biz Colmar, Riquewihr ve Kaysersberg'i (İmparatorun dağı) tavsiye ediyoruz. Kayserberg, ünlü bir Noel pazarına ev sahipliği yapan güzel bir küçük kasabadır. Bu küçük kasaba, Colmar'a 12 km uzaklıktadır.

Kaysersberg'de otel, misafirhane veya B & B'de garantili en iyi fiyatla rezervasyon yapın ve Alsace'deki "Colmar'dan yarım günlük bir tur" gibi Alsace'deki en eğlenceli etkinlik ile kendinizi ödüllendirin.

Alcazar Kalesi, Segovia - İspanya

Alcazar Kalesi
Segovia'nın Alcázar'ı (kelimenin tam anlamıyla, Segovia Kalesi), İspanya'nın eski Segovia kentinde bulunan bir taş yapıdır.

Guadarrama dağlarının yakınındaki Eresma ve Clamores nehirlerinin birleştiğinin yerde, kayalık bir uçurumun üzerinde yükselen bir gemi pruvasını andıran bu etkileyici yapı İspanya'nın en ünlü kale saraylarından biridir.

Alcazar Kalesi
Alcázar aslen bir saray, bir devlet hapishanesi, bir Kraliyet Topçuluk Koleji ve bir askeri akademi olarak inşa edildi. Kale aynı zamanda Walt Disney Cinderella Kalesi'nin ilham alanlarından biriydi.

Madrid'den Alcázar Ticket ile Toledo ve Segovia Turu'na katılabilirsiniz. Bu büyüleyici tarihi yapıyı keşfe çıkmak için hemen şimdi Madrid’e uçak biletinizi en uygun fiyatlarla ayırtın.

Isola Bella, Tropea - İtalya

Isola Bella
İtalya, mükemmel bir tatil için en iyi Avrupa ülkelerinden biridir. İtalya'nın güney-batısındaki Tropea ise “yeryüzünde bir cennet” olarak adlandırılır.

Isola Bella
Gelin ve Tropea'nın mavi denizi, sıcak ve hoş iklimi, benzersiz dar sokakları ve büyüleyici atmosferinin keyfini çıkarın. Buraya geldikten sonra Stromboli ve Aeolian Adaları'na da kolayca gidebilirsiniz.

Sintra, Portekiz

Sintra
Lizbon'dan trenle sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan Sintra, Portekiz’in sembolik turistik mekanlarından biridir.

Sintra, Serra de Sintra'nın tepelerinde yer alan keyifli bir Portekiz şehridir. Çam kaplı tepelerin içine gizlenmiş görkemli saraylar, zengin konaklar ve antik bir kalenin kalıntıları vardır.

Muhteşem doğası ve etkileyici mimarisi ile Sintra’da unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Mimari mirasın güzelliği, Pena Ulusal Sarayı, Moors Kalesi, Regaleira Sarayı ile büyüleneceksiniz. Esrarengiz Sintra ormanlarında dolaşırken yolda biraz yabani defne toplayabilir ve akşam yemeğinizde kullanabilirsiniz.

Avrupa’nın diğer şehirlerinden Lamezia Terme havaalanına (Tropea'dan arabayla 50 dakika uzaklıkta) ulaşım mümkündür. Türkiye’den gelmek için İstanbul – Lizbon uçak seferlerini kullanabilirsiniz.admin / 12.09.2019 / 0 / 1 444

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Dünyanın En Ucuz 10 Havayolu Firması

Dünyanın En Ucuz 10 Havayolu Firması

Düşük fiyat her zaman düşük kalite anlamına gelmez. Kısa uzun mesafeli uçuşlar
Buenos Aires'te Yapılabilecek 7 Aktivite

Buenos Aires'te Yapılabilecek 7 Aktivite

Buenos Aires’i Güney Amerika’da ziyaret edilebilecek en heyecan verici
Dünyanın En Büyük 10 Milli Parkı

Dünyanın En Büyük 10 Milli Parkı

Şaşırtıcı derecede güzel bir gezegende yaşadığımız sır değil ve teknolojimiz ne
Dünyanın En Küçük 10 Ülkesi

Dünyanın En Küçük 10 Ülkesi

Dünyada 194’ten fazla ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin birçoğu yüzlerce
Türkiye Sınır Kapıları

Türkiye Sınır Kapıları

Yurt dışına giderken veya yurt dışında gelirken geliş-gidiş işlemlerinin
Başkentlerinden Daha Güzel Avrupa Kasabaları

Başkentlerinden Daha Güzel Avrupa

Ülkeleri, başkentleri ile gezmek sizlere yetmiyorsa, gezdiğin yeri keşfetmek
Kışın Gidilmesi Gereken En İyi 10 Ülke

Kışın Gidilmesi Gereken En İyi 10 Ülke

Kuşkusuz her mevsim kendi içerisinde farklı güzellikler barındırıyor. Kişiler
Yurtdışı Seyahati İçin En Ucuz 3 Ülke

Yurtdışı Seyahati İçin En Ucuz 3 Ülke

Yurtdışı seyahatleri herkesin hayalidir. Ancak insanlar yurtdışı seyahatlerinin
Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken 5 şehir

Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka

Biz insanlar sürekli bir yenilik arayışındayız. Bu merakımız gün geçtikçe
Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5

Birçoğumuz yoğun iş temposu içerisinde yılda gidebileceğimiz 1-2 hafta tatilin
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up