Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken 5 şehir

Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken 5 şehir

Biz insanlar sürekli bir yenilik arayışındayız. Bu merakımız gün geçtikçe artıyor ve bize bir liste oluşturma fırsatı sunuyor. Bu listeye biz “Ölmeden önce yapılacaklar listesi” diyoruz. Tabii burada seyahat etmek istediğimiz, gezip görmek istediğimiz ülkeler de yer alıyor. Bizler insanların zevklerini göz önünde bulundurarak “Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken 5 şehir” diye bir yazı oluşturmaya karar verdik. O zaman gelin bu ülkelere beraber göz atalım.


1- Venedik, İtalya

venedik-italya
Venedik İtalyanın Kuzeydoğusunda bulunan bir şehir olarak, 117 adası ve yaklaşık 400 köprüsüyle İtalya turlarının vazgeçilmezlerindendir. Her tarafı suyla kaplı olan bu mükemmel şehir, “Kanallar şehri”, “Sular şehri” hatta bazen ise “Maskelerin şehri” olarak bilinmektedir. “Maskelerin şehri” olarak bilinmesinin nedeni, dünyaca ünlü maskelere sahip olmasıdır. Bu şehrin kanallardan oluşan kısmı aslında tamamen turistiktir. Genelde yabancıların dikkatini çekerek, çok fazla ilgi toplar. Tabii bu şehir sadece kanalları, maskeleri ile değil aynı zamanda renkli evleri, göz alıcı kiliseleri ve akşamın bir güzel şarap eşliğinde dinlene bileceğiniz barları ile de çok fazla ünlüdür.

2- Rio De Jenario, Brezilya

rio de jenario-brezilya
Rio De Jenario, Brezilyanın ikinci en büyük şehridir. Bu şehir genelde “Cidade Maravilhosa” olarak bilinir. Anlamı ise “Muhteşem şehir” olarak geçmektedir ve Portekizcede “Ocak ırmağı” anlamın vermektedir. Şehirde yer alan Corcovado dağı, kurtarıcı İsa heykeli, Botanik bahçeleri, Copacabana sahili ve Tijuca yağmur ormanlarının yer aldığı alan, 2012 yılında UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul görmüş ve koruma altına alınmıştır. Bu şehir renkli, deli dolu karnavalları ile de oldukça dikkat çekmektedir. Güzel ve eğlenceli bir hafta geçirmek istiyorsanız eğer, Rio De Jenario tam da size göre!

3- Kyoto, Japonya

kyoto-japonya
Biz nedense hep Amerika ve Avrupa ülkelerine merak salarız. Fakat dikkat etmediğimiz çok önemli bir husus var. Dünyadaki en güzel tarihi ve kültürel mekanlara sahip ülkeler çoğunlukla Asya ülkeleri arasında yer alır. Bunlardan birisi de Japonya'nın şehirlerinden birisi olan “Kyoto”dur. Bu şehrin geçmişte 300 yıla yakın bir süre Japonyanın başkenti olduğunu biliyor muydunuz peki? Japonya'nın Hiroshima, Miyajima adası, Nara, Meiji, Kobe gibi görülmesi gereken şehirlerine trenle en yakın şehri olarak Kyoto yer alır. Japonya'ya seyahat etmeye karar verdiyseniz ve bunu eski hanedanlık döneminden kalma sarayları ve tapınakları ziyaret ederek başlamak isterseniz, o zaman Kyoto tam da aradığınız şehir!

4- Paris, Fransa

paris-fransa
Fransa'nın “Eyfel kulesi” ile tanıdığımız Paris şehri, dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul görmüştür. Bu şehrin herkes tarafından sevilmeye başlaması ve tercih edilmesinin önemli nedenleri arasında, neoklasik mimari üslubu ve bu etki ile gelişen moda ve sanatıdır. Moda tasarımı okumak isteyen bir çok gencin ilk başta tercih ettiği bu şehir hemen hemen herkesin ilgisini çekmeye başlamıştır. Sevgiliniz, eşiniz ve ya dostunuzla sabahları alışveriş caddelerini gezip akşamları huzurlu zaman geçirmek istiyorsanız eğer bu şehre mutlaka seyahat edin!

5- Roma, İtalya

roma-italya
İtalya'nın ortasında yer alan “Yedi Tepe” üzerinde kurulan Roma şehri, başkent olarak bilinmektedir. Bu şehir tarihsel açıdan büyük önem taşır. Burası Tiber ve Anieane nehirleri arasında yer almaktadır ve Lazio bölgesinin başkentidir. Antik yunan döneminden günümüze kadar mimari açıdan gelişmiş farklı evlere sahip olmuştur. Villaların ilk popüler olduğu şehir olarak ta bilinmektedir. Son zamanlar eğlence mekanları, mutfakları ve gezilecek yerleri ile de çok fazla ilgi toplamaktadır.


Roma yazın sıcak ve kurak, kışın ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Tarihe büyük ilgi duyan ve mimarlık okuyan insanların ilk tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Eğer siz de mimari yapılara, tarihsel kalıntılara ilgi duyuyorsanız, bu şehri mutlaka ziyaret etmeniz gerekir!admin / 16.03.2018 / 0 / 732

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

İzmir Yöresine Ait 15 Muhteşem Lezzet

İzmir Yöresine Ait 15 Muhteşem Lezzet

Saat kulesi, Çeşme’si, boyozu, kumrusu, tarihi asansörü ile ünlü İzmir’in belki
Gezmeyi Sevenlerin İzlemesi Gereken En İyi 10 Seyahat Filmi

Gezmeyi Sevenlerin İzlemesi Gereken En

Baharın gelmesiyle, seyahat severler plan yapmaya başladı. Yıllık izinler
Kışın Gidilmesi Gereken En İyi 10 Ülke

Kışın Gidilmesi Gereken En İyi 10 Ülke

Kuşkusuz her mevsim kendi içerisinde farklı güzellikler barındırıyor. Kişiler
Yılbaşında Gidilmesi Gereken En İyi 10 Yer

Yılbaşında Gidilmesi Gereken En İyi 10

Yılbaşı için aileler, çiftler ve arkadaşlar şimdiden planlarını yapmaya
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Türkiye’ye Yakın Vizesiz Gidilecek Ülkeler ve Şehirler

Türkiye’ye Yakın Vizesiz Gidilecek

Yurt dışı seyahatlerinde vize almanın oldukça zahmetli olması nedeniyle,
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Yapılacak işler, kaçışı olmayan gürültüler, egzoz dumanlarının içinde heba olan
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up