Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Ülkemizdeki yolların manzaraları her zaman ilgi çekmiştir. Kimi zaman Ege'nin yeşillikleri arasında seyahat ederken, kimi zaman Akdeniz’in maviliğini yanımıza alıp seyahat ederiz. Bazense Anadolu'nun çorak arazilerinde seyahat ederken sarının her tonunu hissederiz. İşte Türkiye’de en güzel manzaraya sahip yollar.

en güzel yollar
1- Amasya-Sinop YoluBol virajlı bir yol olmasına rağmen oldukça güzel manzarası ile bu yolculuğu keyifli bir hale getiriyor. İniş ve çıkışlarıyla heyecan yaratan bu harika yolda ilerlerken hemen yanınızdaki ormanın muhteşem kokusunu ciğerlerinize çekerek oksijen alabilirsiniz. Yolda ilerlerken bir dağı tırmanır gibi bitmeyen bir rampayı çıkarken etrafınızda uçuşan kuşları ve ormanda gezinen hayvanları görebilirsiniz.

2- Çayırbaşı-Bahçeköy Yolu


Sarıyer-Belgrad Ormanları arasındaki muhteşem manzaraya sahip olan yolu hiç denediniz mi? İstanbul'un yoğun trafiğinde araba sürmek bir eziyet iken Sarıyer-Belgrad Ormanları arasındaki yolda araç kullanmak dünyanın en harika duygusu olabilir sizin için. Eşsiz manzaraları ile içinizi ferahlatan orman manzarası ile bu yolun hiç bitmesini istemeyeceksiniz. Sahil tarafından Çayırbaşı ile Bahçeköy arasındaki yolun sakinliği ve yıllara meydan okuyan asırlardır sağlam duran ağaçların eşliğinde yola devam edebilirsiniz.

3- Fethiye-Göcek-Kaş Yolu


Fethiye ile Kaş arasındaki muhteşem yolda sürüş keyfini mutlaka yaşamalısınız. Önce ormanlar arasında başlayan yol daha sonra bir anda Akdeniz’in mavisi ile sizi karşılaştırıyor ve yol boyunca Akdeniz’in en güzel manzaralarına sahip olan sahil boyunca sizi rahatlatıyor.

4- Gökova Okaliptus Yolu


Dünyanın belki de en güzel yolu diyebiliriz. Her iki yanında da ağaçların bulunduğu yolun üst kısmı ağaçların birleşmesi ile doğal bir tüneli andırmakta. Birçok film sahnesinin de çekildiği bu yolu Babam ve Oğlum filminden mutlaka hatırlayacaksınız.

5- Çamlıhemşin-Zil Kalesi arası


Karadeniz'in yeşil doğası ile size güzel bir yolculuk yapma keyfini sunan harika bir yol. Sisli bir yol olarak bilinen Çamlıhemşin-Zil Kalesi arası yolu sislerin arasından size ara ara harika manzaraları göstererek içinizi ferahlatır.

6- Ağva-Kerpe Yolu


Doğanın en harika manzaralarına sahip yollarından biri. Ülkemizdeki manzaraların ne kadar güzel olduğunu söylemeye gerek bile duymuyoruz. Arabanızı ancak üçüncü viteste kullanabileceğiniz bu dağ yolu harika kayalıkların manzarası ile doğal bir gezi yapmanızı sağlıyor.

7- Van Gölü çevresi


Van'a giderken yolun hiç bitmesini istemeyeceğiniz harika göl manzarası ile sizleri büyüleyecek olan bir yoldur. Göl boyunca vardığınız ilçelerin ve göl manzarasının eşsiz güzelliği ile sakin bir sürüş keyfi yaşayarak Van gölünün etrafında tur atabilirsiniz.

8- Kemaliye taş yol – Erzincan


Ürkütücü bir manzarası olmasına rağmen doğanın en güzel manzaraları bu yolda diyebiliriz. Kanyon bir vadi içerisinde ilerleyen yolda aracınızı park ederek kanyonun muhteşem manzarasını ve aşağıda akan suyun sesini dinleyin.

9- Tunceli – Ovacık


Munzur nehri eşliğinde harika bir yolculuk yapabileceğiniz yoldur. Virajları bol olsa da Munzur nehrinin görüntüsü ve Munzur vadisinin yeşilliği sizi sakinleştirecektir.

10- Tekirdağ – GeliboluTrakya'nın doğası ile iç içe yolculuk yaparken harika manzaralar sizi rahatlatacaktır. Fotoğraf makinanızı yanınızdan ayırmayın çünkü yol boyunca birçok yerde durup ayçiçekleri ile fotoğraf çekmek için kendinizi şartlandıracaksınız.admin / 03.02.2018 / 1 / 957

Yorum Ekleyin


  1. Engin Tekeli
    Ziyaretçi
    29 Haziran 2018 06:25
    0

    Bunların arasına marmaris-gökova yolunuda eklemek gerekir diyecektim ki zaten 4. sırada yer vermişsiniz. Gerçekten de insana huzur veren yollar listesinde 1 numaraya oynar ama siz dünyanın en güzeli yolu diyerek son noktayı koymuşsunuz zaten.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

İzmir Yöresine Ait 15 Muhteşem Lezzet

İzmir Yöresine Ait 15 Muhteşem Lezzet

Saat kulesi, Çeşme’si, boyozu, kumrusu, tarihi asansörü ile ünlü İzmir’in belki
İstanbul’da Gezilecek Doğal Yerler Listesi

İstanbul’da Gezilecek Doğal Yerler

Her ne kadar tarihi mekanlarıyla öne çıksa da Yedi Tepe İstanbul gezilecek
Gezmeyi Sevenlerin İzlemesi Gereken En İyi 10 Seyahat Filmi

Gezmeyi Sevenlerin İzlemesi Gereken En

Baharın gelmesiyle, seyahat severler plan yapmaya başladı. Yıllık izinler
Türkiye’de Görülmesi Gereken En Güzel 10 Doğal Yer

Türkiye’de Görülmesi Gereken En Güzel

Eğer gezmekten hoşlanıyorsanız, Türkiye'nin doğal güzelliklerini kesinlikle
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Yapılacak işler, kaçışı olmayan gürültüler, egzoz dumanlarının içinde heba olan
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı Kenti

​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı

Sonbaharın gelmesi ile gökyüzünü sarı rengi sarar, kentler yollar sarının
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up