Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri


Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri
Yapılacak işler, kaçışı olmayan gürültüler, egzoz dumanlarının içinde heba olan zamanlar, koşuşturmacalar, beton yığınları ve daha niceleri… Tahmin edeceğiniz üzere şehir hayatının keşmekeşliğinden bahsediyoruz. Kocaman gökdelenler, iç içe geçmiş binalar, bitmeyen trafik çilesi ve daha nice yorgunluk sebebi.

En yorucu anlarda veya bir günün sonunda kendini yorgun argın eve atmışken kim düşlememiştir ki huzurlu bir tatili veya kafa dinlemeyi. Hadi gelin sizi Türkiye'nin en huzurlu yerlerine doğru bir yolculuğa çıkaralım. Baştan anlaşalım; her şeyi bırakıp yerleşirseniz mesuliyet kabul etmiyoruz…

Maçahel-Artvin

Yeşil,huzur ve bakir bir doğa… Huzuru bulmak için Türkiye'nin Kuzeydoğusuna gitmeyi göze alıyorsak eğer sizi kimselerin pek haberdar olmadığı bir cennete götürüyoruz. Maçahel ismi aslında bölgenin Gürcü dilindeki adı olmakla birlikte en bilinen adı. Daha sonra değiştirilip Camili adı verilmişse de hala yaygın olarak Maçahel olarak biliniyor. Yılın 365 günü eksilmeyen bir sisten bahsederek başlayalım. Bu nedenle buraya ulaşmak biraz cesaret çokça da şoförlük becerisi gerektiriyor. Hoş pek fazla hız yapmadıkça da bir sorun oluşturmuyor aslında. Bölgenin doğal güzelliklerini ne kadar övüyorsak yapılaşmanın estetizm yoksunluğundan da o derece yermemiz gerektiği kanısındayım. Yine de olsun demeden edemiyor insan; bakir kalsın da varsın yapılaşma eksik olsun. Maral şelalesi bir bedenin yaşayacağı en iyi huzuru neredeyse garanti ederken bölgenin güzelliği bununla da sınırlı değil. Tamamen natürel yapılan ve hiçbir katkı kullanılmayan arıcılık faaliyetleri veya endemik bitkiler görülmeye değer nitelikte.

Bördübet-Muğla

Huzur arıyorsak eğer yerleşim yerinin olmadığı, kuş seslerinin eksilmediği, denizin ormanın içlerine kadar bir kanal vasıtasıyla sokulduğu bir yerden başka ne isteriz ki. sık bir çam ormanı, huzurlu bir nehir ve ahengin hayat bulmuş halini andıran kuş ötüşleri. Bizce fazlasıyla denemeye değer.

Ihlara Vadisi-Aksaray

Görenleri hayrete düşüren bir mimariden bahsedeceğiz size. Kayaların oyulmasıyla oluşturulmuş birçok ev, kilise, mezar ve diğerleri. Eşsiz manzarası ve gün batımında size sunduğu huzur ziyafetiyle Ihlara Vadisini es geçmeyin deriz.

Yenice Ormanları-Karabük

Sizi o yorucu şehirden alıp eşsiz bir ekosistemin tam ortasına bıraksak fena mı olur? Ihlamur ağaçlarıyla dolu bir orman, doğallığı korunmuş bir yabanıl hayat ve eşsiz bir bitki çeşitliliği huzurun ta kendisi anlamına geliyor aslında. İster bisikletle ister yürüyerek keşfe çıkın ve huzurda kaybolun.

Kekova-Antalya

Önce Üçağız Koyunu buluyor oradan tekneye atlayıp adamıza geçiyoruz. Bu süreçte varacağımız nokta tam olarak Kekova olsa da aslında huzura doğru çoktan yelken açtınız demektir. Mavinin de yeşilin de en güzel halini bulmakla kalmayıp buram buram antik çağ kokan zamanlar da geçirebileceksiniz. Adamızda en hakim şey ise huzur ve sakinlik. Dalış yapmak isteyenlere de muazzam deneyimler barındırdığını eklemeden geçmeyelim.

Halfeti-Şanlıurfa

Suyun orta yerinde sadece ucu görünen bir minare veya tekneden suya dikkatli baktığınızda suyun altında görebileceğiniz evler. Halfeti’den bahsediyoruz. Nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu kadim ilçe Fırat’ın sularından nasiplenip bir kısmını suların altına bırakmak zorunda kalmış olsa da tarihle iç içe huzurlu bir rota arayanlar için muazzam bir deneyim imkanı sunuyor.admin / 06.02.2018 / 0 / 5 331

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan Adana havasının ve insanlarının
Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in en doğal kenti Artvin. Karadeniz boyunca uzanan sahil ve
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up