Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Rize kamp alanları listesini yazarak; sizler için Rize kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.


Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Rize yaylaları ile ünlüdür ve her yıl bu şehre kamp yapmaya çok sayıda insan gitmektedir. Ormanları, şelaleleri ve müthiş manzaraları ile doğanın içinde tatil yapmak isteyen kişiler burada istedikleri huzuru ve sakinliği bulmaktadırlar. Rize kamp yerleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri yazımızda bulmanız mümkün olmaktadır. Tatilini özgürce geçirmek otellerin sıkıcı rutini yerine kendi planını kendi yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği kamp yapmak için Rize’de çok sayıda kamp alanı bulunmaktadır.

1. Ayder Yaylası

Rize'nin en ünlü yaylası olan Ayder yaylası en çok ziyaretçi çeken yerler arasındadır. Bu muhteşem doğayı görmek için mutlaka bu yaylaya gitmelisiniz. Ormanları, muhteşem manzarasını görmeyi isteyen çok kişi olduğundan Ayder yaylası oldukça kalabalık olmaktadır. Kamp alanında tesisler bulunmakta ve ihtiyaçlarınızı karşılamanız da bu şekilde mümkün olmaktadır. Çadır kurmak ise ücretsizdir.

2. Pokut Yaylası

Çamlıhemşin’den sonra Şenyuva’dan önce Pokut yaylasını görebilirsiniz. Pokut yaylası muhteşem doğa fotoğrafları çekebileceğiniz ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yayladır. Çadır kurmak ücretsizdir ve çadır kurulan yerde alış veriş yapabileceğiniz bir yer yoktur.
Eğer Rize'ye seyahat etmeyi planlıyorsanız; Rize Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

3. Gito Yaylası

Rize’nin en güzel yaylalarından birisi olan Gito’da kamp kurduğunuzda kendinizi cennette hissedebilir ve dünyada bu kadar güzel bir yer daha var mı sorusunu da sormaktan kendinizi alamazsınız. Yaylada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir market bulunmadığından en yakın yerleşim yerinden ihtiyaçlarınızı karşılayıp gitmeniz uygun olacaktır.

4. Huser Yaylası

2400 metre rakımı ile oldukça yüksek olan bu yaylada kendinizi bulutların üzerinde hissetmeniz mümkün olmaktadır. Ayder yaylasından sonra buraya ulaşabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Bulutları yukardan izleyebilir ve unutulmaz anıları burada biriktirebilirsiniz. Rize’de kamp yapılacak yerler arasında en çok tercih edilen bu yaylada çevreye zarar vermemek için daha önce ateş yakılmış yerlerde çadırınızı kurmalı ve burada ateş yakmalısınız. Çadır kurmanın ücretsiz olduğu yaylada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunmamaktadır.

5. Samistal Yaylası

Bulutların üzerinde yürüyormuş hissini yaşamak istediğinizde Samistal Çamlıhemşin’in en yüksek yaylası olarak bu isteğinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Çok yüksek bir noktada bulunması sayesinde muhteşem gün batımlarını ziyaretçilerine yaşatmaktadır. Yolu oldukça bozuk olduğundan yaylaya arazi araçları ile çıkılması tavsiye edilmektedir. Burada çadır ücretsiz kurulurken ihtiyaçların gelmeden önce temin edilmesi gerekmektedir.
Çamlıhemşin hakkında ayrıntılı bilgi için; Çamlıhemşin Gezilecek Yerler listemizi inceleyiniz.

6. Badara Yaylası

Bu yayla Gito yaylası ile komşu olmasının yanında daha sakin bir ortam tercih edenler için ideal olmaktadır. Ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bu yaylada çadırınızı kurabilir ve keyifli doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Kaçkar Yaylası'nın da komşu olduğu bu yerde onların manzarası ve gün batımları sizler için unutulmaz olacaktır. Burada kamp yapmak için ücret ödenmesine gerek olmamaktadır. Yaylada tuvalet bulunmasına karşın duş ya da market bulunmadığını bilmelisiniz.

7. Kapılı Göller

Verçenik dağı yanında olan Kapılı göller unutulmaz bir manzaraya sahip olmasının yanında sakinliği ile de sizin huzur bulmanızı sağlayacaktır. Bölgeye araç ile gitmek mümkün olmamakta ve 5 km mesafede olan yerleşim alanından yürüyerek devam etmeniz gerekmektedir. Kamp alanında bir tesis yoktur ve ihtiyaçların gelmeden karşılanması gerekmektedir.

8. Palovit Şelalesi

Kamp yaptığınız alanda bir de şelale olmasını istediğinizde 15 metre yukarıdan akan suyu ile Palovit şelalesi doğru tercih olacaktır. Şelalenin hemen yanında çadırınızı kurabilir ve etrafında bulunan ormanda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Doğa fotoğrafları çekebilir ve yılın bütün stresinden burada ki huzur ile kurtulabilirsiniz. Kamp alanında bir tesis bulunmadığından ihtiyaçların buraya gidilmeden karşılanması gerekmektedir.

9. Galler Düzü Kamp Alanı

Ayder yaylasına 6 kilometre uzakta olan bu bölgede sakin ve huzur dolu bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Temiz havası, güzel doğası ile Ayder yaylasına yakın ama daha sakin olması ile kampçıların tercihi olmaktadır. Burada ihtiyaçlarınızı görebileceğiniz bir tesis bulunmakla birlikte çadır kurmak ücretsizdir.

10. Kavrun Yaylası

Rize’de bütün yaylalar birbirinden güzel ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor bunlar arasında bulunan Kavrun yaylası da Rize kamp alanları içinde size huzuru ve sakinliği ile iyi bir seçenek sunuyor. Kavrun yaylasında yazın en sıcak aylarında bile serin havada keyifli zamanlar geçirebilir ve doğa ile baş başa kalmanın tadını çıkartabilirsiniz.admin / 21.11.2019 / 0 / 5 572
Konu Etiketleri: Rize kamp alanları

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up