Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve tarihi ile ülkemizin nadide şehirlerinden olan Çanakkale kamp deneyimi yaşamak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak tarihi noktaları ile bilinen şehir aslında pekçok doğal güzelliğe de sahip olduğundan dolayı kampçıların uğrak noktalarından biridir. GeziPedia olarak biz de sizler için hazırladığımız bu yazımızda Çanakkale kamp alanlarını ele alarak sizlere bir rehber oluşturmaya çalıştık.

Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Atikhisar Barajı Kamp Alanı
Çanakkale merkezinde yer alan kamp alanı Atikhisar Barajı’nın hemen yanında yer almaktadır. Doğa harikası noktalardan biri olan kamp alanı kampçılar tarafından en çok tercih edilen noktalardan biridir. İl merkezine yaklaşık olarak 16 kilometre mesafede yer almasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Baraj etrafında herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı her türlü ihtiyacınızı düşünerek yola çıkmalısınız.
Eğer bu bölgede kamp yeri planlıyorsanız; Çanakkale'de Gezilecek Yerler listemizi de inceleyiniz.

Marmaros Plajı Kamp Alanı

Marmaros Plajı Kamp Alanı
Gökçeada’da bulunan Marmaros Plajı Çanakkale kamp yerleriarasında en popüler bir diğer noktadır. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz en güzel noktalardan olan plaj hem denizin hem de ormanın tadını çıkarabileceğiniz eşsiz yerlerdendir. Etrafta herhangi bir işletme bulunmamasından dolayı her türlü ihtiyacınızı düşünerek yola çıkmalısınız. Ulaşım noktasında da zorlu olan kamp alanına araçla giderken dikkatli olmakta fayda var. Kamp alanı tamamen ücretsizdir.

Kömür Limanı

Kömür Limanı kamp Alanı
Çanakkale kamp alanlarından bir diğeri ise Kömür Limanı’dır. Saros körfezinin tertemiz suyune kendinizi bırakmak, ormanlık alanda uzun yürüyüşlere ve keşiflere çıkmak için son derece uygun olan kamp alanı taşlık ve toprak yolun bitiminde muhteşem manzarasıyla karşınıza çıkacaktır. Elektrik, duş veya tuvalet gibi ihtiyaçlarını gidereceğiniz bir alan olmadığı için doğa ile tamamen baş başasınız. Bu yüzden her türlü ihtiyacınızı düşünerek yola çıkmalısınız.

Kabatepe Kamp Alanı

Kabatepe kamp alanı
Tarihi kalıntıları ile bilinen Kabatepe yarımadasında yer alan kamp alanı Çanakkale’de kamp yapmak için en çok tercih edilen bir diğer kamp alanıdır. Bembeyaz kumlu sahili, turkuaz rengindeki denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanı ile dikkat çeken kamp alanı tüm yorgunluğunuzu alacak ve sizlere huzur verecektir. Hem karavan hem de çadır kampı için son derece uygun olan ve Çanakkale kamp alanları listemizin de dördüncü sırasında yer alan kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran ve market bulundurmaktadır.

Hızır Kamp Alanı

Hızır Kamp Alanı
Çanakkale çadır kamp alanlarıiçinde en uygun noktalardan bir diğeri ise Hızır Kamp Alanı’dır. Binbir Pınarlı Kazdağları’nda bulunan Kirişlik Vadisi’nde yer alan kamp alanı doğa ile iç içe son derece huzurlu ve bir o kadar da sakin kamp alanlarından biridir. Zeytin ağaçları ile çevrili olan kamp alanında hemen hemen her türlü ihtiyacınızı da karşılayabiliyorsunuz. Kaz Dağları Milli Parkı yürüyüş parkuruna da yakın konumda yer alan kamp alanı oldukça güzel günler yaşatacaktır. Bununla beraber kamp alanında çeşitli aktivitelere de katılmak mümkündür.

Assos

Assos Kamp Alanı
Çanakkale ücretsiz kamp alanları ile beraber pek çok ücretli kamp alanı da mevcuttur. Ancak eğer tam bir doğa severseniz ücretsiz alanlarda doğa ile baş başa kamp yaparak zihninizi ve ruhunuzu dinlendirmenizi öneririz. Bu noktada özellikle Assos geniş ormanlık alanı ve sahilleri ile oldukça güzel bir ortam sunmaktadır. Pek çok ücretsiz kamp alanına sahip olan alanda istediğiniz yere çadırınızı kurarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Poseidon Kamp Alanı

Poseidon Kamp Alanı
Bir yandan orman diğer yandan denizi buluşturan Poseidon Kamp Alanı gerek doğası gerek manzarası gerekse de kuş sesleri ile tam bir kamp deneyimi yaşatacaktır. Ezine’de yer alan ve ücretsiz olan kamp alanı denize sıfır konumda yer almaktadır. Çam ağaçları arasında çadırınızı kurabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bununla beraber kamp alanında ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir yer bulunmuyor. Her türlü ihtiyaç için Dalyan Köyü’ne gitmeniz gerekmektedir.

Bakacak Barajı

Bakacak Barajı Kamp Alanı
Çanakkale kamp alanlarından bir diğeri olan Bakacak Barajı 1991-97 yılları arasında sulama amacıyla inşa edilmiş barajın kenarında yer almaktadır. Tamamıyla ücretsiz olan kamp alanında aynı zamanda etrafı meyve ağaçları ile çevrili son derece sakin ve bir o kadar da huzurlu kamp alanlarından biridir.

Batık Gemi Kamp Alanı

Batık Gemi Kamp Alanı
Bir başka ücretsiz kamp alanı olan Batık Gemi Kamp alanı adını kıyıya vuran ve terk edilmiş olan gemiden almaktadır. Kelimenin tam anlamıyla kamp deneyimini yaşayacağınız alan Bocaada sahilinde yer almaktadır. Kumsal üzerinde gemi gölgesinin hemen altına çadırınızı kurarak kamp yapabilirsiniz. Eğer uygun zamanda giderseniz sadece siz olacağınız için bu kamp deneyimi aynı zamanda büyük bir macera demek olacaktır ve eğer yeteri kadar cesaretiniz varsa gemiye bile çıkabilirsiniz.

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı
Kamp listemizin son sırasında ise Ezine’de yer alan Çamlıca şelalesi Çanakkale campingdeneyimini sonuna kadar yaşatacak olan noktalardan biridir. Orman kampı olan kamp alanı son derece sessiz ve sakindir. Sürekli olarak sonbahar havasını taşıyan kamp alanı Çamlıca Köyü’nde yer almaktadır. Kamp alanında herhangi bir işletme bulunmamaktadır.Bu yazımızda Çanakkale çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Çanakkale kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Çanakkale kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 19.02.2020 / 0 / 2 904

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Bu yazımızda Balıkesir çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan
Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Yoğun, stresli ve bir o kadar da kalabalık ve ülkemizin en kalabalık metropolü
Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğal güzellikleri, sakin yaşamı, berrak denizi ve uçsuz bucaksız
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Turizm noktasında en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Fethiye eşsiz
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up