Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Türkiye'nin En Ucuz 5 Tatil Beldesi

Türkiye'nin En Ucuz 5 Tatil Beldesi

en ucuz tatil beldeleri
Tatil insanların psikolojik olarak rahatlamalarını sağlayan en büyük etkinliklerin başında yer almaktadır. Fakat günümüzde pek çok kişi maddi olanaklar yüzünden tatil planını ertelemekte hatta tatil yapmaktan vazgeçmektedir. Sizler de kısıtlı bir bütçeye sahipseniz ve tatil planını ertelemeyi düşünüyorsanız kesinlikle bu düşünceden vazgeçmeli ve bütçenize göre ülkemizde yer alan ucuz tatil beldelerini tercih etmelisiniz. Sizlere bu yazımızda En Ucuz Tatil Beldeleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok kişi tatil planı yapmaktadır. Kısıtlı bütçeye sahip olan birçok vatandaşımız ise şimdiden uygun fiyatlı tatil beldelerini araştırmaya başlamıştır. Ülkemizde uygun bütçeler ile tatil yapabileceğiniz birçok tatil beldesi bulunmaktadır. Sizlerde tatil planınızı ertelemekten vazgeçerek bu tatil beldelerinde eğlenceli ve keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Fakat mali durumunuzu bozmamak adına tatil yerine gitmeden önce harcamalarınızı ve nasıl bir tatil planladığınızı hesap ederek iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Bunu yapmanız hem tatil sırasında hem de tatil sonrasında sizleri mali olarak zorlamayacaktır. Hangi tatil beldesine gideceğiniz hakkında bir düşünceniz yoksa sizler için derlediğimiz En Ucuz Tatil Yerleri önerimizi değerlendirebilirsiniz.

En Ucuz ve Güzel Tatil Beldeleri

en ucuz tatil yerleri
Az para harcayarak güzel ve eğlenceli bir tatil yapmak istiyorsanız ülkemizde birçok tatil beldesinden faydalanabilmeniz mümkündür. Ülkemiz içerisinde barındırmış olduğu tatil beldesi yönünden oldukça zengin bir coğrafi yapıya sahiptir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan bu güzel ülkemizde uygun fiyatlarla deniz ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Sizler için En Ucuz ve Güzel Tatil Beldeleri hakkında tüm detayları listeledik;
İşte En Ucuz ve Güzel Tatil Beldeleri;
  • Erdek: Genellikle İstanbul ilinden yoğun bir turistin ilgi gösterdiği Erdek her sene birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Konaklama ve yeme içmenin oldukça cüzi miktarlara yapıldığı Erdek ilçesi özellikle kısıtlı bütçeye sahip birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uygun bütçe ile birlikte güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız gönül rahatlığıyla Erdek’i tercih edebilirsiniz.
  • Assos: Çanakkale ilimize yer alan ve son yıllarda gerek yerli gerekse yabancı birçok turistin ilgisini çekmeyi başaran Asos aynı zamanda uygun fiyatları ile birlikte oldukça gözde hale gelmiştir. Mali olarak sıkıntı yaşıyor ve uygun fiyatlar ile birlikte tatil yapmak istiyorsanız Assos’u gönül rahatlığı ile birlikte tercih edebilirsiniz.
  • Alanya: Alanya ilçesi ilk bakışta sizlere pahalı gelse de bütçenize biraz dikkat ederek çok güzel bir tatil yapabilmeniz mümkündür. Alanya gerek doğal güzelliği gerekse temiz denizi ile birlikte birçok yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Sizlerde Alanya’ya yakın bölgelerde bir pansiyon kiralayarak hem ucuz hem de eğlenceli bir şekilde tatil yapabilirsiniz.
  • Amasra: Son dönemlerin oldukça gözde tatil merkezi haline gelen Amasra her yıl turist sayısını artırmaktadır. Özellikle fiyatların uygunluğu ile birlikte kısıtlı bütçeye sahip olan Amasra doğa güzellikleri ve güzel denizi ile birlikte ön plana çıkmaya devam etmektedir. Sizlerdeuygun fiyatlar ile birlikte Amasra da güzel bir tatil yapabilirsiniz.
  • Avşa: Balıkesir şehrimizde yer alan Avşaucuz tatil yapmak isteyenlerin oldukça uğrak noktası haline gelmiştir.Marmara denizinin de yer aldığı bu güzel beldemizde eğlenceli ve düşük bütçeli bir tatil yapabilmeniz mümkündür.

Tatil Bütçesi Nasıl Ayarlanır?

tatil bütçesi nasıl ayarlanır
Tatil bütçenizi ayarlarken ilk olarak yeme içme, yolculuk ve otel ya da pansiyon masraflarınızı hesap etmeniz gerekmektedir. Bu tatil öncesinde yapacağınız genel bir bütçe analizi olacaktır. Bunun yanı sıra tatil esnasında yapacağınız aktiviteler ve etkinliklerde harcayacağınız paranız ile dönüş sonrasında yapacağınız masrafların tümünü hesaplamanız gerekmektedir. Bu sizlerin hem güzel bir tatil yapmanızı sağlayacak hem de mali olarak sizleri zorlamayacaktır.admin / 07.05.2019 / 0 / 26

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

myfriendoo
Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Husus

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi

Havayolu taşımacılığının tüm dünyada gelişmesi ve hizmet veren şirket sayısının
Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri

Gece Hayatı İyi Olan Tatil Yerleri

Gece hayatı iyi olan tatil yerleri, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte,
Yılbaşında Gidilmesi Gereken En İyi 10 Yer

Yılbaşında Gidilmesi Gereken En İyi 10

Yılbaşı için aileler, çiftler ve arkadaşlar şimdiden planlarını yapmaya
Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gereken 10 Husus

Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat

Bütün yıl boyunca çalışan kişilerin dinlenmek ve eğlenmek için gelmesini
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Kapadokya Gezisinde Yapabileceğiniz 10 Güzel Şey

Kapadokya Gezisinde Yapabileceğiniz 10

Gerek gezilecek yerleri gerek muhteşem peri bacaları gerekse balonlar ile
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5 Ülke

Son Zamanlarda Gidilebilecek En Ucuz 5

Birçoğumuz yoğun iş temposu içerisinde yılda gidebileceğimiz 1-2 hafta tatilin
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up