Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir. Ülke içinden olduğu gibi tüm dünyadan da her yıl binlerce kişi bu adeta bir cennette olma hissi veren ilçeye gelmekte ve tatil yapmaktadır. Otellerin belli kurallarına bağlı kalmadan özgürce tatil yapmak isteyen kişiler de Ayvalık kamp alanları arasından birini tercih ederek çadır kurmakta ya da karavanları ile doğa ile baş başa tatil yapmanın keyfini çıkartmaktadırlar. Denizi gibi doğası da mükemmel denilebilecek ölçüde güzel olması ile Ayvalık kamp yerleri olarak çok fazla seçenekler sunmaktadır.

1- Akvaryum Koyu

ayvalık akvaryum koyu
Ayvalık’ta genellikle kamp yapılacak yerlerde tesisler bulunmakta ve ücretli olarak hizmet vermekteyken Akvaryum koyunda çadır ücreti ödemeden istediğiniz gibi kamp yapmanız mümkün olmaktadır. Koyda ağaçların bittiği yerde denizin başladığını bilmelisiniz. Yani çadırınızı ağaçların altına gölgeye kurabilir ve istediğiniz an denize girebilirsiniz.

2- Turhanlı Kamp Alanı

turhanlı kamp alanı
Ayvalık’ta olmak ama hiç kimse tarafından rahatsız edilmeden doğa ile baş başa bir tatil yapmak istediğinizde Turhanlı kamp alanı beklentilerinizi karşılayacaktır. Çok geniş bir alandır ve çadırların arasında yüzlerce metre mesafe olmaktadır. Burada ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis olmadığı için gelmeden önce karşılamanız gerekmektedir.

3- Ayvalık Kamping Saklı Cennet

ayvalık kamping saklı cennet
Doğa ile baş başa kalmak isteyen kişiler Ayvalık’ta kamp yapılacak yerler arasında bu kamp alanını çok fazla tercih etmektedir. Kamp alanında muhteşem bir manzara bulunmaktadır. Temiz ve nezih bir ortamda huzur dolu zamanlar geçirmek isteyen kişiler uygun fiyatları ile bu kamp alanından yararlanabilmektedirler.

4- Murat Reis Çamlık Kamping

murat reis çamlık kamping
Orman Bakanlığına bağlı olan bu kamp alanı çamların altında çadırınızı kurma imkanı sunmaktadır. Doğa ile iç içe bir tatil hayal ediyorsanız burayı tercih etmelisiniz. Geniş kamp alanı olması ile çadırların arasında mesafe olmakta ve huzurun yanında istenen sakinlikte bulunmaktadır. Ayvalık çadır kampı alanı içinde bulunan tesisler ise ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlamaktadır.

5- Ada Kamping

ayvalık ada kamping
Ayvalık’ın Alibey adasında bulunan bu kamp alanında çadırlar ağaçların gölgesinde serin yerlere kurulmaktadır. Denize çok yakın olması ile çadırdan çıkıp denize ulaşmanız mümkün olmaktadır. Hem kamp yapıp hem de çeşitli etkinlikler yapmak istiyorsanız Ayvalık kamp alanları içinde Ada kamping bunun için doğru tercih olmaktadır. Burada tekne turları, dalış turları gibi aktiviteler yapmak isteyen kişiler içinde uygun bir tercihtir.
Eğer Ayvalık seyahati düşünüyorsanız; Ayvalık Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

6- Çamlık Kamping

ayvalık çamlık kamping
Çadırınızı çam ağaçlarının serin gölgesine kurmak ve akşamüzeri çadırın önünde otururken muhteşem gün batımını izlemek istediğinizde çamlık kampinge gidebilirsiniz. Bölgenin en köklü kamp alanlarından birisi olması ile burada tuvalet, duş, mutfak, buzdolabı ve internet gibi tüm ihtiyaçları uygun fiyatlar ile karşılanmaktadır.

7- Karaağaç Kamp Alanı

ayvalık karaağaç kamp alanı
Sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyen kişiler için adeta gizli kalmış bir cennet olan Karaağaç ücretsiz olarak kamp yapabilmenizi sağlamaktadır. Atatürk Kayalıklarına da yakın olan bu Ayvalık camping alanında çıkacağınız doğa yürüyüşleri sırasında nefis fotoğraflarda çekebilirsiniz.

8- Patriça Koyu

patriça koyu
Cunda Adasının en güzel yerleri arasında yer almakta olan Patriça köyünde aynı adı taşıyan bir koy bulunmakta ve burası tatilini huzur içinde yapmak isteyen kişiler için ideal bir ortam sunmaktadır. Köyün sit alanı ilan edilmiş olması ile yapılaşmaya izin verilmediğinden tarihi doku aynı olarak korunmaktadır. Patriça koyunun denizi Ayvalık'ın diğer yerlerine göre daha sıcaktır fakat sığ deniz sevmeyenler başka tercihlere yönelebilirler.

9- Cunda Mocamp

cunda mocamp
Ayvalık’ın en güzel yerlerinden olan Cunda Adasında kamp yapmak istediğinizde Cunda Mokamp size muhteşem manzarası, tertemiz denizi ve Ayvalıkta kamp yapılacak yerler arasında burası sakinliği ve huzuru ile tercih edilirken aynı zamanda uygun fiyatlarda bulabilirsiniz.
Cunda Ziyareti planlıyorsanız; Cunda Adası Gezilecek Yerler listesi için tıklayınız.

10- Cunda Doğa Karavan Otel

cunda doğa karavan otel
Cunda Adasına oldukça yakın olan bu tesiste karavan kampı yapılabildiği gibi isteyen kişiler çadırlarını da kurabilmektedirler. Adanın muhteşem doğasının yanında tertemiz denizi ile huzur içinde tatil yapmak isteyen kişiler Ayvalık kamp alanları içinde burayı uygun fiyatları ile de tercih etmektedirler. Aileniz ile yapacağınız tatillerde de bu kamp alanı ihtiyaçlarınızı da karşılamanız açısından da uygun olmaktadır.

Bu yazımızda Ayvalıkta kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Ayvalık kamp alanları listesini yazarak; sizler için Ayvalık camping alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 30.08.2019 / 0 / 3 998

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile ülkemizin mutlaka görülmesi
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale’ye bağlı Bozcaada ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up