Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Bodrum Bağla Koyu Tanıtımı

Bodrum Bağla Koyu Tanıtımı

bağla koyu
Bodrum’un en güzel koylarından birisi olan Bağla, zamanı unutacağınız ve hiç bitmesin diyeceğiniz bir tatil yaşamanız için sizleri davet etmektedir. Temiz ve neredeyse bakir plajında güneşe karşı uzanıp ruhunuzu dinlendireceğiniz ve berrak denizinde yüzmekten keyif alacağınız Bağla koyu, Bodrum merkeze 14 km mesafededir. Ortakent Yahşi ile Akyarlar arasında yer almaktadır. Çevresinde bulunan camping alanları ile de kamp tatilini kamp yaparak değerlendirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yerler arasındadır.

Önceleri Bağla koyu bir mesire yeri ve Bodrumluların yazlık olarak kullandığı alandı ama son yıllarda keşfedilmiş bölgeye giden turist sayısında artma olmuş ve çok sayıda otel ve tatil köyü inşa edilmiştir.

Tarihi Yerler

Bağla bir köy ve içinde tarihi eserler bulunmamakla birlikte Bodruma yakın olması ile tarihi mekanları çok rahat ziyaret edebileceğiniz bir yer. Bağla da kaldığınız süre içinde Bodrum merkeze gidebilir burada bulunan Bodrum kalesini, dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas mozelesini, su altı arkeoloji müzesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca antik tiyatro, Aspat (Çıfıt) kalesini ve pek çok kaya mezarı ve antik şehir kalıntılarını gezebilirsiniz.
Türkiye'nin cenneti Bodrum'da Gezilecek Yerler için tıklayınız.

Bağla’da Yapılabilecek Aktiviteler

bağla plajı
Tatilinizi deniz, güneş, kum üçlüsü olarak hayal ediyorsanız Bağla plajı sizi bunu sunmaktadır. Oldukça büyük plajında güneşlenebilir ve deniz gözlüğünüzü takarak denize girdiğiniz takdirde de balıklar ile birlikte yüzdüğünüzü çok rahat görebilirsiniz. Plajın arkasında kalan doğa ise size ayrı bir huzur verecektir.

Tekne Turu

Bağlanın tertemiz denizinde denize girmek bir harika elbette ama bir de burada düzenlenen tekne turlarına katılarak diğer koyları dolaşmak ve farklı koyların güzelliklerini denizden görerek oralarda denize girmek çok daha güzel ve keyif verici olacaktır. Tekneden denize atlamanın ve berrak sularda yüzmenin keyfine doyamayacaksınız.

Bisiklet Turu

Bağla'da yapabileceğiniz keyifli aktiviteler arasında bisiklet kiralayarak doğanın içinde bisiklet turu atmak olacaktır. Bisikletiniz ile daha içerilere girebilir ve doğada küçük bir keşif gezisine çıkabilirsiniz.

Kamping Alanları

Kamp yapmayı seviyor ve buranın sıcak samimi ortamında kendinizi rahat hissediyorsanız Bodrum Bağla tam size göre. Siz ve aileniz denizin kıyısında bu tatili hiç unutamayacak ve ertesi yıl gelmek için söz vererek tatilinizi bitireceksiniz.

Mandalina Bahçeleri

Bağla'nın arka tarafında bulunan büyük mandalina bahçelerinde çıkacağınız gezi sizler için özel bir deneyim olacak ve burada çekeceğiniz fotoğraflar ile tatilinizin ölümsüz olmasını sağlayacaksınız. Masal gibi bir tatili deniz, güneş ve doğal güzellikler ile birleştirerek Bağla’da yaşayabilirsiniz.

Bağla’da Ne Yenir?

Bağla’da yiyebileceğiniz şeyler arasında elbette en başta balık bulunmaktadır. Yöre halkının tuttuğu balıkların sunulduğu restoranlarda akşam yemeklerini yiyebilir ve sabahları da organik ürünlerin olduğu köy kahvaltılarını yapabilirsiniz.


Hem Bodrum'da tatil yapmak ama bir yandan da dingin bir zaman geçirerek bütün yılın getirdiği yorgunluktan dinlenerek kurtulmak istiyorsanız Bağla en iyi seçim olacaktır. Hareketli bir gece hayatı istediğiniz de kendi aracınız ya da yaz mevsimlerinde sürekli çalışan dolmuşlar ile Bodrum merkeze gidebilir ve burada bulunan eğlence mekanlarında ya da düzenlenen konserlerde gönlünüzce vakit geçirebilirsiniz.

Bağla Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Bağla koyuna ulaşım için öncelikle Bodrum merkeze gelinmesi gerekmektedir. Bodrum merkeze ülkenin her yerinden uçak bulunabilmektedir. Uçakla Bodrum Milas havaalanına geldikten sonra servislerle, araç kiralayarak ya da taksi tutarak bodrum merkeze ulaşabilirsiniz. Buradan bineceğiniz dolmuşlar ile de 14 km mesafede olan Bağla’ya gidebilirsiniz. Dolmuşlar ile gitmeyi tercih ederseniz yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecektir.admin / 31.10.2018 / 1 / 653
Konu Etiketleri: bağla koyu bodrum bağla

Yorum Ekleyin


  1. Erdal Keskin
    Ziyaretçi
    25 Nisan 2019 14:37
    0

    Bodrum Bağla günü birlik olarak gitmiştik. Oldukça keyifli dakikalar geçirdik. Plajından tutda bir çok yapılacak aktivite var. Sadece denize girmek yerine bunu tekne turu, bisiklet ile çevre gezisi yaparak daha keyifli hale getirdil. Sadecce koy ve plaj olarak düşünmeyin bence ;) 

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Akbük’te Gezilecek Yerler

Akbük’te Gezilecek Yerler

Didim’in şirin ve küçük bir beldesi olan Akbük, masmavi deniz ile yemyeşil bir
Akyarlar’da Gezilecek Yerler

Akyarlar’da Gezilecek Yerler

Bu yazımızda enlerin enlerinden birine değineceğiz. Ne demek istediğimize hemen
Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Fethiye, aynı zamanda Türkiye'nin en gözde
Marmaris'te Gezilecek Yerler

Marmaris'te Gezilecek Yerler

Muğla'nın güzide tatil ilçelerinden biri olan Marmaris, Ege ile Akdeniz’in
Truva (Troya, Troia, İlion) Antik Kenti

Truva (Troya, Troia, İlion) Antik Kenti

Uzun bir süre Hisarlık adıyla anılan bölgede ortaya çıkarılan antik kent,
Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum son on beş, yirmi yıl içinde tatil deyince akla gelen ilk yer ve
Dünyanın Harikası Efes

Dünyanın Harikası Efes

Antik dünyanın yedi harikasından birinin bulunduğu Efes (Ephesos) bir zamanlar
Muğla'da Gezilecek Yerler

Muğla'da Gezilecek Yerler

Türkiye'nin Ege kıyılarında bulunan Muğla, yıllardır yerli ve yabancı birçok
Denizli'de Gezilecek Yerler

Denizli'de Gezilecek Yerler

Türkiye'nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Denizli Ege bölgesinin
İzmirde Gezilecek Yerler

İzmirde Gezilecek Yerler

İzmir, Ege Bölgesinin tam merkezinde bulunan bir körfez şehridir. İzmir
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up