Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Antalya » Antalya Kemerde Gezilecek Yerler

Antalya Kemerde Gezilecek Yerler


Antalya Kemer’de birbirinden güzel doğal güzellikler bulunmaktadır ve bu nedenle burada gezebileceğiniz yerler neredeyse sınırsızdır. Dağlar, deniz, çam ormanları ve kemerin birleştiği harika doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bir tatil beldesidir.

Kemer gezilecek yerler
Türkiye'nin sayılı güzel tatil bölgesi arasında yer alan Kemer’de gezilecek yerler, köyler, tatil beldeleri, piknik alanları, antik kentler, muhteşem doğa manzaraları ve milli parklar bulunmaktadır. Mümkünse Kemer’i gezmek için kendinize 1-2 hafta ayırmanızı öneririz.

Katılacağınız turlarla Kemeri gezebileceğiniz gibi aynı zamanda kiraladığınız araba ile de çevresini gezmenizi tavsiye ederiz. Olimpos ve Phaselis, Antalya Kemer’de ilk olarak görülmesi gereken iki önemli antik şehirlerdir. Olimpos ve Çıralının tepesinde bulunmakta olan, doğal ateş kaynağına sahip olan ve bu nedenle sonsuz ateş olarak diye de bilinen Yanartaş görülmesi gereken yerlerdendir. Adrasan ise doğal güzelliği ve plajı ile ziyaretçileri büyüleyen bir diğer yerler arasında yer almaktadır.


Göynük beldesinde yer alan Göynük Kanyonu, Kemerden yaklaşık olarak 27 km uzaklıkta bulunan Beldibi Mağarası, Üçoyuk Yaylası, Olimpos’tan teleferik ile ulaşım sağlanan ve Kemer’in en yüksek noktası olan Tahtalı Köyü doğa sporlarını sever ve doğa güzelliklerini çok seven kişiler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Aynı zamanda merkezde yer alan Yörük Parkı da bir diğer önemli yerler arasındadır.

Kemer’de Gezilmesi Gereken Yerler Listesi

Kemer Plajları

Kemer tatil beldeleri arasında merkezde çok sayıda plaj ve oy bulunmaktadır. Bu nedenle Kemer plajları tatilcilere birden fazla imkanda sunmaktadır.

Olimpos

Eski Likya antik kenti olan Kemer’den yaklaşık olarak 35 km uzaklıkta yer alan Olimpos, tarihi, muhteşem doğası, ağaç evleri ve plajı ile Kemer’de görülmesi gereken yerler arasında yerini almıştır.
Olimpos Hakkında ayrıntılı bilgi için "Olimpos'ta Gezilecek Yerler" isimli konumuzu ziyaret ediniz.

Tahtalı Dağı

Kemer’de denize en yakın ve en yüksek noktada yer alan, Tahtalı Dağı 2365 metre yüksekliği ile özel bir konuma sahiptir. Olimpos’tan teleferik kullanılarak çıkılan bu dağ, Kemer’de popüler olan yerler arasındadır, dağa çıktığınız andan itibaren Antalya'nın muhteşem manzarası ile karşılaşırsınız.

Phaselis Örenyeri ve Müzesi

Tekirova’da yer alan eski Likya antik kentlerinden biri olan Phaselis, Kemer’den yaklaşık olarak 12 km kadar uzaklıktadır. Örenyeri, plajı, tarihi ve muhteşem doğası ile kemerde gezilecek yerler arasında yer alır.

Adrasan

Kemer'e 50 kilometrelik bir mesafede bulunan Kumluca civarında yer alan Adrasan, doğası, harika koyu, konaklama yerleri ve plajları ile görülmesi gereken bir diğer yerlerden biridir.

Yanartaş (Kimera)

Oilmpos ve Çıralının tepesinde bulunmakta olan ve 230 metre yüksekliğe sahip olan Yanartaş, Kemer’den 25 km uzaklıktadır. Doğal güzelliği nedeni ile gezmek açısından ideal bir mekandır.

Beldibi Mağarası

Kemer ve Antalya arasında bulunan ve Kemer'e 19 kilometre uzaklıkta yer alan Beldibi Mağarası, Antalya ve civarının en önemli ve özel tarihi mekanlarından biridir. Tarih öncesi çağlara ait kalıntılar taşıdığından dolayı kemerde gezilecek yerler arasında mutlaka yer almalıdır.

Antalya Kemer’in Neyi Meşhurdur?

Kemer’in meşhur tatil merkezleri ve tatil beldeleri arasında Göynük, Beldibi, Çamyuva, Tekiroava, Çıralı, Adrasan ve Kiriş yer almaktadır. Kemer'e gezmek için gittiğiniz mutlaka buraları gezmek için zaman ayırmanız gerekir. Özellikle Göynük Kanyonu’nda doğa yürüyüşleri yapmak oldukça popülerdir. Ağaçları, muhteşem doğası, havuzları ve şelaleleri ile doğal güzelliklere düşkün olan kişiler için güzel bir yerdir.

Peki, Kemer’de ne yenir? Kemer’in neyi meşhur? Kemer, turistik bir yer olduğundan dolayı, Türk ve dünya mutfağı açısından kendisini geliştirmiş olan pek çok lezzette sahiptir. Dünyaca ünlü Türk yemeklerini Kemer’de yer alan restoranlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda büfelerde atıştırmalıklar hazırlamakta, gözlemecileri, fast food restoranları ve deniz ürünleri restoranları de Kemer’de rahatlıkla bulabileceğiniz noktalardandır.

Kemer’in en meşhur yiyecekleri;

Kavunlu dondurma, içi oyulan kavunun içinde sunulmakta olan bu dondurma, Kemer bölgesine özgü sunumu ile dikkatleri üzerine çeker. Deniz ürünleri arasında ise en fazla levrek ve çipura tüketilmektedir. Bölgede çok fazla Alabalık çiftliği bulunduğundan dolayı buraya gittiğiniz taze balık ızgarası yemenizi de tavsiye ederiz.

Kemer Nerede, Nasıl Gidilir?
admin / 07.12.2017 / 1 / 7 360

Yorum Ekleyin


 1. sunay
  Ziyaretçi
  11 Aralık 2018 16:24
  0

  Olimpos'taki yanartaşı görmek için epey yürümeniz gerekecek. Çok vaktiniz yoksa değmez. Phaselis yol üstünde harika bir yer. Bolca fotoğraf çekilebilirsiniz. Bunun haricinde 2018 yılında 60 TL ücreti olan tahtalı teleferiğine binip harika manzaranın tadını çıkarın. Türkiye'nin en uzun teleferiklerinden bir tanesi nisan sonunda gitmeme rağmen kar vardı, ceketinizi yanınıza almayı unutmayın.

  Açıkçası deniz, kumsal bana çok cezbedici gelmiyor. Kemer neyse Çeşme, Urla, Marmaris de benzer. Bunun için tarih ve doğayla içiçe olmak paha biçilemez. Son olarak Kemer'de konaklayacaksanız otel seçimini iyi yapın. Otel için yapılan yorumları dikkate alın.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Çıralı'da Gezilecek Yerler

Çıralı'da Gezilecek Yerler

Çıralı'da gezilecek yerler isimli bu yazımızda; Antalya Çıralı hakkında bilgi
Antalya Tekirova Tanıtımı

Antalya Tekirova Tanıtımı

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı olan Tekirova, tarihi ve doğal güzellikleriyle
Adrasan’da Gezilecek Yerler

Adrasan’da Gezilecek Yerler

Adrasan, Çavuşköy adıyla da bilinir. Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı
Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez Antalya’ya bağlı bir merkez ilçe konumundadır. Şehrin ikinci kalabalık
Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Antalya'nın il merkezine 180 km uzaklıkta bulunan Gazipaşa, Toros dağları ile
Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz'e kıyısı bulunan ilçenin merkeze
Konyaaltı’nda Gezilecek Yerler

Konyaaltı’nda Gezilecek Yerler

Konyaaltı Türkiye'nin Akdeniz kıyısında yer alan Antalya'nın en kıymetli
Aspendos Antik Kenti

Aspendos Antik Kenti

Aspendos Antik Kenti, bugüne kadar inatla dayanmış ve saygıyla korunmuş bir
Olimpos'ta Gezilecek Yerler

Olimpos'ta Gezilecek Yerler

Olimpos Akdeniz’in dünyaca ünlü alternatif tatil merkezi. Antik kalıntıları,
Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da gezilecek yerler isimli bu yazımızda; Antalya nüfusu, Antalya
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up