Türkiye'de gezilecek yerler bizden sorulur...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Antalya Kemerde Gezilecek Yerler

Antalya Kemerde Gezilecek Yerler


Kemer'in Görülmesi Gereken Yerleri 

Antalya Kemer’de birbirinden güzel doğal güzellikler bulunmaktadır ve bu nedenle burada gezebileceğiniz yerler neredeyse sınırsızdır. Dağlar, deniz, çam ormanları ve kemerin birleştiği harika doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bir tatil beldesidir. Türkiye'nin sayılı güzel tatil bölgesi arasında yer alan Kemer’de gezilecek yerler, köyler, tatil beldeleri, piknik alanları, antik kentler, muhteşem doğa manzaraları ve milli parklar bulunmaktadır. Mümkünse Kemer’i gezmek için kendinize 1-2 hafta ayırmanızı öneririz.

Katılacağınız turlarla Kemeri gezebileceğiniz gibi aynı zamanda kiraladığınız araba ile de çevresini gezmenizi tavsiye ederiz. Olimpos ve Phaselis, Kemer’de ilk olarak görülmesi gereken iki önemli antik şehirlerdir. Olimpos ve Çıralının tepesinde bulunmakta olan, doğal ateş kaynağına sahip olan ve bu nedenle sonsuz ateş olarak diye de bilinen Yanartaş görülmesi gereken yerlerdendir. Adrasan ise doğal güzelliği ve plajı ile ziyaretçileri büyüleyen bir diğer yerler arasında yer almaktadır.

Göynük beldesinde yer alan Göynük Kanyonu, Kemerden yaklaşık olarak 27 km uzaklıkta bulunan Beldibi Mağarası, Üçoyuk Yaylası, Olimpos’tan teleferik ile ulaşım sağlanan ve Kemer’in en yüksek noktası olan Tahtalı Köyü doğa sporlarını sever ve doğa güzelliklerini çok seven kişiler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Aynı zamanda merkezde yer alan Yörük Parkı da bir diğer önemli yerler arasındadır.

Kemer’de Gezilmesi Gereken Yerler


Kemer Plajları
Kemer tatil beldeleri arasında merkezde çok sayıda plaj ve oy bulunmaktadır. Bu nedenle Kemer plajları tatilcilere birden fazla imkanda sunmaktadır.


Olimpos
Eski Likya antik kenti olan Kemer’den yaklaşık olarak 35 km uzaklıkta yer alan Olimpos, tarihi, muhteşem doğası, ağaç evleri ve plajı ile Kemer’de görülmesi gereken yerler arasında yerini almıştır.

Tahtalı Dağı
Kemer’de denize en yakın ve en yüksek noktada yer alan, Tahtalı Dağı 2365 metre yüksekliği ile özel bir konuma sahiptir. Olimpos’tan teleferik kullanılarak çıkılan bu dağ, Kemer’de popüler olan yerler arasındadır, dağa çıktığınız andan itibaren Antalya'nın muhteşem manzarası ile karşılaşırsınız.

Phaselis Örenyeri ve Müzesi
Tekirova’da yer alan eski Likya antik kentlerinden biri olan Phaselis, Kemer’den yaklaşık olarak 12 km kadar uzaklıktadır. Örenyeri, plajı, tarihi ve muhteşem doğası ile kemerde gezilecek yerler arasında yer alır.

Adrasan
Kemer’e 50 kilometrelik bir mesafede bulunan Kumluca civarında yer alan Adrasan, doğası, harika koyu, konaklama yerleri ve plajları ile görülmesi gereken bir diğer yerlerden biridir.


Yanartaş (Kimera)
Oilmpos ve Çıralının tepesinde bulunmakta olan ve 230 metre yüksekliğe sahip olan Yanartaş, Kemer’den 25 km uzaklıktadır. Doğal güzelliği nedeni ile gezmek açısından ideal bir mekandır.

Beldibi Mağarası
Kemer ve Antalya arasında bulunan ve Kemer’e 19 kilometre uzaklıkta yer alan Beldibi Mağarası, Antalya ve civarının en önemli ve özel tarihi mekanlarından biridir. Tarih öncesi çağlara ait kalıntılar taşıdığından dolayı kemerde gezilecek yerler arasında mutlaka yer almalıdır.

Antalya Kemer’in Neyi Meşhurdur?

Kemer’in meşhur tatil merkezleri ve tatil beldeleri arasında Göynük, Beldibi, Çamyuva, Tekiroava, Çıralı, Adrasan ve Kiriş yer almaktadır. Kemer’e gezmek için gittiğiniz mutlaka buraları gezmek için zaman ayırmanız gerekir. Özellikle Göynük Kanyonu’nda doğa yürüyüşleri yapmak oldukça popülerdir. Ağaçları, muhteşem doğası, havuzları ve şelaleleri ile doğal güzelliklere düşkün olan kişiler için güzel bir yerdir. Peki, Kemer’de ne yenir? Kemer’in neyi meşhur? Kemer, turistik bir yer olduğundan dolayı, Türk ve dünya mutfağı açısından kendisini geliştirmiş olan pek çok lezzette sahiptir. Dünyaca ünlü Türk yemeklerini Kemer’de yer alan restoranlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda büfelerde atıştırmalıklar hazırlamakta, gözlemecileri, fast food restoranları ve deniz ürünleri restoranları de Kemer’de rahatlıkla bulabileceğiniz noktalardandır.


Kemer’in en meşhur yiyecekleri;

Kavunlu dondurma, içi oyulan kavunun içinde sunulmakta olan bu dondurma, Kemer bölgesine özgü sunumu ile dikkatleri üzerine çeker. Deniz ürünleri arasında ise en fazla levrek ve çipura tüketilmektedir. Bölgede çok fazla Alabalık çiftliği bulunduğundan dolayı buraya gittiğiniz taze balık ızgarası yemenizi de tavsiye ederiz.

Kemer Nerede, Nasıl Gidilir?

07.12.2017 / 0 / 158

Yorum Ekleyin

  • Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Yavru Vatan Kıbrıs

Yavru Vatan Kıbrıs

Akdeniz’in ortasındaki Kuzey Kıbrıs kendine has şivesinden, soldan akan
Samandağ'da Gezilecek Yerler

Samandağ'da Gezilecek Yerler

Keldağ ve Musa Dağı arasında masmavi bir denizin, upuzun bir kumsalın, kıyıdan
Tarsus'ta Gezilecek Yerler

Tarsus'ta Gezilecek Yerler

Çukurova'nın bereketli toprakları üzerinde kurulmuş Tarsus söylencelerin
Silifke'de Gezilecek Yerler

Silifke'de Gezilecek Yerler

Silifke, dillere destan yoğurdu, çileği, kilometrelerce uzanan kumsalları,
Olimpos'ta Gezilecek Yerler

Olimpos'ta Gezilecek Yerler

Olimpos Akdeniz’in dünyaca ünlü alternatif tatil merkezi. Antik kalıntıları,
Osmaniyede Gezilecek Yerler

Osmaniyede Gezilecek Yerler

Osmaniye’ye yolunuz düştüğünde mutlaka Osmaniye’de görülmesi gereken yerler
Burdurda Gezilecek Yerler

Burdurda Gezilecek Yerler

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Burdur kenti mazisi oldukça geçmişe kadar
Kahramanmaraşta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraşta Gezilecek

Kahramanmaraş binlerce yıllık bir tarihe sahip Türkiye’nin güzide şehirlerinden
Ispartada Gezilecek Yerler

Ispartada Gezilecek Yerler

Ülkemiz pek çok güzelliğe ve farklı kültüre ev sahipliği yapan güzel bir
Hatayda Gezilecek Yerler

Hatayda Gezilecek Yerler

Hatay'da gezilecek yerler nerelerdir ve bu yerlerin gezilmeye değer olmasındaki
Antalyada Gezilecek Yerler

Antalyada Gezilecek Yerler

Antalya, Akdeniz'in en büyük kenti olarak çok eski bir tarihe sahiptir. Kelime
Mersinde Gezilecek Yerler

Mersinde Gezilecek Yerler

Akdeniz'de ticari anlamda en büyük limanlara sahip olan ve ulaşım konusunda
Adanada Gezilecek Yerler

Adanada Gezilecek Yerler

Adana ili, tarihte ki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Eski yazıtlarda
up