Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Gezi Notları » Gezgin Bilgiler » Kampta Oynanabilecek Oyunlar

Kampta Oynanabilecek Oyunlar


Kamp oyunları
Kamp yapmak herkes için farklı ve eğlenceli bir aktivitedir. Kamp yapmanın en eğlenceli yanlarının başında ise kamp oyunları gelmektedir. Arkadaşlarla yapılan bir çadır kampında oynanabilecek oyunlar zevkli vakit geçirmek için en akıllıca seçenektir. Çadır kampı yapıldığı zaman arkadaşlarla oynanabilecek birçok oyun bulunmaktadır. Bu oyunlar genelde kişileri zorlamaktan çok eğlenceli vakit geçirmesini sağlamaya yöneliktir.


Kamp oyunları sayesinde kişinin hem sosyalleşmesi kolaylaşır hem de kamp çok eğlenceli bir hale de getirebilir. Bununla birlikte çok güzel anılar biriktirmek için de fırsat yaratılmış olur. Kamp yapmak için karar verdikten sonra eğlenmek için de neler yapılabileceği araştırılabilir.
Kamp sırasında oynayabileceğiniz birçok eğlenceli oyun bulunmaktadır. Oyunlar şu şekilde anlatılabilir;

Slackline

Bu oyuna kısaca ip cambazlığı da denebilir. Oyunu oynamak için gereken iki nokta arasına bir ip germek ve üzerinde dengede kalarak yürüyebilmektir. Bunun oyun için birbirine yakın iki ağaç seçilmelidir. Kullanılacak olan ipin mutlaka Slackline ipi olması gereklidir. Bu ipin özelliği içerisinden geçen kabloların çelik olmasıdır. Oyun amatörce oynandığı zaman ipin çok yükseğe bağlanmamasına özen göstermek gerekir. Aksi takdirde sakatlık yaşamak kaçınılmaz bir son olacaktır.

Voleybol

Voleybol bilinen en eski oyunlardan birisidir. Bir file ya da ip yardımı ile kamp alanını ikiye bölerek iki grup ile oynanan oyunda özel bir top kullanılmaktadır. Kamp alanında oynanabilecek en keyifli oyunlardan birisi voleyboldur. İp ya da filenin iki ağaç arasına gerilmesinin ardından oluşturulacak iki takım ile oldukça keyifli zaman geçirilebilir.

Frizbi

Kamp ortamının en eğlenceli oyunlarından bir diğeri ise frizbidir. UFO’ya benzeyen bir aletle oynanan frizbide karşılıklı iki kişi atılan çemberi yere düşmeden yakalamaya çalışır. Tekniğe dayanan bir oyun olarak da nitelendirilebilen frizbi oyunu ile oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilir.

Flimsee

Ormandan toplanacak kuru dalları belirli aralıklarla yere dizdikten sonra üzerine kağıt bardak yerleştirip frizbilerle bu kağıt bardakları devirme temelli bir oyundur. Kolay ama çok eğlenceli bir oyun olarak söylenebilir.

Kan Jam

Bu oyun yurt dışında çadır kampı kuranlar arasında oldukça popülerdir. İki kişiden oluşan takımlar arasında oynanan oyunda içi boş silindire ihtiyaç duyarsı gerekmektedir. Bu oyun için bir çöp kovası iş görecektir. Takım oyuncularından biri kovanın başında dururken diğeri ise karşıdan frizbiyi atar. Frizbiyi oyuncu fırlattıktan sonra diğer oyuncu tek hareketle kovanın içine düşürmeye çalışıyor. Kovaya en çok frizbi isabet ettiren takım oyunu kazanır.

Hot Box

Bu oyunda yere küçük kare çizilir. Çizilen bu karenin içerisine frizbi atılarak isabet ettirmeye çalışılır. En fazla frizbiyi denk getiren kişi oyunu kazanır.

Badminton

Tenisin benzeyen bir oyun şekli olan Badminton’da kurallara uygun olarak topu rakip tarafa düşürmek gerekir. Bu oyun, tüylü ve hafif topla oynandığı için her yaş grubuna uygundur. Bu oyun hem arkadaşlarla hem de aile ile oynanabilir. Topun çok hafif olması zor kontrol edilebileceği izlenimini verebilir. Ancak topun doğru şekilde atılması sonucu çok eğlenceli bir oyun sağlamış olunur. Malzemeleri küçük olan Badminton oyununu taşıma kolaylığı sağladığı için de çok fazla tercih edilmektedir.admin / 09.08.2019 / 0 / 5 514
Konu Etiketleri: kamp oyunları

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Doğru Kamp Çadırı Nasıl Seçilmelidir?

Doğru Kamp Çadırı Nasıl Seçilmelidir?

Kamp yapmak için olmazsa olmazların başında çadır gelmektedir. Hava
Tatil Yapımında İyi Otel Bulmak

Tatil Yapımında İyi Otel Bulmak

İyi bir otel seçimi yapmak çoğu zaman zordur. Seçenekler ve alternatifler
Doğada Hayvanlardan Korunma

Doğada Hayvanlardan Korunma

Kamp yapmak ani bir kararla alınabileceği gibi önceden planlanmış şekilde de
Çadır Kampı için Gerekli Malzemeler

Çadır Kampı için Gerekli Malzemeler

Hayat büyük bir koşturmaca içinde geçip gidiyor. Bu koşturmaca içinde biraz da
Tatil İçin Araba Seçiminin Önemi

Tatil İçin Araba Seçiminin Önemi

Tatile giderken pek çok tatilci kendi aracı yerine kiralık araçları tercih
Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insan tatil planı yapmadan tatile gitmekte ve daha sonrasında
Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması

Modern yaşamın bizi getirdiği noktada çalışmak kaçınılmaz bir durum. Şehir
Karavanla Tatil Nasıl Yapılır?

Karavanla Tatil Nasıl Yapılır?

Tatilin tadını almak istiyorsanız, kesinlikle her yere gitmeli görmeli ve
Tatile Nasıl Hazırlanmalı?

Tatile Nasıl Hazırlanmalı?

Yaz geldiğinde hepimizin ilk olarak yapmak istediği şey, tatil. Peki, tatile
Gezgin Ruhlu Olanlar İçin: Olmazsa Olmazlar!

Gezgin Ruhlu Olanlar İçin: Olmazsa

Bitmeyen iş, bitmeyen okul, bitmeyen sorumluluklar... Peki ya hepsine ara
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up