Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Antalya » Düden Şelalesi Tanıtımı

Düden Şelalesi Tanıtımı


Düden Şelalesi isimli bu yazımızda; Antalya Düden Şelalesi hakkında bilgi bulabilir, Düden Şelalesi giriş ücreti ve Düden Şelalesi nerede gibi soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Antalya Düden Şelalesi
Antalya Düden Şelalesi merkeze yaklaşık olarak 10 km uzaklıktadır. Bu sebepten dolayı özellikle deniz ve kum severler için oldukça iyi bir tatil alternatifi haline gelmektedir. Düden Şelalesi yaklaşık olarak 40 metre yükseklikten akmaktadır. Şelalenin toplamda iki kolu vardır. Bunlar aşağı ve yukarı Düden’dir. Düden Şelalesi aynı zamanda İskender’in atının bu şelaleden su içmesinden dolayı İskender Şelalesi olarak da bilinmektedir.

Düden Şelalesi’nde Yapılacaklar


Şelaleye gelindiğinde yapılacaklar listesinin başında doğa yürüyüşleri yer almaktadır. Ziyaretçiler açık havada birçok çeşit bitki türlerinin arasında temiz hava eşliğinde yürüyüş yapma imkanına sahiptir. Bunun yanı sıra bölgede piknik yapılmasına da fırsat verilmektedir. Ayrıca fotoğrafçılığa ilgi duyan kişiler için şelale oldukça güzel bir mekan seçeneğidir. Burada değişik yerlerde çok güzel fotoğraflar çekilebilmektedir. Eşsiz manzarası ile Düden Şelalesi birçok özel günlerde fotoğraf çekimine tanıklık etmektedir.

Düden Şelalesi’nde Yeme ve İçme

Şelalede yeme gereksinimi çeşitli restoran ve kafeler ile birlikte karşılanmaktadır. Buradaki restoranlar daha çok Akdeniz Mutfağı’ndan yemekler sunmaktadır. Ayrıca ev yemekleri yemek isteyen kişiler için çeşitli seçenekler yer almaktadır. Güne enerjik bir şekilde başlamak isteyen kişiler sabah kahvaltılarını bölgede yer alan gözlemecilere giderek yapabilmektedir. Bu mekanlar genellikle bölgeye uygun olarak doğa konsepti ile tasarlanmıştır. Ziyaretçiler kahvaltılarını şelale sesi ile birlikte huzur içerisinde yapmaktadır.

Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri

Şelaleyi gezmek isteyen kişiler için ziyaret saatleri şu şekildedir:
 • Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri Yaz Dönemi: Ziyaretçiler şelaleyi 08.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilmektedir.
 • Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri Kış Dönemi: Ziyaretçiler şelaleyi 08.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilmektedir.
 • Düden Şelalesi Tatil Günleri: Ziyaretçiler şelaleyi her gün ziyaret edebilmektedir.

Düden Şelalesi Giriş Ücretleri

Şelaleye giriş ücreti aşağıda verilemektedir:
 • Öğrenci: Düden Şelalesi giriş ücreti öğrencilerden 3 TL alınmaktadır.
 • Yetişkin: Düden Şelalesi yetişkin ücreti 5 TL’dir.
Şelale içerisinde müze kart kullanımı bulunmamaktadır. Giriş ücretleri engelli, şehit yakını, gaziler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için geçerli değildir. Diğer bir ifade ile bu kişilerden herhangi bir giriş ücreti talep edilmemektedir.

Düden Şelalesi Nerede, Yol Tarifi

Bölgeye ulaşım oldukça kolay bir şekilde şehir merkezinden sağlanabilmektedir. Kendi araçları ile gitmek isteyen kişilerin Varsak Yolu’nu kullanmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra bölgeye otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66, VC69, 524 ve 524A numaralı otobüsleri tercih etmelidir. Vatandaşlar bu otobüslerin saatlerine Antalya Belediyesi’nin mobil uygulamasından ulaşabilmektedir. Belediye otobüslerinin yanı sıra Düden Şelalesi’ne minibüsler ile de ulaşım sağlamak mümkündür. Versak minibüsleri Antalya Merkez’den hareket ederek şelaleye gitmektedir. Ziyaretçiler bu ulaşım şeklini de kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde bölgeye gidebilmektedir. Şelalenin haritadaki konumuna “Google Haritalar” uygulamasından da bakılabilmektedir.

Düden Şelalesi Kalınacak Yerler


Düden Şelalesi’ne gelecek kişiler konaklama olarak bölgede yer alan otel ve pansiyonları tercih edebilir. Bu otellerden bazılarının isimleri aşağıda listelenmektedir:
 • Start Otel
 • Hotel Twenty
 • Marka Otel
 • Ayhan Otel
 • SunAnatolia Otel
 • Kıvrak Otel
 • Sky Kamer Otel
 • Patron Otel
 • Antroyal Otel
 • Kaucuk Otel
 • Safari Otel
 • Özgür Otel
 • Köşk Otel
Düden Şelalesi Gezilecek Yerler
Eğer Düden Şelalesi ziyari planlıyorsanız bölgedeki diğer güzel yerler için Antalya Gezilecek Yerler listemizi inceleyiniz.
Şelaleye gelen kişiler aşağıda yer alan bölgeleri de gezebilmektedir:
 • Novaraft: Düden Şelalesi’ne gelen kişiler Novaraft ile su aktivitelerinde bulanabilmektedir. Bölgenin adresi Bülent Ecevit Bulvarı No:65/1 Fener Mah. Antalya 07160 Türkiye. Novaraft ile Düden Şelalesi arasındaki mesafe 1,9 km’dir.
 • Fortune Rafting: Rafting yapmak isteyen kişilerin ziyaret etmesi gereken bölgedir. Fortune bölgesi ile Düden Şelalesi arasındaki mesafe 2.3 km’dir.
 • Lara Hamamı: Şelaleye 0,7 km uzaklıkta olan Lara Hamamı’nın adresi Çağlayan Mah. 2059 Sok. No:13 Antalya Merkez’dir.
 • Fortune Adventures: Tekne turlarını seven kişiler bu bölgeye gelmelidir. Düden Şelalesi’ne uzaklığı yaklaşık olarak 1,4 km olarak belirlenmiştir.
 • Lara Plajı: Tatil ve deniz severlerin gelmesi gereken bir plajdır. Her yıl yerli ve yabancı birçok turist Lara Plajı’nı tercih etmektedir. Plaj ile Düden Şelalesi arasındaki mesafe 1,5 km’dir. Lara Plajı’nın en önemli özelliği denizinin temiz olmasıdır.admin / 27.08.2019 / 0 / 3 293

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kurşunlu Şelalesi Tanıtımı

Kurşunlu Şelalesi Tanıtımı

Antalya Kurşunlu Şelalesi ilin merkez bölgesinde bulunmaktadır. Kurşunlu
Çıralı'da Gezilecek Yerler

Çıralı'da Gezilecek Yerler

Çıralı'da gezilecek yerler isimli bu yazımızda; Antalya Çıralı hakkında bilgi
Manavgat Şelalesi Tanıtımı

Manavgat Şelalesi Tanıtımı

Antalya Manavgat Şelalesi’nin şehir merkezi ile arasındaki mesafe ortalama
Belek'te Gezilecek Yerler

Belek'te Gezilecek Yerler

Belek gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi düşünen
Serik'te Gezilecek Yerler

Serik'te Gezilecek Yerler

Serik sınırları içerisinde ilk yerleşimin Bergama Krallığı tarafından
Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez’de Gezilecek Yerler

Kepez Antalya’ya bağlı bir merkez ilçe konumundadır. Şehrin ikinci kalabalık
Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu’da Gezilecek Yerler

Aksu, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz'e kıyısı bulunan ilçenin merkeze
Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat Antalya ilimize bağlı bir ilçemizdir ama gerek şehir merkezindeki
Antalya Kemerde Gezilecek Yerler

Antalya Kemerde Gezilecek Yerler

Antalya Kemer’de birbirinden güzel doğal güzellikler bulunmaktadır ve bu
Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da gezilecek yerler isimli bu yazımızda; Antalya nüfusu, Antalya
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up