Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak Hatay kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Hatay kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.


Akdeniz Bölgesinin en şirin kentlerinden biri olan Hatay konumu itibarıyla çok fazla tercih edilmemekte uzak olduğundan kampçıların yolları pek düşmemektedir. Bu nedenle daha sakin bir ortam arayan kişilerin tercihi olmaktadır. Hatay'a gittiğinizde oranın otantik havası ve yerli halkın cana yakınlığı ile kendinizi evinizde hissedeceğinizi bilmelisiniz. Hatay kamp yerleri açısından zengin olmakta ve bunların genellikle ücretsiz olması ile tatilini daha ekonomik bütçe ile yapmak isteyen kişilerin beklentilerini de karşılamaktadır.

1. Samandağ Kamp Alanı

Samandağ Kamp Alanı
Samandağ da tertemiz Akdeniz plajları ve plajların hemen arkasında ise henüz bozulmamış ormanlık alanları bulunmaktadır. Burada bazı bölgelerde kamp yapmak ücretli olmakla birlikte az ileri gittiğinizde ruhunuzu dinlendireceğiniz ormanlık alana çadırınızı ücretsiz kurabilir ve aynı zamanda denizin tadını da doyasıya çıkartabilirsiniz.
Samandağ ziyareti planlıyorsanız; Samandağ Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka okuyunuz.

2. Arsuz Kamp Alanı

Arsuz Kamp Alanı
Uçsuz bucaksız görünen uzun kum plajı ile Arsuz Hastaydın en güzel kamp alanlarından birisi olmaktadır. Ailecek çıkılacak deniz tatillerinde ilk sırayı alacaktır. Temiz denizi ile rahatça denize girebileceğiniz bu alanda çadır kurmak için ücret alınmamaktadır. Plaja yakın çadırınızı kurabileceğiniz gibi gölge bir yere kurmak istediğinizde plajın yakınında bulunan ağaçlık alanı tercih edebilirsiniz. Hatay Arsuz kampı denizin üzerinde güneşin batışının muhteşem manzarasını izlemeniz için ideal bir alandır.

3. Çevlik Kamp Alanı

Çevlik Kamp Alanı
Hatay'ın merkezinde deniz olmamasına rağmen ilçelerinin birçoğu deniz kıyısındadır. Bunlar arasında yer alan Çevlik kamp alanı ise size ruhunuzu dinlendirmek için özel bir fırsat sunmaktadır. Burada düzenli bir kamp alanı bulunmamakla birlikte doğal bitki örtüsü ve uzun sahili ile istediğiniz yere çadırınızı kurma imkanı sunmaktadır. Önünüzde Akdeniz arkanızda dağlar ile sakin huzur dolu bir tatili burada geçirebilirsiniz.

4. TCDD Kamp Alanı

TCDD Kamp Alanı
Hatay'ın en güzel yerlerinden olan Arsuz’da bulunan TCDD kampı ağaçlık bir alana çadır kurmak ve nispeten daha kalabalık bir yerde yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen kişiler için uygundur. Özellikle aileler tarafından tercih edilen bu kamp alanında keyifli bir tatili aileniz ile geçirebilirsiniz. TCDD tarafından işletilmekte olan bu kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür ve bunu da ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
Eğer Hatay civarında bulunuyorsanız bölgedeki tüm güzellikler için Hatay Gezilecek Yerler yazımızı da okuyunuz.

5. Höyük Kamp Alanı

Höyük Kamp Alanı
Doğa ile baş başa bir tatil yaparken bir Yandan da tarihi güzellikleri keşfetmek istiyorsanız Höyük kamp alanını tercih etmelisiniz. Binlerce yıl önce yaşamış insanlar ile aynı havayı soluma ve onların yaşadığı yerde uyanma hissini en güzel bu alanda yaşayabilirsiniz. Höyük çevresinde çadır kurmak için uygun alanlar bulunmakta ve burada ücretsiz olarak çadırınızı kurmanız mümkün olmaktadır.

6. Saklı Vadi Kamp Alanı

Saklı Vadi Kamp Alanı
Hatay'ın Yayladağı ilçesinin sınırları içinde olan bu vadi adından da anlaşılacağı gibi gerçekten de cennetten bir köşenin saklı olduğu bir yerdir. Büyük kamp alanında çadırınızı istediğiniz alana kurabilir ve doğanın içinde kamp yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Aileler tarafından çokça tercih edilen bu kamp alanına arkadaşlarınız ile de kamp yapmaya gelebilirsiniz.

7. Kale Köyü Kamp Alanı

Kale Köyü Kamp Alanı
Hatay'a geldiniz ve yeni yerler keşfetmek istiyorsanız yolun bozuk olmasına aldırmadan Çevlikten ilerlemeye devam etmelisiniz. Bu kararınızın doğru olduğunu da Kale Köyü Kamp alanına geldiğinizde anlayabilirsiniz. Doğallığı hiç bozulmamış olan bu bölgede ormanlık alana çadırınızı kurduğunuzda her sabah kuş sesleri ile gözünüzü açabilir ve tertemiz plajında da denize girebilirsiniz. Kamp yapmaya başladıktan sonra burası hiç ayrılmak istemeyeceğiniz ender yerler arasında bulunmaktadır. Çadır kurmak ve kamp yapmak için hiçbir ücret ödenmemektedir. El değmemiş bakir olan bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir tesis yoktur.

8. Tekepınarı (Batıayazı) Kamp Alanı

Tekepınarı (Batıayazı) Kamp Alanı
Hatay'ın merkezinden 20 kilometre uzakta olan Tekepınar yaylası Akdeniz’in boğucu sıcağından kurtulmak isteyen kişiler için serin havası ile uygun bir ortam oluşturmaktadır. Doğal bitki örtüsü onlarca çeşit ağacı bulunan ormanlarında çadırınızı kurabilir ve bütün stresinizi atarak huzuru içinize çekebilirsiniz. Günübirlik gezilerinde çok yapılıyor olması ile bölgede tesisler bulunmaktadır. Bu tesislerde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

9. Dörtyol Topaktaş Yaylası

Dörtyol Topraktaş Yaylası
Ormanın içinde doğanın kalbinde kamp yapmak istediğinizde seçmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Hatay merkezden 17 kilometre sonra karşınıza çıkacak olan Topaktaş yaylası yöre halkının da tercih olmakta ve burada yayla evlerini çokça görebilirsiniz. Pek çok ağaç çeşidinin yer aldığı yaylada yöre halkının ürettiği organik besinleri alabilir ve tüketebilirsiniz.

10. Orient Camping

Orient Camping
Hatay ücretsiz kamp yapmak için pek çok alanın olduğu bir bölge olmasına rağmen siz kamp yaparken temel ihtiyaçlarınızın da karşılanmasını istiyorsanız. Güvenli bir yerde kamp yapmak istiyorsanız bunun için Orient Camping uygun bir seçenek olmaktadır. Ağaçlık olan kamp alanında hazır çadırlar bulunmakla birlikte kendi çadırınızı da uygun bir ücretle kurmanız mümkün olmaktadır. Denize sıfır olması ile de denize ulaşmak için uzun mesafe yürümenize de gerek olmamaktadır. Hatay kamp alanları arasında burası ücretli olsa da aldığı olumlu yorumlar ile dikkat çekmektedir.admin / 06.12.2019 / 0 / 3 696

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up