Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal olan yerler arasında yer almaktadır. Ege denizinin keyfini çıkartırken aynı zamanda doğa ile de iç içe tatil yapmak istiyorsanız rotanız İzmir’in kuzeyinde yer alan Foça kamp alanları yönünde olmalıdır. Ücretsiz olarak kamp yapmak isteyen kişiler bu bölgede bulunan koylarda keşfe çıkabilecekleri gibi kamp turizminin çok fazla tercih edildiği bölgede ücretli kamp alanlarında da her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak kamp yapabilmektedirler.

1- İngiliz Burnu Kamp Alanı

ingiliz burnu kamp alanı
Eski Foça’da bulunan İngiliz Burnu kamp için çok fazla tercih edilen yerler arasındadır. Burada ormanlık alan içinde çadırınızı ücretsiz olarak kurabilir Denizinin temiz olmasına rağmen burada denizin taşlık ve deniz kestanesi olması nedeniyle deniz ayakkabısı giyilmesi tavsiye edilmektedir. Çok fazla tercih ediliyor olması ile biraz kalabalık olabilmektedir. Daha sakin bir tatil istiyorsanız Foça'nın koylarında bir keşfe çıkmaya hazır olmalısınız.

2- Sazlıca Koyu

sazlıca koyu kamp alanı
Foça'nın en çok tercih edilen plajları arasında yer alan Sazlıca plajı aynı zamanda kamp yapmak isteyen kişiler içinde ideal bir ortam sunmaktadır. Foça kamp yerleri arasında çok fazla tercih edilen bu alanda çadırınızı denize yakın bir noktaya kurabilir ve gün batımını eşsiz bir manzara eşliğinde izleyebilirsiniz. Plajda bulunan tesislerden de ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmaktadır. Karavan ile kamp yapmak isteyen kişilerinde tercih ettiği bir alandır. Günübirlik tatil yapmak isteyen kişilerinde uğrak yeri olması ile biraz kalabalık olabilmektedir.
Eğer Foça civarına seyahat düşünüyorsanız; Foça Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

3- Mersinli Plajı

mersinli plajı kamp alanı
Sazlıca koyunun hemen yanında olan temiz denizi ile tercih edilen Mersinli plaj ve kamp alanı daha sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Burada çadırınızı istediğiniz bölgeye kurabilir ve aileniz ile huzurlu bir zaman geçirebilirsiniz. Burada kamp yapacak kişilerin ihtiyaçlarını önceden temin etmeleri tavsiye edilmektedir.

4- Mersinaki Plajı

mersinaki plajı kamp alanı
Adeta gizli kalmış bir cennette olma hissini yaşayacağınız Foça kamp alanları arasında yer alan Mersinaki plajı sessiz ve sakin huzur içinde tatil yapmak isteğinizi gerçekleştirmektedir. Arkasında ki kayalar ve muhteşem manzara önünüzde ki masmavi deniz ile rüya gibi günler yaşamanızı sağlayacaktır. Plajda herhangi bir tesis olmadığı için gelmeden önce ihtiyaçların karşılanması gerekmektedir.

5- Kosova Plajı

kosova plajı kamp alanı
Kosova plajı Yeni Foça ile Eski Foça arasında yer alan çok güzel bir koyda yer almaktadır. Geniş plajı ve arkasında ki alan hem çadır hem de karavan kampı yapmak isteyen kişiler için ideal bir alan oluşturmaktadır. Burada çadır kurmak için ücret ödenmemektedir. Foça kamp alanları içinde çok fazla tercih edilmektedir.

6- Çanak Koyu

çanak koyu kamp alanı
Huzur dolu bir tatil yapmak isteyen kişiler için Foça merkeze yakın bir yer aradıklarında Çanak koyu uygun bir seçim olmaktadır. Ulaşımının kolay olması ile aracınız olmasa bile koya rahatça ulaşabilirsiniz. Koyda bulunan plajda denize yakın yerlerde çadırınızı kurabilirsiniz. Merkeze yakın olması ile de ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabilirsiniz.

7- Acar Kamping

acar kamping
Eski Foça’da bulunan bu kamp alanı ücretli olmakla birlikte uygun fiyatları ile tercih edilmektedir. Rock Müzik konserlerinin de düzenlendiği bu kamp alanına erkeklerin yanlarında aileleri olmadan giremiyor olması ile ailelerin rahatça tatil yapabilecekleri bir alan olmasını sağlamaktadır. Düzenli bir alan sahiptir ve kamp alanında her türlü ihtiyacın karşılanması mümkün olmaktadır.

8- Kumburnu Plajı

foça kumburnu plajı kamp alanı
Plajda denize girmenin yanında çadır kurmanın da mümkün olması ile kamp yapmak isteyen kişilerin tercihi olmasını sağlamaktadır. Hemen yanında olan motelden ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmaktadır. Foça merkeze yakın olması ile de tatilcilerin kolayca ulaşabilecekleri bir konumda yer almaktadır. Foça’da kamp yapılacak yerler arasında burası gözde yerler arasında bulunmaktadır.

9- Pollen Tatil Köyü

pollen tatil köyü
Çadırınızı ağaçların gölgesinde kurmak ve huzur içinde bir tatili aynı zamanda deniz kenarında yapmak istediğinizde Foçada kamp yapılacak yerler arasında Pollen tatil köyü uygun fiyatları ile bunu gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Ailelerin tercih ettiği bir kamp alanı olması ile sizin de ailecek yapacağınız tatiller için uygun olmaktadır.

10- Yeni Foça Burunucu Plajı

yeni foça burunucu plajı
Denize girerken kalabalık bir ortam istemiyorsanız Foça kamp alanları arasında Burunucu bu isteğinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Merkezden biraz uzaklaşarak burada tertemiz denizin ve muhteşem doğanın tadını çıkartabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ilçe merkezine giderek karşılayabilirsiniz.

Bu yazımızda Foçada kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Foça kamp alanları listesini yazarak; sizler için Foça kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 18.09.2019 / 0 / 5 597

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile ülkemizin mutlaka görülmesi
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale’ye bağlı Bozcaada ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up