Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel bir iklimi olmasına ve yeşil arazilerinin bol olması kamp için elverişli alanlarında bol olmasını sağlıyor. Tatilcilerin ana mekanlarından ve turizm sektörünün en gelişmiş olduğu illerden biri olan Antalya'nın içinde bulunan kamp alanlarından birini seçmek isterseniz listemiz size etraftaki bolca seçenekten en iyi olanlarını seçip derledik.

İşte Antalya kamp yerleri...

1- Demre Limanı

antalya-kamp-alanlari-1
Doğanın ne kadar güzel olabileceğinin kanıtlarından biri olan bu bölgede öyle bir alan var ki isterseniz tatlı suyun isterseniz tuzlu suyun etrafında kamp kurabilirsiniz. Bolca yeşil arazinin bulunduğu bu yerde kamp yapmak ayrı bir eğlenceli olacaktır. Bir diğer güzel yanı ise kamp içerisinde ortak tuvalet ve duş alanları mevcut. Yemek ihtiyacını karşılamak için restoran da bulunuyor. Antalya merkezine ise 130 km uzaklıkta olan bu yer en ideal Antalya kamp alanlarındadır.

2- İncekum Orman Kampı

antalya-kamp-alanlari-2
Antalya'da kamp yapılacak yerler
içerisinde geniş bir sahile ve yemyeşil alanlara sahip olan bu alanda zaten Antalya’da bolca bulunan denizin yanında kamp tatili yapmak isteyenler için ideal. Göz alıcı sahilinin uzunluğu ise tamı tamına 2.5 km. Tabiki bu bize daha fazla kamp için alan sunuyor. Kimseyle haşır neşir olmadan tek başınıza kafa dinlemek ve denizin keyfini çıkarmak için uygun bir yer. Antalya merkeze 134 km uzaklıkta.

3- Avlan Gölü

antalya-kamp-alanlari-3
Antalya'nın denizinden tutun da gölüne kadar her şeyiyle inanılmaz güzellikte bir şehir. Nereye giderseniz kamp yapmak için güzel alanlar bulabilirsiniz. Antalya'nın Elmalı ilçesi yakınlarındaki Avlan Gölü kamp için oldukça ideal. Sedir ormanları içerisinde yer alan kamp alanında size göçmen kuşlar da eşlik edecektir. Antalya’ya merkezine uzaklığı ise 129 km.

4- Korsan Koyu

antalya-kamp-alanlari-4
İsmi sizi korkutmasın. Bu alanda herhangi bir korsan bulunmuyor ama onun yerine çok güzel ve gidip bir daha geri dönmek istemeyeceğiniz bir alanla karşılaşacaksınız. Çok güzel bir yerde bulunan ve bolca yeşillik bulunduran yerde Antalya'nın suyunu da bulunduruyor. Gidip kamp yapmak için ideal bir yer. Antalya merkezinden 102 km uzaklıkta.

5- Maden Koyu

antalya-kamp-alanlari-5
Sahile yakın Antalya kamp alanları içinde önemli bir yere sahip olanı ise Maden Köyü. Bolca yeşilliğe sahip bir yer. 2 km uzunluğundaki kumsalı ise tercih etmek için nedenlerden biri. Kamp alanı kumsaldan 1 km kadar uzaklıkta ve yeşilliğin içerisinde bulunuyor. Kamp alanına motorlu taşıtların girmesi yasak. Merkezden yaklaşık 60 km uzaklıkta yer almaktadır.

6- Olympos

antalya-kamp-alanlari-6
Antalya'ya yakın kamp yerleri
düşündüğümüzde antik bir kentin etrafında kamp yapmak gibisi olamaz. Tam anlamıyla bir doğa harikası olan bu kent, eğer kamp yapmak istiyorsanız nerede olursanız olun gelmeye değer. Müthiş bir doğa uyumuna sahip olan bu yere eğer fotoğraflardan da göz atarsanız neden bu kadar övdüğümü anlarsınız. Dağlık bir arazide yeşilin ve mavinin bu kadar uyumlu olması gerçekten inanılmaz keyif verici. Antalya merkezinden uzaklığı ise 80 km .

7- Çıralı / Yanartaş

antalya-kamp-alanlari-7
Yanan taşların ve denizin yanında kamp yapmak çok ilginç bir tecrübe olacaktır. Özellikle geceleri görsel bir şölen oluşturan bu yerde kayalardan sızan yanıcı gaz sayesinde oluşan alevler, görülmeye değer. Antalya merkezden uzaklığı ise 43 km.

8- Side

antalya-kamp-alanlari-8
Eğer Antalya’da denizin tadını çıkarmak ve aynı zamanda kamp yapmak istiyorsanız bu yer tam olarak size göre bir yer. Şahsen denizin karayla buluşması çok güzel şekilde gerçekleşiyor. Kamp yapmanın yanında gidip bölgedeki mimariyi de inceleyebilirsiniz. Çok ilginç ve ilgi çekici bir mimariye sahip bir yer. Antalya merkeze uzaklığı ise 76 km.

9- Kaş

antalya-kamp-alanlari-9
Geniş bir sahili ve denize sıfır olan kamp ve tatil alanlarıyla hem kampçıların hem de karavancılar için biçilmiş kaftan. Temiz sahili ve yeşilliğin bol olmasıyla Antalya halkının da gönlünde taht kurmuş olan bu yer herkes için tavsiye edilebilecek bir alan. Antalya merkezine uzaklığı ise 180 km.

10- Sarısu Plajı

antalya-kamp-alanlari-10
Bulundurduğu tarihi yapısı, doğal yeşil arazileri ve berrak suyuyla bütün kampçıların gönlünü fethedecek türden bir alan. Antalya'nın her yeri güzelken burası ayrı bir güzel. İki adet tarihi köprü de bulunmaktadır. Gezip görmek için bolca alan ve aynı zamanda da rafting yapmakta mümkün. Antalya merkezine uzaklığı ise 16 km.admin / 01.11.2018 / 1 / 787

Yorum Ekleyin


  1. Berkan
    Ziyaretçi
    1 Şubat 2019 02:27
    0

    Ailece kamp hastalığı bulunuyor. Her sene birkaç kere kesinlikle kamp yaparız. Fakat şimdiye kadar Antalya'da hiç kamp yapmadım. Çok sıcak olur diye düşünüyorum. En kötü ihtimal Antalya'nın yüksek tepelerine çıkmak lazım.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

myfriendoo
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Van'da Görülmesi Gereken 10 Mükemmel Yer

Van'da Görülmesi Gereken 10 Mükemmel Yer

Özellikle serpme kahvaltısı ve muhteşem gölü ile dikkat çeken Van bölgenin en
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Şehrin bütün karmaşıklığından kurtulmak kendinizi kısa süreliğine de olsa
Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Yapılacak işler, kaçışı olmayan gürültüler, egzoz dumanlarının içinde heba olan
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı Kenti

​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı

Sonbaharın gelmesi ile gökyüzünü sarı rengi sarar, kentler yollar sarının
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up