Türkiye'nin En Büyük Gezi Rehberi...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça güzel olacaktır. Ülkemizin her yeri ayrı güzel olsa da bazı şehirler bir tık daha güzel olabiliyor. Bursa’da bu şehirlerden biridir. Eğer Bursa’da veya yakın bir yerdeyseniz ve kamp yapmak istiyorsanız sizin için en iyi 10 kamp bölgesini listeledik.

Dağyenice Göleti Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-1
Ulaşımı kolay ve yakın olan bu yerde ise bir kamp alanında olması gereken her şey ve fazlası da bulunuyor. Kamp yakınlarında lavabo, restoran ve elektrikte bulabilirsiniz. Şehir merkezine olan uzaklığı ise 20 km. Dağyenice Göleti’ne ulaşım kendi aracınızla, halk otobüsüyle veya otostopla sağlanabilmektedir. Dağyenice için en iyi bursa kamp alanlarından birisi diyebiliriz.

Suuçtu Şelalesi Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-2
Bursaya yakın kamp yerleri
bakımından Müthiş bir görsel şölene sahip olan bu yer kamp ve gezi için oldukça uygun. Şahsen böyle bir şelalenin etrafında yemeğinizi yiyebilmemiz oldukça keyif verici olacaktır. Şelalenin yeşillikle olan ahengi geçirdiğiniz her andan zevk almanızı sağlayacaktır. Şelale, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinin yaklaşık 18 kilometre kadar doğusunda bulunmaktadır.


Misi Kamp Karavan Alanı

bursa-kamp-alanlari-3
Sabah kalkıp güneşin doğuşunu seyretmek bu kadar güzel olabilir. Etrafında sulak arazi pek bulunmasa da karavanlar ve çadırlı kamp grupları için eşsiz bir alan. Nilüfer Belediyesi tarafından yapılmış olan bu yerde tuvalet, su, elektrik ve çocuk oyun parkına sahip. Şehir merkezinden ise çok uzak bir mesafede değil. Misi Kamp Karavan bölgesi Bursa kamp yerleri açısından önemli bir yere sahiptir.

Çobankaya Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-4
Bursa Uludağ’da yer alan bu yer dağın tepesine çıkan herkesin görmesi gereken bir yer. Yeşil ve güzel arazisi ve etrafı seyredilebilecek manzaralarla dolu. Biraz bakınırsanız küçük ama seyretmesi ve gezmesi güzel başka alanlarda bulabilirsiniz. Uludağ'ın tepelerinde yer alan bu yer, dağa tırmanmaya cesaret edenlerin görmesi gereken bir yer. Tabi wc, mescit vs. hizmetlerinde bulunduğunu unutmadan söylemeliyim.

Baraklı Göleti Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-5
Uludağ'ın güneyindeki dağ ilçesi Keles'e bağlı Baraklı köyü Bursa’ya 50 kilometre uzaklıktadır. Berrak bir gölü ve yemyeşil arazileriyle kamp için çok uygun bir alan. Balıkçılık içinde uygun olan bu alan kamp zamanınızı dolu dolu ve eğlenceli geçirmenizi sağlayacaktır.

Esence Köyü Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-6
Bursa iline 54, Mudanya ilçesine 20, Tirilye’ye ise 13 km uzaklıkta ki kumsallı bir koyda kamp yer almaktadır. Geniş bir sulak arazinin etrafını sarmalamış düzine düzine ağaçlar, kampçılık ve piknik için oldukça uygun alanlar oluşturmuştur. Yalnız veya 2, 3 kişilik gruplar ile giderseniz daha iyi vakit geçirirsiniz.

Sadağı Kanyonu Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-7
Bursa'nın en büyük ikinci kanyonu olan bu yer kamp ve eğlence için oldukça uygun. Temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için en yakın köye gitmeniz gerekebilir. Bursa merkezine yaklaşık olarak 58 km uzaklıkta olması nispeten yakın bir yer sayılır. Ayrıca belediye tarafından da restore edilmekte ve düzenlenmektedir.

Gököz Natural Park

bursa-kamp-alanlari-8
Dağların ve gölün uyumunun oluşturduğu görsel şölenle kamp süreniz boyunca sadece manzarayı seyrederek bile vakit geçirmenizi sağlayabilir. Şahsen böyle bir manzaraya karşı oturup kitap okumak gibisi olamaz diye düşünüyorum. Tabi bu alanda kamp yapabilmek için cüzi bir miktar para ödemek gerekiyor. Bursa merkez ile mesafesi 61 km.

Kocayayla Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-9
İsminden de anlaşıldığı gibi kocaman bir yaylası ve sıra sıra ağaçların bulunan bu yer kamp için oldukça uygundur. Cafe\ Restoranlarında bulunduğu Kocayayla Çadır kamp ve karavan kamp için oldukça elverişlidir. Yer ateşi, kamp ateşi, mangal yakılabilir. Tuvalet, su kaynağı ve market vardır. Kocayayla’yı karavancılar ve kampçılar için cazip kılan önemli noktası bütün hizmetlerin ve kamp alanının ücretsiz olmasıdır.


Saitabat Şelalesi Kamp Alanı

bursa-kamp-alanlari-10
Bursa da bolca şelale bulunuyor. Bunlardan bazıları kamp alanı için oldukça uygun. Şelale, Bursa'nın Kestel ilçesinin Saitabat Köyü’nde yer almaktadır. Saitabat Şelalesi, bir kanyondan dökülmektedir. Şelalenin yanında tamamen köy kadınları tarafından oluşturulmuş bir tesis bulunmaktadır. Kamp yapmak isteyenler için güzel bir yer diyerek Bursada kamp yapılacak yerler konulu bu makalemizi burada bitiriyoruz.admin / 23.10.2018 / 0 / 411

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Van'da Görülmesi Gereken 10 Mükemmel Yer

Van'da Görülmesi Gereken 10 Mükemmel Yer

Özellikle serpme kahvaltısı ve muhteşem gölü ile dikkat çeken Van bölgenin en
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Türkiye'nin Görülmesi Gereken En İyi Kiliseleri

Türkiye'nin Görülmesi Gereken En İyi

Ülkemizdeki kiliseler dünyadaki birçok kilise ile yarışmaktadır. Her yıl
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Şehrin bütün karmaşıklığından kurtulmak kendinizi kısa süreliğine de olsa
Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Yapılacak işler, kaçışı olmayan gürültüler, egzoz dumanlarının içinde heba olan
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı Kenti

​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı

Sonbaharın gelmesi ile gökyüzünü sarı rengi sarar, kentler yollar sarının
Bizi Takip Edin!
11k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.3k
Pinterest
Abone Olun!
up