Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal güzellikleriyle birçok insanı kendine çekmeyi başaran bir il. Kendine has bir yapısı olan bu şehir kampçılar için güzel alanlar bulunduruyor. Ankara'nın denizi olmayabilir ama çok güzel sulak arazileri ve yemyeşil alanları herkesin beğeneceği güzellikte. Eğer Ankara’daysanız ve kamp yapmak istiyorsanız Ankara kamp yerleri ile ilgili olarak, sizin için hazırladığımız listeye bakmadan seçim yapmamanızı öneriyoruz.

1- Karagöl – Çubuk

ankara-kamp-alanlari-1
Çok güzel bir gölün yeşillikle olan uyumu her insanı görünce rahatlatacak cinsten. Arazinin dağlık bir alan olması kamp yapmak için zorluk çıkartsa da yer bulduğunuz vakit nehrin ve doğanın güzelliği sizi büyüleyecektir. Ankara`ya 74 km uzaklıkta olan bu yer, yol uzunluğu çok değil.

2- Kızılcahamam Işık Dağı

ankara-kamp-alanlari-2
Geniş yeşilliklerin ortasında bulunan göllerin ve yaylaların bulunduğu bu yer tam olarak sakince kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer. Işık Dağı Ankara ili Kızılcahamam ilçesi sınırlarında 2057 metrelik bir yükseltidir. Yüksek bir alanda temiz bir havanın keyfini çıkarmak isteyenler için ideal bir yer. Kış aylarında bile gelmek için uygun şartların oluşturduğu bu yeri gezerken, doğanın güzellikleri sizi büyüleyecek.


3- Güdül Sorgun Yaylasıankara-kamp-alanlari-3


Geniş ağaçlık arazileri ile kamp yapmak için ideal alanlar oluşturmasının yanında enfes güzellikteki gölü ile Ankara çevresinde bulunabilecek en iyi alanlardan biri. Gölün içindeki balıklar ve yeşillik alan içindeki hayvanlarla bolca karşılaşacağınız bu yerde doğayla iç içe olacaksınız.

4- Soğuksu Milli Parkı

ankara-kamp-alanlari-4
Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve Ankara merkezine 80 kilometre uzaklıktadır. Arazisi volkanik bir sahadır. Bu nedenle içerisinde bol miktarda sıcak ve soğuk su kaynakları bulunmaktadır ve bunlar kaplıca turizmi açısından da kullanılmaktadır. İzci gruplarının da tercih ettiği bu alan da kamp yapabilmek ve geceleyebilmek için izin almanız gerekiyor. Ama eğer kamp yapmaya niyetlendiyseniz gidip izin almaya çalışmak böyle bir yer için fazla bir şey değil.

5- Çamkoru Göleti

ankara-kamp-alanlari-5
Çamkoru Tabiat Parkı, Çamlıdere ilçesi sınırları içinde, Ankara'nın 110 km kuzeybatısında bir tabiat parkıdır. Çamkoru’da kurt, çakal, tilki, tavşan ve yaban domuzu, yırtıcı ve ötücü kuş türleri bulunur. Kamp yapmak isteyen ve bunun tam anlamıyla doğal yaşam içinde yapmak isteyenler için uygun olan bu arazide dikkat etmeniz gerekenler başta tek başınıza gitmemeniz ve tehlikeli bir alan olabileceğini aklınızdan çıkarmamanız.

6- Şahinler Tabiat Parkı

ankara-kamp-alanlari-6
Eski Ankara-Bolu karayolu üzerinde Kızılcahamam ilçesini geçtikten sonra varabileceğiniz bu parkta güzel bir göl ve geniş yeşil araziler bulunuyor. Kamp yapmak için bolca alan bulacağınız bu yer Ankara merkezine yaklaşık olarak 110 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğa içerisinde bolca yabani hayvana rastlayacaksınız.

7- Sorgun Göleti Tabiat Parkı

ankara-kamp-alanlari-7
Yazın veya kışın fark etmeksizin gidip kamp yapabileceğiniz bu yerde ise sizi bir kamp alanı için ne gerekiyorsa o bekliyor. Bolca yeşillik yanında geniş bir gölün bulunduğu bu yer kampçılar için güzel alanlardan biri. Eğer otobandan giderseniz şehir merkezine yaklaşık olarak 105 km uzaklıkta yer almaktadır.

8- Beynam Atatürk Ormanı

ankara-kamp-alanlari-8
Ortalama bir yeşillik alanına sahip olan bu bölge Ankara gibi büyük bir il içinde gidilebilecek en yakın bölgelerden birisidir. Kamp için yeşillik alanları bulunmasına rağmen kurak bir alandır ve sulak yerleri pek bulunmamaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklıktadır.

9- Eğriova Yaylası

ankara-kamp-alanlari-9
Yemyeşil alanları ve geniş gölüyle bir kampçının hayalini kurabileceği her şeye sahip olan bu alan, güzelliğiyle herkesi kendine çekmeyi başarabilir. Geniş yeşil alanları kamp kurmak için ideal alanlar oluşturuyor. Arazinin de düz olması çadırların kolay kurulmasını sağlayacaktır. Şehrin sınırına yakın olan bu yer merkeze tam olarak 140 km uzaklıktadır.


10- Yedigöller Kamp Alanı

ankara-kamp-alanlari-10
Ankara'ya yakın kamp yerleri olarak muhteşem göllerin etrafta olduğu kamp alanına yakın olan göller ve oksijeni bol kamp alanı için oldukça iyi bir seçim olacaktır. 900 metre rakımda Yedigöller Milli Parkı içinde bulunan kamp alanında yürüyüş yolları, balık tutma noktaları ve karavan kampları için yer mevcut. Parkın çevresinde yapacağınız trekking ile şelaleler, dilek çelmesi, gülen kayaları ve Pisagor ağacını görebilirsiniz. Çadır kiralama ücreti ise 25 TL’dir.admin / 09.10.2018 / 1 / 3 422

Yorum Ekleyin


  1. Mehmet
    Ziyaretçi
    5 Şubat 2019 01:20
    0

    Karagöl'de geçen sene kamp yapmıştık. Çok güzel, sessiz sakin bir yer. Fakat burada kamp yapacaklara tavsiyem kesinlikle yanlarında ateşli silah bulundursunlar. Etrafta çok fazla domuz bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

myfriendoo
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Van'da Görülmesi Gereken 10 Mükemmel Yer

Van'da Görülmesi Gereken 10 Mükemmel Yer

Özellikle serpme kahvaltısı ve muhteşem gölü ile dikkat çeken Van bölgenin en
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka gitmesi gereken 5 şehir

Seyahat etmeyi sevenlerin mutlaka

Biz insanlar sürekli bir yenilik arayışındayız. Bu merakımız gün geçtikçe
Türkiye'nin Görülmesi Gereken En İyi Kiliseleri

Türkiye'nin Görülmesi Gereken En İyi

Ülkemizdeki kiliseler dünyadaki birçok kilise ile yarışmaktadır. Her yıl
Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Dünyanın En Güzel 10 Kumsalı

Sıcak yaz aylarının en büyük tesellisidir kumsallar. Kıyılarına turkuaz renkli
Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Abant’a Gitmek İçin 7 Neden

Şehrin bütün karmaşıklığından kurtulmak kendinizi kısa süreliğine de olsa
Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Türkiye'nin En Huzurlu Yerleri

Yapılacak işler, kaçışı olmayan gürültüler, egzoz dumanlarının içinde heba olan
Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Birçoğumuzun hayali dünyayı gezmektir. Ama o kadar fazla gezilebilecek yer var
​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı Kenti

​Sonbaharda Gidilmesi Gereken Beş Kıyı

Sonbaharın gelmesi ile gökyüzünü sarı rengi sarar, kentler yollar sarının
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up