Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal güzellikleriyle birçok insanı kendine çekmeyi başaran bir il. Kendine has bir yapısı olan bu şehir kampçılar için güzel alanlar bulunduruyor. Ankara'nın denizi olmayabilir ama çok güzel sulak arazileri ve yemyeşil alanları herkesin beğeneceği güzellikte. Eğer Ankara’daysanız ve kamp yapmak istiyorsanız Ankara kamp yerleri ile ilgili olarak, sizin için hazırladığımız listeye bakmadan seçim yapmamanızı öneriyoruz.

1- Karagöl – Çubuk

ankara kamp alanları 1
Çok güzel bir gölün yeşillikle olan uyumu her insanı görünce rahatlatacak cinsten. Arazinin dağlık bir alan olması kamp yapmak için zorluk çıkartsa da yer bulduğunuz vakit nehrin ve doğanın güzelliği sizi büyüleyecektir. Ankara`ya 74 km uzaklıkta olan bu yer, yol uzunluğu çok değil.

2- Kızılcahamam Işık Dağı

ankara kamp alanları 2
Geniş yeşilliklerin ortasında bulunan göllerin ve yaylaların bulunduğu bu yer tam olarak sakince kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer. Işık Dağı Ankara ili Kızılcahamam ilçesi sınırlarında 2057 metrelik bir yükseltidir. Yüksek bir alanda temiz bir havanın keyfini çıkarmak isteyenler için ideal bir yer. Kış aylarında bile gelmek için uygun şartların oluşturduğu bu yeri gezerken, doğanın güzellikleri sizi büyüleyecek.


3- Güdül Sorgun Yaylası

ankara kamp alanları 3
Geniş ağaçlık arazileri ile kamp yapmak için ideal alanlar oluşturmasının yanında enfes güzellikteki gölü ile Ankara çevresinde bulunabilecek en iyi alanlardan biri. Gölün içindeki balıklar ve yeşillik alan içindeki hayvanlarla bolca karşılaşacağınız bu yerde doğayla iç içe olacaksınız.

4- Soğuksu Milli Parkı

ankara kamp alanları 4
Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır ve Ankara merkezine 80 kilometre uzaklıktadır. Arazisi volkanik bir sahadır. Bu nedenle içerisinde bol miktarda sıcak ve soğuk su kaynakları bulunmaktadır ve bunlar kaplıca turizmi açısından da kullanılmaktadır. İzci gruplarının da tercih ettiği bu alan da kamp yapabilmek ve geceleyebilmek için izin almanız gerekiyor. Ama eğer kamp yapmaya niyetlendiyseniz gidip izin almaya çalışmak böyle bir yer için fazla bir şey değil.

5- Çamkoru Göleti

ankara kamp alanları 5
Çamkoru Tabiat Parkı, Çamlıdere ilçesi sınırları içinde, Ankara'nın 110 km kuzeybatısında bir tabiat parkıdır. Çamkoru’da kurt, çakal, tilki, tavşan ve yaban domuzu, yırtıcı ve ötücü kuş türleri bulunur. Kamp yapmak isteyen ve bunun tam anlamıyla doğal yaşam içinde yapmak isteyenler için uygun olan bu arazide dikkat etmeniz gerekenler başta tek başınıza gitmemeniz ve tehlikeli bir alan olabileceğini aklınızdan çıkarmamanız.


6- Şahinler Tabiat Parkı

ankara kamp alanları 6
Eski Ankara-Bolu karayolu üzerinde Kızılcahamam ilçesini geçtikten sonra varabileceğiniz bu parkta güzel bir göl ve geniş yeşil araziler bulunuyor. Kamp yapmak için bolca alan bulacağınız bu yer Ankara merkezine yaklaşık olarak 110 km uzaklıkta yer almaktadır. Doğa içerisinde bolca yabani hayvana rastlayacaksınız.

7- Sorgun Göleti Tabiat Parkı

ankara kamp alanları 7
Yazın veya kışın fark etmeksizin gidip kamp yapabileceğiniz bu yerde ise sizi bir kamp alanı için ne gerekiyorsa o bekliyor. Bolca yeşillik yanında geniş bir gölün bulunduğu bu yer kampçılar için güzel alanlardan biri. Eğer otobandan giderseniz şehir merkezine yaklaşık olarak 105 km uzaklıkta yer almaktadır.

8- Beynam Atatürk Ormanı

ankara kamp alanları 8
Ortalama bir yeşillik alanına sahip olan bu bölge Ankara gibi büyük bir il içinde gidilebilecek en yakın bölgelerden birisidir. Kamp için yeşillik alanları bulunmasına rağmen kurak bir alandır ve sulak yerleri pek bulunmamaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklıktadır.

9- Eğriova Yaylası

ankara kamp alanları 9
Yemyeşil alanları ve geniş gölüyle bir kampçının hayalini kurabileceği her şeye sahip olan bu alan, güzelliğiyle herkesi kendine çekmeyi başarabilir. Geniş yeşil alanları kamp kurmak için ideal alanlar oluşturuyor. Arazinin de düz olması çadırların kolay kurulmasını sağlayacaktır. Şehrin sınırına yakın olan bu yer merkeze tam olarak 140 km uzaklıktadır.


10- Yedigöller Kamp Alanı

ankara kamp alanları 10
Ankara'ya yakın kamp yerleri olarak muhteşem göllerin etrafta olduğu kamp alanına yakın olan göller ve oksijeni bol kamp alanı için oldukça iyi bir seçim olacaktır. 900 metre rakımda Yedigöller Milli Parkı içinde bulunan kamp alanında yürüyüş yolları, balık tutma noktaları ve karavan kampları için yer mevcut. Parkın çevresinde yapacağınız trekking ile şelaleler, dilek çelmesi, gülen kayaları ve Pisagor ağacını görebilirsiniz. Çadır kiralama ücreti ise 25 TL’dir.admin / 09.10.2018 / 1 / 30 303

Yorum Ekleyin


  1. Mehmet
    Ziyaretçi
    5 Şubat 2019 01:20
    0

    Karagöl'de geçen sene kamp yapmıştık. Çok güzel, sessiz sakin bir yer. Fakat burada kamp yapacaklara tavsiyem kesinlikle yanlarında ateşli silah bulundursunlar. Etrafta çok fazla domuz bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in en doğal kenti Artvin. Karadeniz boyunca uzanan sahil ve
Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan ve doğal turizm varlığı
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up