Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi yapılar ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan ilçenin farklı noktalarında kamp alanları da vardır. Kamp yapmak isteyenler, bu alanlardan kendileri için uygun olanları tercih etmekte ve ilçenin muhteşem doğasını daha yakından tanıma imkanı yakalamaktadır. Yazımızın devamında Alanya’da kamp yapılacak yerler hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

1- İncekum Orman Camping Kamp Alanı

incekum orman camping kamp alanı
Alanya'nın belki de en güzel kamp alanı burasıdır. Yeşil ile mavinin buluştuğu nokta olan İncekum, Avsallar bölgesi sınırları içerisinde yer alır. Harika bir plaj, arkasında çam ormanları, ince kumlar ve dahası. Antalya'nın güneşinden korunmak için çam ağaçlarının gölgesi tercih edilirken, geceleri muhteşem gökyüzü manzarası seyredilebilir.

2- Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

aytap antik kenti kamp alanı
Alanya’ya 34 km mesafede bulunan Aytap Antik Kenti’nde bulunan kamp alanı, Gazipaşa’ya sadece 10 km mesafededir. Ulaşımın genel manada kolay olduğu bu kamp alanında tarihi antik kentin havası net bir şekilde hissedilir. Burada konaklayan kampçılar, doğanın, tarihin ve denizin keyfini aynı anda geçirme imkanı yakalarlar.

3- Mavi Cennet Kamp Alanı

mavi cennet kamp alanı
Alanya kamp alanları içerisindeki özel noktalardan birisi de Mavi Cennet Kamp Alanı’dır. Deniz kenarında yer alan bu kamp alanı, aynı zamanda büfelere de yakın bir konumda yer alır. Dolayısıyla hem geceyi doğanın içerisinde geçirilmesine imkan verir, hem de medeniyetten uzak kalmayanların tercih etmesi gereken noktalardan birisidir.

4- Perle Kamp Alanı

Perle Kamp Alanı
Alanya’dan Mersin istikametine giderken 13 km sonra hemen sağda yer alan bir kamp alanıdır. Ulaşım son derece kolaydır ve yakın bir konumda restoran vardır. Yemek ihtiyacı bu restoranda giderilebilir. Genel olarak sessiz bir alan olduğu söylenebilir. Doğa ile baş başa kalarak kafasını dinlemek isteyenlerin tercih edeceği mekanlardan birisidir.

5- Alanya Kamp Alanı

alanya kamp alanı
Toros Dağlarının muhteşem manzarasını ziyaretçilerine sunan bu kamp alanı, rakım olarak yüksek bir noktada bulunur. Ormanların içerisinde yer alan kamp noktasında insanlar doğanın tam kalbinde gibidir. Sessiz ve sakin bir alan olup, ziyaretçilerini adeta kendisine hayran bırakır.
Eğer Alanya civarındaysanız ve bölgedeki tüm güzel yerler için; Alanya Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

6- Sedre Club Camping

sedre club camping
Adından da anlaşılacağı gibi Sedre Club tarafından oluşturulan bir kamp alanıdır. Deniz kenarında yer alan kamp noktasında, kampçılar hem eğlencenin tadını çıkarır, hem de geceyi doğada geçirme imkanı yakalar. Bu açıdan özel bir alan olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

7- Golden Sand Kamp Alanı

Golden Sand Kamp Alanı
Alanya sınırları içerisinde bulunan bir diğer önemli kamp alanı Golden Sand adıyla bilinen alandır. Bir işletmenin bulunduğu alanda kamp yapmak için cüzi kabul edilen bir rakamın ödenmesi gerekir. Bu rakamı ödeyen kampçılar, farklı alanlardan yararlanma imkanı yakalar. Dolayısıyla insanların medeniyetten uzaklaşmak istemediği kamplar için tercih edilebilir.

8- Dim Çayı Kamp Alanı

dim çayı kamp alanı
Alanya sınırları içerisinde yer alan Dim Çayı Milli Parkı, kampçıların uğrak noktalarından birisidir. Ormanların içerisinde yer alan bu alan, farklı ağaçları, bitki örtüsünü ve burada yaşayan hayvanlardan bazılarını daha yakından görme imkanı verir. Milli parkın içerisinden geçen Dim çayı ve Akdeniz manzarası, kampçıların görsel bakımdan doymalarını sağlar. Bundan dolayı Alanya kamp noktaları arasında özel bir yeri olduğu söylenebilir.

9- Köyiçi Kamp Alanı

Köyiçi Kamp Alanı
Mersin yolu üzerinde yer alan bir kamp noktasıdır. Kampçılar tarafından dahi çok fazla bilinmez. Kargıcak’ta bulunan kamp noktasına yakındır. Ulaşımın kolay olması, insanların buraya olan ilgisini her geçen gün biraz daha artırmaktadır.

10- Hacımehmetli Kamp Alanı

Hacımehmetli Kamp Alanı
Alanya kamp yerleri listesinde yer alan bir diğer noktada Hacımehmetli’dir. Alanya'nın batısında yer alan bu şirin yerleşim yerinin yakınlarında kamp yapabilecek farklı noktalar vardır. Doğa severler için önemli bir alternatif olduğu söylenebilir.

Bu yazımızda Alanya'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Alanya kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Alanya kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 16.08.2019 / 0 / 9 703

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10

İzmir’in güzel ve nadide ilçeleri ve kamp yapabileceğiniz güzel ilçeleri,
Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğal güzellikleri, sakin yaşamı, berrak denizi ve uçsuz bucaksız
Köyceğiz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Köyceğiz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Köyceğiz, Muğla'nın denize kıyısı olan ilçelerinden birisidir. Bunun haricinde
Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'nın ilçelerinden birisi olan Dalaman, yerli ve yabancı turistlerin yoğun
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up