Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Trabzon kamp alanları listesini yazarak; sizler için Trabzon kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.
Eğer Trabzon'a seyahat etmeyi planlıyorsanız; Trabzon Gezilecek Yerler makalemizi de okuyunuz.
Karadeniz bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon mavinin ve yeşilin her tonunun buluşma noktasıdır. Şehrin güzelliği gibi yöre halkının sıcakkanlı olması ile burası mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Tatilini otel binalarında değil doğanın içinde geçirmek isteyen kişiler için Trabzon kamp yerleri bulunmaktadır. Trabzon’un ünlü yaylalarında ya da deniz kenarında çadırınızı kurabilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Yaylalarda çadırınızı ücretsiz olarak kurabileceğiniz alanlar bulunduğu gibi kamping alanı olarak düzenlenmiş yerleri tercih edebilirsiniz.

1- Limni Gölü Kamp Alanı

Limni Gölü Kamp Alanı
Limni gölü Gümüşhane ili sınırları içinde bulunmasına rağmen Trabzon’a yakın olması ile bu bölgede kamp yapmak isteyen kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. 2100 metre rakımda bulunan bu göl etrafında ki ormanlık alan ile huzur dolu bir tatil geçirmek isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Günübirlik gezilerin de düzenlendiği Limni gölü etrafında tuvalet ve su ihtiyaçlarının karşılanması mümkün olurken çadır kurmak için ücret ödenmesine gerek yoktur.

2- Uzungöl Kamp Alanı

Uzungöl Kamp Alanı
Doğa sporlarının merkezi olarak adını sıkça duyduğunuz Uzungöl Trabzon kamp yapılacak yerler arasında en çok tercih edilen yer olması ile kalabalık olmaktadır. Çaykara mevkinde yer alan Uzungöl yeşilin her tonuna sahip olması ve temiz havası ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.
Uzungöl civarında kamp düşünüyorsanız; Trabzon Uzungöl yazımızı da mutlaka okuyunuz.

3- Demirli Kamp Alanı

Demirli Kamp Alanı
Uzungöle birkaç kilometre mesafede bulunan Demirli köyü de ormanlık alanları ve unutulmaz manzaraları ile kamp yapmak isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Uzungöle karşın daha sakin olması ile tatilde huzur ve sessizlik istiyorum diyen kişilerin tercihi olmaktadır.

4- Acısu Kamp Alanı

Acısu Kamp Alanı
Acısu bozulmamış bakir doğası ile doğanın kalbinde tatil yapmak isteyen kişilerin beklentilerini karşılamaktadır. Limni gölünden biraz daha ileri gittiğinizde Acısuya ulaşabilir ve çadırınızı da dilediğiniz yere kurabilirsiniz. Bu bölgede ihtiyaçların karşılanabileceği bir tesis olmadığından gelmeden önce karşılamanız yararlı olacaktır.

5- Sümela Kamp Alanı

Sümela Kamp Alanı
Sümela Manastırı Trabzon’u ziyaret eden kişiler tarafından mutlaka görülmesi gereken tarihi bir yapıdır. Hristiyanlar için manevi değeri oldukça fazla olan bu manastırı ziyarete dünyanın her yerinden insanlar gelmektedir. Manastırın bulunduğu yerde ki ormanlık alanın içine çadırınızı kurabilir ve tarihin yanı başında her sabah uyanabilirsiniz.
Sümela hakkında detaylı bilgi için Sümela Manstırı yazımızı da okuyunuz.

6- Sümela-s Kamping

Sümela-s Kamping
Sümela Manastırı yakınında olmak ama temel ihtiyaçlarınızı isterseniz Sümela-s Kampnig de kalabilirsiniz. Çocuklar için oyun alanları olan temiz ve bakımlı bu kamp alanı uygun fiyatları ile de tercih edilmektedir. Trabzon’da kamp yapılacak yerler arasında tarihi dokusu ve endemik bitki örtüsü ile bu kamp alanı çok fazla tercih edilmektedir.

7- Livera Kamping

Livera Kamping
Maçka’dan çıktıktan sonra 8 kilometre gittiğinizde Livera kamp alanı sizi bekliyor olacaktır. Burası temizliği ile dikkati çekerken hazır kurulu çadırları ile de hizmet vermektedir. Doğa yürüyüş parkurları olan bu kamp alanında foto safarileri ve endemik yürüyüşler de ilgi çekmektedir. Kamp alanı içinde tuvalet, duş ve ortak kullanılan mutfak bulunmaktadır. Elektrik ihtiyacı doğal ortamın bozulmaması adına yapılan güneş enerjisi sistemleri ile karşılanmaktadır.

8- Dilektaşı Kamping

Dilektaşı Kamping
Trabzon’un Prinçlik mevkiinde bulunmaktadır. Burası kamp yaparken aynı zamanda denize girmek ve doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için ideal olmaktadır. Tesiste hazır kurulu çadırlar ve bugalov evlerde bulunmaktadır. Aqua parkı ve plajı ile aileniz ile unutulmaz bir tatil geçirmek istediğinizde uygun seçim olacaktır.

9- Düzköy Kamp Alanı

Düzköy Kamp Alanı
Trabzon’un en güzel yerlerinden birisi olan Düzköy kampçıların ilgi alanı içine girmektedir. Burada ormanlık alana çadırınızı ücretsiz kurabilir ve doğa ile baş başa kalarak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Trabzon kamp alanları arasında olan Düzköy de gün batımının güzelliği ile çok güzel fotoğrafları da burada çekebilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

10- Verzina Kamping

Verzina Kamping
Trabzon’un her köşesi ayrı bir güzel ve özellikle Maçka ilçesinde bulunan yaylalar Trabzon çadır kamp alanları olarak ilgi çekiyor. Bu kamp alanında da aileniz ile dinlenebilir uygun fiyatları ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu kamp alanında çocuk oyun alanları da bulunmaktadır.admin / 04.12.2019 / 0 / 3 149

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up