Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan Edirne birçok medeniyete ev sahipliği yapmış eşsiz illerimizden biridir. Gerek denizi gerekse de ormanlık alanları ile dikkat çeken şehir bu anlamda her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekmektedir.

Kampçılar tarafından da tercih edilen şehirlerden olan Edirne’de kamp yapılabilecek birçok alan bulunmaktadır. Bizde bu yazımızda Edirne kamp alanlarını ele alarak kampçılar için bir rehber oluşturmaya çalıştık.

Yeşil Kamp

Edirne Erikli Yeşil Kamp Alanı
Edirne'nin Keşan ilçesinde bulunan ve Erikli Sahili’ne son derece yakın konumda bulunan Yeşil Kamp orman kampı deneyimi yaşamak isteyen kampçılar için en elverişli noktalardan biridir. Şehrin gürültüsünden uzak sessiz ve sakin bir tatil deneyimi yaşamak için oldukça harika yerlerden biri olan Yeşil Kamp bu anlamda en huzurlu yerlerden biri sayılır. Girişi ücretli olan kamp alanında internet, elektrik, otopark kafe, duş ve lavabo gibi hizmetler sunulmaktadır.

Erikli Camping

Erikli Camping
Edirne Erikli kamp alanı adını sıklıkla duyurmayı başarmış düzenli, temiz ve güvenli kamp alanlarından biridir. Keşan ilçesinde yer alan kamp alanı çam kokusunu deniz kokusuyla buluşturan oldukça güzel yerlerden biridir. Tatil dönemlerinde oldukça kalabalıklaşan kamp alanı tatil dönemi dışında ise son derece sessiz ve sakindir. Genel olarak aileler tarafından tercih edilen kamp alanında ister çadırda ister karavanda isterseniz de bungalovlarda konaklayabilirsiniz.


Çadırların önünde bulunan masalarda yemek yiyebilirsiniz bununla beraber kamp alanında elektrik, buzdolabı, internet, lavabo, duş alanı ve bulaşıkhane de bulunmaktadır.

Denizaltı Camping

Denizaltı Camping
Enez ilçesinde yer alan Denizaltı Camping ise denize neredeyse sıfır konumda yer alan önü ve arka tarafı açık kamp alanlarından biridir. Kampçılara özel plaj hizmeti de sunan kamp alanında konaklamak için ücret talep edilmemektedir. Plajda bulunan büfeden içecek ve yiyecek temini de sağlanabilir.

İster kendi çadırınızda isterseniz de alandaki çadırları kiralayarak konaklayabilirsiniz. Bununla beraber karavanlar da kamp için kullanılabilir. Kamp alanı içinde duş, tuvalet, restoran ve canlı müzik hizmeti de sunulmaktadır.

Çamlık Camping

Edirne Çamlık Camping
Edirne kamp yerleri yazımıza Çamlık Camping ile devam ediyoruz. Keşan’da bulunan kamp alanı yemyeşil ağaçlar ile çevrili son derece güzel noktalardan biridir. Gürültü ve stresten uzak bir işletme olan Çamlık Camping’de huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Denize son derece yakın konumda yer alan kamp alanı aynı zamanda müthiş bir manzaraya da ev sahipliği yapmaktadır. Kamp alanı içerisinde elektrik su, bulaşık yıkama alanı, buzdolabı, tuvalet ve duş imkanı da sunulmaktadır.

Esentepe Kamp Alanı

Enez Esentepe Kamp Alanı
Enez’de yer alan Esentepe Kamp Alanı stresten uzak yemyeşil ağaçlar arasında tatilini geçirmek isteyen kampçılar için son derece ideal bir başka noktadır. Kampçılar için 3 farklı alan sunan işletmede kendi çadırıyla gelenler için bir alan, baraka alanı ve kiralık çadır alanı bulunmaktadır. Alan içerisinde market, kafe, tuvalet ve duş alanları ile beraber tavla, okey ve tabu bölümleri de bulunuyor. Kamp alanında ayrıca restoran da bulunmaktadır.
Eğer Edirne seyahati planlıyorsanız; Edirne Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka okuyunuz.

Ömür Camping

Edirne Ömür Camping
Edirne kamp listemizin bir sonraki durağı ise Ömür Camping’dir. Edirne merkezinde yer alan kamp alanını diğer kamp alanlarından ayıran en önemli şey ise dev bir havuzunun oluşudur. Kamp alanı aynı zamanda düğün salonu olarak da kullanıldığından dolayı kimi zaman aşırı gürültülü olmaktadır. Oldukça geniş bir alana sahip olan Ömür Camping şehir merkezinde yer aldığından dolayı birçok ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz.

Kamp alanı içerisinde elektrik, büfe, duş ve tuvalet, bebek emzirme ve değiştirme alanı çamaşır makinesi gibi hizmetler de sunulmaktadır. Kamp alanı içerisinde çocuk oyun alanı da bulunmaktadır.

Danişment Tabiat Parkı

Danişment Tabiat Parkı
Keşan’da bulunan Danişment Tabiat Parkı geniş çadır alanıyla oldukça güzel kamp alanlarından biridir. Denize sıfır konumda yer alan kamp alanı aynı zamanda orman kampı deneyimini de yaşatmaktadır. İster çadır kiralayabilir ister kendi çadırınızda konaklayabilir isterseniz de karavanda tatilinizi yapabilirsiniz. Kamp alanında duş, tuvalet ve elektrik ihtiyacını karşılayabildiğiniz gibi aynı zamanda alışveriş yapabileceğiniz alan da bulunmaktadır.

Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı
Edirne'nin en büyük kamp alanı olarak bilinen ve Edirne Camping olarak da adlandırılan Gökçetepe Tabiat Parkı Keşan’da yer almaktadır. Sadece çadırlarda konaklamanın gerçekleştiği kamp alanında isterseniz kendi çadırınızda isterseniz de çadır kiralayarak kamp yapabilirsiniz. Kamp alanında elektrik, tuvalet, duş alanı, çamaşır yıkama alanı ve restoran gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Demircioğlu Camping

Demircioğlu Camping
Keşan’da bulunan Demircioğlu Camping suyun üzerine yapılmış olan bungalovlarda konaklama imkanı sunarak oldukça farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Doğa ile iç içe oldukça huzurlu bir nokta olan kamp alanında ister çadırda isterseniz de bungalovlarda konaklayabiliyorsunuz. Dışarıdan yiyecek ve içeceğin getirilmesi yasak olduğu kamp alanında restoran, elektrik duş ve tuvalet alanları gibi birçok hizmet sunulmaktadır.

Vakıf Sahil Kampı

Vakıf Sahil Kampı
Enez ilçesine bağlı Vakıf Köyü’nde bulunan kamp alanı bembeyaz kumsalı ile bilinen kamp alanı oldukça sakin ve huzurlu noktalardan biridir. Kamp alanında herhangi bir işletme bulunmamaktadır ancak tüm ihtiyacınızı köyde karşılayabiliyorsunuz. Bununla beraber köy içinde de çeşitli konaklama imkanları sunulmaktadır.

Bu yazımızda Edirne çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Edirne kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Edirne kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 20.02.2020 / 0 / 4 125

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Bu yazımızda Balıkesir çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Olimpos'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Olimpos'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya’ya bağlı Olympos, Bey Dağları Milli Parkı içinde yer alan ve doğal
Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Yoğun, stresli ve bir o kadar da kalabalık ve ülkemizin en kalabalık metropolü
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up