Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » İstanbul » İstanbul Havalimanı Tanıtımı

İstanbul Havalimanı Tanıtımı


İstanbul Havalimanı
Dünyanın en büyük havalimanı olarak inşa edilen ve adını kurulduğu şehirden alan İstanbul Havalimanı cumhuriyetin ilan edildiği tarih olan 29 Ekimde açıldı ve artık kullanılan ileri teknoloji ile ülkemiz hava yolu taşımacılığında önemli bir yere sahip olmaya başladı. Sadece ülkemizin değil dünyanın da hava yolu taşımacılığında önemli bir yere sahip olması beklenen havalimanı İstanbul’un Avrupa yakasındadır.


Tayakadın ve Akpınar köylerinin arasında yapılan İstanbul Havalimanı Terkos gölüne de yakın bir konumda bulunmaktadır. İstanbul Havalimanından ilk uçuş Ankara’ya gerçekleştirilmiştir. Yurt dışına ilk uçuş içinse Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti seçilmiştir.

İstanbul Yeni Havalimanı Hakkında Bilgi

Tam olarak bittiğinde kapasitesinin 1150 milyon yolcuyu bulması beklenen İstanbul yeni Havalimanı sahip olduğu teknoloji ile de dikkatleri çekmeyi başarmaktadır. Günde 2 bin uçağın inip kalkması beklenmektedir. Hangi noktalara uçuş yapılacak konusu da İstanbul Havalimanı için merak edilmektedir. Bu konuda da önde yer alacak olan havalimanından 350 ayrı noktaya uçuşun gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Tam kapasite ile hizmet verdiğinde yüz bin kişi için istihdam olanağı olacaktır.

Havalimanında alışveriş merkezleri, büyük bir sağlık hizmetleri alabileceğiniz merkez, kuaför salonu, spa, yeme içme bölümleri ve daha birçok merkezin bulunması planlanmaktadır. 250 den çok hava yolu firmasının hizmet vermesi beklenmektedir. 114 uçağa aynı zamanda hizmet verebilecek kapasitede olan İstanbul Havalimanında kullanılan teknolojinin oldukça gelişmiş olması ile yolcular aksaklıklar ile karşılaşmayacaklardır.

İstanbul'un 3. Havalimanı

İnşaatı başladığından bu yana adının ne olacağı konusunda çeşitli tartışmalar yaşanan İstanbul 3. Havalimanı açılışını yapan Cumhurbaşkanı tarafından isminin İstanbul Havalimanı olacağı açıklanmış ve tartışmalara nokta konmuştur. Havalimanında üç adet veri merkezi yer almaktadır. Havalimanında kurulmuş olan güvenlik kameraları ve güvenlik sistemi ile yolcuların güvende olmaları için gerekli tüm önlemler alınmıştır. DHMİ tarafından yer tesliminin yapılmasının ardından havalimanının inşaatı 1 Mayıs 2015 tarihinde resmen başladı. Binlerce işçinin çalışarak 29 Ekim 2018 tarihinde ki açılışa yetiştirdiği İstanbul Havalimanının inşaatının tam olarak bitmediği bilinmektedir.

İstanbul Havalimanı Nerde?

Adından da anlaşılacağı gibi İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı Trakya yakasında Tayakadın ve Akpınar köylerinin arasına bulunan bölüme yapılmıştır. Göktürk Çatalca, ve Arnavutköy birleşiminde yer almakta diyerek, İstanbul Havalimanı nerede sorusuna da cevap vermiş olalım.

İstanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?

Havalimanından Taksim’e yani şehir merkezine 15 dakika da araçla ulaşmak mümkün olmaktadır. İETT tarafından havalimanına kolay ulaşım için seferler başlatılmış bulunmaktadır. Bu seferlerden iki ay boyunca % 50 indirimli olarak yolcuların yararlanması mümkün olacaktır. Havalimanının ulaşımından sorumlu olan Havaistte belirlenen noktalardan ve rota üzerinden yolcuların havalimanına ulaşmasını sağlamaktadır. Havalimanına kendi araçları ile gelen kişiler için de otoparkın iki ay boyunca ücretsiz olacağı müjdesi verilmiştir.

İstanbul Havalimanı Haritası
admin / 04.11.2018 / 0 / 4 266

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Etiler'de Gezilecek Yerler

Etiler'de Gezilecek Yerler

Etiler gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Ümraniye’de Gezilecek Yerler

Ümraniye’de Gezilecek Yerler

Kozmopolit bir ilçe olan İstanbul Ümraniye, yaklaşık olarak 700 bin civarında
Beyoğlu'nda Gezilecek Yerler

Beyoğlu'nda Gezilecek Yerler

İstanbul Beyoğlu ilçesi son zamanların ilgi çekici yerleri arasında
Beylikdüzü’nde Gezilecek Yerler

Beylikdüzü’nde Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa yakasında bulunan ve düzenli yerleşimi ile ön plana çıkan
Bahçelievler’de Gezilecek Yerler

Bahçelievler’de Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa yakasında yer alan diğer büyük ilçe ise Bahçelievler. Bu
Avcılar’da Gezilecek Yerler

Avcılar’da Gezilecek Yerler

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan ve 430 bin nüfusa sahip olan Avcılar’ın
Arnavutköy’de Gezilecek Yerler

Arnavutköy’de Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa yakasında bulunan, yüzölçümü göz önünde bulundurulduğunda
Çatalca’da Gezilecek Yerler

Çatalca’da Gezilecek Yerler

Çatalca, M.Ö 2000’li yıllara dayanan köklü geçmişi ile dikkatleri üzerine
Yıldız Parkı Tanıtımı

Yıldız Parkı Tanıtımı

Beşiktaş ile Ortaköy arasında kalan, yaklaşık 46 hektarlık alana sahip olan
Çatalca Yalıköyde Gezilecek Yerler

Çatalca Yalıköyde Gezilecek Yerler

Çatalca, Karadeniz’in kıyısındaki kumsalları, ormanları, gölleri, kaynak
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up