Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Husus

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Husus


Havayolu taşımacılığının tüm dünyada gelişmesi ve hizmet veren şirket sayısının artmasıyla bilet fiyatları oldukça düşmeye başladı. Zaman tasarrufu ve konfor sebebiyle seyahat edecekler tarafından yoğun olarak tercih edilen uçak yolculuğu, diğer ulaşım türlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Ancak uçak bileti alırken birçok sorunla karşılaşabiliyoruz. En uygun fiyatlı bilet almak ve satın alma işleminde bir sorun yaşamamak için yazımızda sizi bu konuda aydınlatacağız. Öncelikle uçak bileti alırken Pegasus Müşteri Hizmetleri iletişim ve THY iletişimkanalıyla irtibat kurarak uçak bileti işlemlerinizde destek alabilirsiniz.

1. Hava Yolu Firması Güvenliği

Hava Yolu Firması Güvenliği
Havayoluyla seyahat edecek kişilerin dikkat etmesi gereken ilk nokta firmanın güvenli olmasıdır. Her ne kadar en güvenli ulaşım türü olarak görülse de uçak yaşı, firmanın geçmiş deneyimleri ve güvenlik konusunda yeterli eğitim verilmesi yolculuğu daha kaliteli bir hale getirecektir.

2. Hava Limanının Doğru Seçimi

Hava Limanının Doğru Seçimi
Uçak bileti fiyatları kısa süreler içinde değişmektedir. Bu yüzden insanlar ucuz bulduğu gibi hemen almak ister. Ama bilet fiyatının yanında uçağın kalkış yapacağı ve iniş gerçekleştireceği havalimanı bilgileri önemlidir. Bu yüzden bu bilgiler bileti satın almadan ayrıntılı incelenmelidir. Böylece istenmeyen bir durumun yaşanması engellenebilir.

3. Erken Rezervasyon Yapma

Erken Rezervasyon Yapma
Hava yolu şirketleri çoğunlukla rezervasyonlarını erken yapan müşterilere bilet fiyatlarında üyük indirimler yapar. İnternet üzerinden yapılan bilet alımlarında uçak bileti fiyatları oldukça uygun olarak satışa sunulur. bu sebeple seyahatinizi çok önceden planlayarak düzenli bilet fiyatları kontrolüyle ucuza satın almak mümkündür.

4. Uçak Biletinin Sunduğu Şartlar

Uçak Biletinin Sunduğu Şartlar
Her havayolu firması uçak biletlerini farklı şartlar dahilinde müşterilerine satarlar. Özellikle ucuz fiyata alınan bazı biletlerde bagaj, check-in ve yemek gibi hizmetler bilet fiyatlarına dahil edilmez. Bu yüzden ucuza bilet aldığınızı düşünerek yolculuk sırasında daha çok ödemeyin. Bunun için bileti almadan şartları ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

5. PNR Numarası

PNR Numarası
Kısaltılmış hali PNR olan ve Passenger Name Recort anlamına gelen durum; satın almış olduğunuz uçak biletinin, sistemdeki ismini gösteren kayıttır. Bazı durularda 1 PNR numarası çok sayıda kişiye ait olabilir. Örneğin birkaç kişi aynı anda bilet aldıysanız 1 PNR numarası ile tüm bilgilere ulaşma durumu söz konusu olabilir. Bu numarayı check-in işlemlerini yerine getirirken kullanılabilir. Yaşadığınız herhangi bir problemin çözümü için bu kod sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

6. Uçak Biletindeki İsim Bilgisi

Uçak Biletindeki İsim Bilgisi
Uçak biletinizi aldıktan sonra bilet üzerinde yazan ismin hatalı olduğunu görürseniz bazı sorunların çıkabileceğini bilmelisiniz. Bu sebeple bilet satın aldıktan hemen sonra üzerinde yazan ismi dikkatlice okuyarak bir sorun varsa hemen müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek gerekebilir.

7. Check-in İşlemleri

Check-in İşlemleri
Yolculuk yapacak kişiler uçak biletlerini satın aldıktan sonra uçuştan bir süre önce check-in işlemi yerine getirmelidir. Bu işlem yolcunun uçuş için hazır olduğunu gösterir. Bu sebeple check-in işlemleri başladığı gibi üstünüze düşeni yapmanız gerekir. Ayrıca bu işlemler sırasında koltuk seçimi gibi hizmetler de size sunulabilir. Ancak check-in zamanı ve şartları havayolu firmalarına göre değişiklik gösterebilir.

8. Bagaj Seçimi

Bagaj Seçimi
Uçak bileti almadan önce bagaj seçimi yapmak gerekir. Öncelikle eşyalarınızın ağırlıklar bu yolculukta büyük önem taşır. Çünkü uçak şirketleri genel olarak 15-20 kiloya kadar bagajlardan ücret talep etmiyor. Daha ağır bir bagajınız varsa bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

9. Bilet Sınıfı İncelemesi

Bilet Sınıfı İncelemesi
Uçak biletleri belli özelliklerine göre birtakım sınıflara ayrılır. Her bilet sınıfının bilet fiyatı ve dahil olan hizmetleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden mutlaka uçak bileti satın almadan önce bilet sınıfı ve detayları ayrıntılı şekilde incelenmelidir.

10. Biletin Güvenilir Siteler Üzerinden Alınması

biletreyon
İnternetten her türlü işlemde olduğu gibi uçak bileti alırken de bir sorun ortaya çıkmaması adına alışverişin yapıldığı siteye dikkat edilmelidir. Uçak bileti almadan önce fiyat araştırması ve site güven araştırması yapılmalıdır. Böylece en doğru havayolu firması ve site seçilebilir. İstediğiniz uçuşu bulabilmek için sizler de 0850 303 07 87 numaralı hattı arayabilirsiniz. Burada yaşadığınız herhangi bir sorun kısa sürede çözümlenebilir. Sizler de güvenli bir uçuş deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka yukarıda verdiğimiz altın değerindeki 10 bilgiyi yerine getirmeyi ihmal etmemelisiniz.admin / 23.04.2019 / 0 / 2 370
Konu Etiketleri: uçak bileti thy iletişim

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Dünyanın En Ucuz 10 Havayolu Firması

Dünyanın En Ucuz 10 Havayolu Firması

Düşük fiyat her zaman düşük kalite anlamına gelmez. Kısa uzun mesafeli uçuşlar
Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Erkeklere Alabileceğiniz 5 Sevgililer Günü Hediyesi

Erkeklere Alabileceğiniz 5 Sevgililer

14 Şubat tüm dünyada özel sayılıp kutlanan önemli günlerden birisidir. 14
Dünyanın En Kalabalık 10 Şehri

Dünyanın En Kalabalık 10 Şehri

Dünyanın en kalabalık şehirleri hangisidir isimli yazımızda; dünyamız üzerinde
Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan ve doğal turizm varlığı
Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden

Hollanda’ya Gitmek İçin 10 Neden

İnsanlar dünyanın en güzel yerlerinde de yaşasalar zaman zaman bir süreliğine
Türkiye'nin En İyi Otelleri

Türkiye'nin En İyi Otelleri

Türkiye'nin en iyi otelleri listesi isimli bu makalemizde içeriği, koşulları,
Türkiye’deki En Lüks Oteller Listesi

Türkiye’deki En Lüks Oteller Listesi

Ülkemiz son yıllarda turizm ile birlikte oldukça önemli noktalara ulaşabilmeyi
Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat Etmesi Gereken 10 Husus

Tatilde Araç Kiralayacakların Dikkat

Bütün yıl boyunca çalışan kişilerin dinlenmek ve eğlenmek için gelmesini
Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Türkiye'nin En Güzel Manzaralı 10 Yolu

Ülkemizdeki yolların manzaraları her zaman ilgi çekmiştir. Kimi zaman Ege'nin
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up