Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Amasra kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Amasra kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.

Şehir hayatının stres ve gürültüsünden kaçmak isteyenler, ilk fırsatta şehirden çıkıp kendilerini doğanın kollarına atmak istemektedirler ve bunun için de en iyi yol şüphesiz kamp yapmaktır. Çadır veya karavan ile yapılan kamplar tüm stresi atmanıza yardımcı olacaktır. Genel olarak deniz ve ormanlık alan arayışında olan kampçılar için önerdiğimiz oldukça güzel bir nokta var.
Eğer Amasra seyahati düşünüyorsanız; Amasra Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.
Karadeniz’in batısında yer alan Amasra muhteşem doğası ve tertemiz havası ile kamp yapmak için son derece uygun noktalardan biridir. Amasra’da kamp yapılacak yerler konulu yazımızla sizlere kısa ve öz bir kamp rehberi oluşturduk.

Amasra Kamp Alanı

Amasra Kamp Alanı
Amasra otogarının hemen karşısında yer alan ve muhteşem manzarası ile dikkat çeken kamp alanı herhangi bir işletmeye ait değildir ve bu yüzden son derece doğaldır. Denize yürüme mesafesinde yer alan kamp alanı yemyeşil ağaçlar arasında adeta cennetten bir köşedir. Kendi çadırınızla yapabileceğiniz alan otogarın karşısında olması nedeniyle otobüsten inen kampçılar direkt olarak çadırlarını kurmaktadırlar. Bir diğer güzel yanı ise aynı zamanda şehir merkezine de son derece yakındır.

Bozköy Kamp Alanı

Bozköy Kamp Alanı
Halka açık bir diğer kamp alanı ise Bozköy Kamp Alanı’dır. Yine yeşillikler arasında yer alan kamp alanı Amasra merkez ve Çakraz arasında yer almaktadır. Diğer alanlara göre daha sakin ve ıssız olan sahile de sahip kamp alanı içinde oldukça huzurlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Eğer çadırınız yoksa bile işletmelerden çadır kiralamak mümkündür. Oldukça ekonomik bir fiyata çadır kiralayabilirsiniz.

Akkonak Kamp Alanı

Akkonak Kamp Alanı
Amasra kamp yerleri anlamında son derece zengindir. Hem ücretli hem de ücretsiz birçok kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan bir diğeri ise Akkonak Kamp Alanı’dır. İl merkezine 18 kilometre mesafede yer alan kamp alanı adeta cennetten bir köşedir. Son derece doğal ve muhteşem bir manzaraya sahip olan kamp alanı ücretli olmasına karşın oldukça ekonomiktir. Doğa ile baş başa kalıp huzurlu günler geçirmek isteyen kişiler için son derece uygundur.

Amasra Değirmenağzı

Amasra Değirmenağzı
Ulaşımın zorlu olduğu ancak kelimenin tam anlamıyla yalnızlık ve doğa kombinini tamamlayan Değirmenağzı belki de Amasra’nın en kuytu ve en güzel noktalarından biridir. Herhangi bir yapı veya işletme yok sadece doğa var bu yüzden tam teçhizatlı olarak gitmelisiniz aksi taktirde zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden yiyecekten içeceğe temizliğe kadar her şeyi düşünmelisiniz. Etrafta herhangi bir işletme de bulunmamaktadır.

Akkonak Çötlük Plajı

Akkonak Çötlük Plajı
Amasra'nın doğusunda yer alan Çötlük Plajı yine kamp alanı için son derece uygundur. Muhteşem doğaya sahip olan yere ulaşım konusunda da pek sıkıntı yaşamayacaksınız. Pek fazla bilinmediğinden dolayı oldukça sakin olan plaj çakıllık olsa da yine de kamp yapmak için son derece uygundur. Amasra kamp alanları içinde pek popüler olmadığı için huzurlu olduğunu söylemek mümkündür.

Kamışlık Koyu

Kamışlık Koyu
Son derece sakin bir diğer nokta ise şüphesiz Kamışlık Koyu’dur. Oldukça sakin olan Kamışlık Koyu’na ulaşım noktasında tek yol tekne ile ulaşımdır. Eğer bunu göze alabiliyorsanız gerçekten de oldukça güzel bir yerdir. Vahşi doğası, dört bir yanı çevreleyen ormanlık alanı ve muhteşem denizi ile sizleri büyüleyecektir.

Göçkün Kamp Alanı

Göçkün kamp alanı
Bir başka kamp alanı olan Göçkün de Amasra’nın en ilginç koylarından birine sahiptir. Dere ile denizin buluşma noktasında yer alan koy son derece temiz ve sakindir. Tertemiz bir kumsala sahip olan alanda çadırınızı kurarak kampın tadını çıkarabilirsiniz. Deniz kum, güneş ve elbette yeşil alan dörtlüsünü kampçılara sunan Göçkün’deki tek sorun düzenlenen tekne turlarıdır ancak bunun için de koyun daha sakin yerlerini tercih edebilirsiniz.

Yalı Kapsı Kamp Alanı

Amasra Yalı Kapısı
Genel olarak Amasra'nın yerlileri tarafından kullanılan Yalı Kapısı hem tarihi dokusu hem de doğal yapısı ile dikkat çekmektedir. Ceneviz döneminden kalan birçok tarihi yapıyı da barındıran alan kayalıklar ile kaplıdır. Denize sıfır konumda yer alan alanda çadırınızı kurabilirsiniz. Bununla beraber ihtiyacınızı karşılayabileğiniz küçük bakkallar da yakın konumda yer almaktadır. Bu alan Amasra kamp alanları içinde sayılmadığından pek bilinmez.

Mugada Kamp Alanı

Mugada Kamp Alanı
Adeta terk edilmiş bir alan hissi veren Mugada son derece sessiz sakin huzurlu noktalardan biridir. Tertemiz bir plaj alanına sahip olan alanda işletme bulmak mümkün. Ormanlık alan ücretsiz şekilde kullanılabiliyor. Bununla beraber denize de yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kamp alanı içinde çeşitli işletmeler, dükkanlar ve kiralık çadır ve bungalovlar bulunmaktadır.

Yüksel Pansiyon & Camping

Yüksel Pansiyon
Denize sıfır konumda yer alan Yüksel Camping hem pansiyon olarak hizmet verirken hem de kampçılar için sunmuş olduğu alanda çadırınızı kurarak kamp yapmanıza olanak sağlamaktadır. Hem her türlü ihtiyacınızı karşılamakta sorun yaşamayacak hem de güvenli bir kamp deneyimi yaşayabileceksiniz.admin / 15.01.2020 / 1 / 10 846

Yorum Ekleyin


 1. teknoloji haberleri tekno
  17 Ağustos 2020 14:53
  0
  - Tarla Ağzı Kamping Alanı mevcut.
  - Çakraz - Gölderesi Şelalesinde Kamping yapmak mevcut.
  - Göçgün demirci plajında kamping yapmak mevcut.
  - Amasra Kaleşah tepesinde kamp yapmak mümkün.
  - Makaracı ve Ahatlar köylerinde de kamp yapma imkanları ayrıca vardır.


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'nın ilçelerinden birisi olan Dalaman, yerli ve yabancı turistlerin yoğun
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Türkiye'nin En Ucuz 5 Tatil Beldesi

Türkiye'nin En Ucuz 5 Tatil Beldesi

Tatil insanların psikolojik olarak rahatlamalarını sağlayan en büyük
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up