Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan ve doğal turizm varlığı ile içimizi yeşerten Ordu. Kampçıların en uğrak yerleri arasında Karadeniz’deki en iyi olarak bilinen Ordu kamp alanları, farklı seyirlik ve fotoğraflık alanlarıyla bizleri büyülüyor. Karadeniz turuna katılanlar ve maddi durumu iyi olmayan kampçılar kamp sezonu başladığında Ordu’da fındık toplayarak para kazanmakta ve böylece gezilerine ara vermemektedirler.

Daha birçok nedenlerden dolayı Ordu, Karadeniz’in şehirleri arasında en fazla kampçıların olduğu tercih edilen bir şehirdir. Ordu kamp alanları konusunda sizler için hazırladığımız yazılarımız sizlerin Ordu kamp yerleri konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayarak sizlere yön gösterecektir.
Eğer Ordu ilimize seyahat etmeyi planlıyorsanız; Ordu Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.
Kamp yapmak hem şehri en baştan yaşamak hem de kafanızı dinlemek doğayı denizi içinizde hissetmek için en güzel etkinliklerden biridir. Ordu’da başta kanyonlar ve deniz sahilleri olmak üzere çok fazla kamp yapacak alanlar vardır. Ordu’da kamp yapılacak yerler konusunda sizleri en iyi ve en doğru şekilde yönlendirip bilgi vereceğimizden emin olabilirsiniz.

1- Küpkaya Kanyonu Kamp Alanı

Küpkaya Kanyonu Kamp Alanı
Ordu kamp yerleri arasında sizlere tavsiye edebileceğimiz kamp alanı kesinlikle Küpkaya Kanyonu başta yer almaktadır. Ordu'nun en görsel ve tercih edilen alanlarından sadece bir tanesi olan Küpkaya’da bahar ve yaz aylarında kamp yapmak, kendiniz için kendinize sunacağınız en güzel ödüllerden biridir. Çünkü doğayla veya denizle baş başa kalarak içinizi kıpır kıpır edecek sağlıklı ve mutlu yaşamanın ayrıca stressiz yaşamanın tadına varacaksınız. Gün batımı ve gün doğumunu izleyecek semaverde yaptığınız çayınızı içeceksiniz. Geceleri doğayla baş başa kalarak ağaçların rüzgardaki sallanışının çıkardığı sesleri, çekirge, kuş seslerini dinleyebileceğiniz en nadide yerlerdendir. Küpkaya Kanyonu Ordu kamp alanları konusunda herkesçe bilinen bir yer olan kamp yerine sahiptir. Kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz ve ayrıca otopark ihtiyacınız için gerekli yakın yerler mevcuttur.

2- Boztepe Kamp Alanı

Boztepe Kamp Alanı
Ordu’da kamp yapılacak yerler konusunu ne kadar anlatsak da görmeden bitiremezsiniz. Bu güzel yerlerden biri ise Boztepe kamp bölgesidir. Küpkaya kanyonu gibi oldukça hoş ve manzaralı yerleri bulunan Boztepe, 7’den 70’e gelip gidenlerle dolup taşmakta, kamp zamanında kampçılar oldukça fazla olmaktadır. Bu açıdan bu bölgede diğer kampçılarla grup kampları yapar farklı insanlarla tanışabilir ve arkadaşlar edinebilirsiniz. Zaman sorununuz yoksa ve çok kalmak istiyorsanız kamp olarak Ordu’da en güzel yerler ve en güvenli yerler Boztepe olacağından şüpheniz olmasın.

3- Yalıköy Kamp Alanı

Yalıköy Kamp Alanı
Yalıköy, deniz mavisiyle yeşilin buluştuğu çok güzel yerlerdendir. Sizi yormayacak ve çok rahat bir ulaşım yoluna sahiptir. Arkadaşlarınızla, ailenizle, dostlarınızla gidip hoş vakit geçirmek için kamp yapabilirsiniz.

4- Perşembe Yaylası Kamp Alanı

Perşembe Yaylası Kamp Alanı
Perşembe Yaylası, Ordu’da görülmeye değecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Ancak buralarda işletmeler ücretli çalıştığı için Ordu kamp alanları daha bakımlı ancak ücretlidir. Buna karşın ücretli işletmeye ait bölgeler haricinde kamp çadırı kurmak istiyorsanız bu yerlerden ücret alınmamaktadır. Ücretler oldukça düşük ve imkanlar oldukça yüksektir. Otopark, tuvalet vs. her türlü ihtiyacınız için yerler vardır. Perşembe yaylası kamp alanları orduda en çok tercih edilen alanlardan biridir.

5- Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı

Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı
Orduda kamp yapılacak yerler arasında Denize 0 konumda yer alan Yoroz Kent Ormanı kamp yeri bakımlı ve oldukça güvenli hoş bir yerdir. Bu kamp alanı keşfedilmeyi bekleyen yerler arasındadır. Görünce bayılacağınız deniz ve yeşiliyle sizleri büyüleyecek. Şayet orduda kamp yeri ararsanız mutlaka rotanızı Yoroz Kent Ormanı’nı bölgesine çeviriniz.

6- Üçer Camping

Üçer Camping
Perşembe ilçe sınırlarında bulunan Üçer Camping kamp alanı Ordu’da herkes tarafından tercih edilen şirin bir kamp alanıdır. Ordu kamp yerleri içinde ücretli kamp alanları arasında önlerde olan kamp yeri internette ve sosyal medyada çok tercih edilen ve beğenilen yer olarak yer almıştır.

7- Layla Camping

Layla Camping
Kamp alanlarından yine bir tanesi olan Layla Camping tavsiye edilenler arasında en iyilerden olan ve Perşembe ilçesinde bulunmakta olup denize 0 konumda yapılmıştır. Ücretli olup sizlere dokunmayacak fiyatlarda imkanlar sunmaktadır. Kamp alanında WC, duş, elektrik, büfe, mangal alanları gibi farklı farklı hizmetleri bulabilirsiniz ve böylece kampa gelirken sadece çadırınızla gelmeniz yeterli olacaktır.

8- İkizler Camping

İkizler Camping
Ordu kamp yerleri olarak söyleyebileceğimiz güzel yerlerden biride İkizler Camping alanıdır. Merkez ilçede yer alan İkizler Camping, doğanın zengin olduğu ormanın ortasında, yoğun oksijeniyle insanları stresten, kötü enerjiden arındırıyor, ruhunu sakin kılacak rahatlatacak imkanlar sunuyor. Orduya yolunuz düşerse mutlaka bu kamp alanını görün ve çadırınızı kurun.

9- Gölge Camp (Çavuşun Yeri)

Gölge Camp
Orduya gelirseniz kime sorsanız bu güzel ve doğasal bir yer olan kampı tavsiye edecektir. Herkesçe bilinen ve tercih edilen yer olan gölge kamp yeri oldukça ferah bir ortama sahiptir. Diğer kamp alanlarına göre daha uygun fiyata kamp yeri ve imkanları sağlayabilirsiniz. Gölge Camp’ta Perşembe ilçesinde bulunmaktadır.

10- Arslanlar Kamp

Arslanlar Kamp
Ordu kamp alanları arasında yer alan arslanlar kamp yeri Tepeköy Köyü Gürgentepe’de bulunmaktadır. Ordu’da gezmeniz görmeniz gereken muhteşem güzelliklerdendir. Farklı türde toprağı, ormanlık alanları, yayla havası ve masmavi deniziyle birlikte kamçıların hayali olan kamp ortamına sahiptir. Oldukça kaliteli hizmet imkanlarına sahip olduğu için birazcık fiyatı diğerlerinden yüksektir. Buna karşın çok fazlada talep olmaktadır.

Bu yazımızda Ordu'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Ordu kamp alanları listesini yazarak; sizler için Ordu kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 02.10.2019 / 0 / 2 300

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in saklı kenti Giresun. Nice kervanlar geldi geçti de bozamadı senin
Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in en doğal kenti Artvin. Karadeniz boyunca uzanan sahil ve
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up