Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » İstanbul » Bostancı'da Gezilecek Yerler

Bostancı'da Gezilecek Yerler


Bostancı gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi düşünen gezginler tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Gezipedia olarak sizler için Bostancıda gezilecek yerler listesini madde madde sıraladık; ama öncesinde İstanbul Bostancı hakkında kısa bir bilgi verelim:

Bostancı gezilecek yerler
Bostancı, Kadıköy’ün en ünlü semtlerinden biridir. Anadolu yakasının en güzel yerlerinden olan Kadıköy Bostancı semtinde modern ve tarihi dokuyu bir arada bulabilirsiniz. Gerek sahili gerek de daha iç kesimleri ile İstanbul Bostancı, şehrin seçkin semtlerinden biridir.

Bostancı Tarihi


Bostancı tarihi, İstanbul açısından önemli bir yerdir. Burası Anadolu tarafında sefere çıkan hükümdarın karşılandığı yer olarak bilinir. Bizans dönemine ait köşk ve benzeri yapılar olduğu yapılan kazılarda ortaya çıkmıştır. Ayrıca burada Atatürk’ün de sürekli ziyaret ettiği iki köşk bulunur.
Eğer Bostancı seyahati planlıyorsanız; Kadıköy'de Gezilecek Yerler ve İstanbul'da Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.

Bostancı Gezilecek Yerler Listesi:

Bostancıda gezilecek yerler arasında önemli tarihi noktalar bulunur. Ayrıca buraya gelmişken Kadıköy'ü de gezebilirsiniz. Eski zamanlardan beri ününü korumuş bu semtte gezebileceğiniz bir çok yer vardır.
  • Bostancı Vapur İskelesi

1912 ile 1913 yılları arasında yapılan Bostancı Vapur İskelesini planlayan mimar bilinmez. İskelede dört oda bulunur. Bu odalar personel odası ve bekleme salonu olarak kullanılır. iskelede Bursa kemerinin kullanılması ayrı bir karakteristik özellik katmıştır. Buradan adalara ve Avrupa yakasına giden vapurlarla seyahat edebilirsiniz.
  • Bahariye Caddesi

Bostancı gezilecek yerler arasında yakın bir bölgede bulunan bu cadde Kadıköy’ün en ünlü alışveriş caddesidir. Burayı ziyaret ederek trafiğe kapalı bu caddede güzel vakit geçirebilirsiniz.
  • Boğa Heykeli

1860 yılında yapılan Boğa Heykeli Kadıköy’ün simge yapılarındandır. Burası bölgedeki insanların buluşma noktası olarak ün yapmıştır. Bostancı’ya kadar gelmişken burayı da ziyaret edebilirsiniz.
  • Caddebostan Sahil

Adalar manzaralı sahil yoluyla ünlü olan Bostancı gezilecek yerler arasında Caddebostan Sahil, İstanbul’un sahillerinde vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Burayı ziyaret edenler bisiklet turu yapabilir ve sahilde vakit geçireceği yeşillik alanları kullanabilir. Caddebostan sahil dünyanın en elit sahili olarak nitelendirilir. Burada özellikle hafta sonları sahilde oturmuş, spor yapan, basketbol oynayan, kitabını okuyan ve müzik etkinlikleri yapan binlerce insanı görebilirsiniz. İstanbul’un en rahat yerlerinden biridir.
  • Caddebostan Plajı

Bir dönem kullanıma kapatılmış olsa da yeniden aktif hale gelen plaj yaz aylarında İstanbul’da denize girebileceğiniz sayılı yerler arasındadır. İstanbul’da deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için burayı tercih edebilirsiniz.

Bostancı Müzeleri

Günümüzde ise Kazım Karabekir Müzesi olarak kullanılan köşk Sultan İkinci Abdülhamit zamanında Maarif Nazırı Antepli Münif Tahir Paşa tarafından İtalyan mimar Rozette’ye yaptırılmıştır. Burası Bostancı’da ziyaret edebileceğiniz müzelerden biridir.

Bostancı Neyi Meşhur?


Bostancı’ya gittiğinizde mutlaka Bağdat Caddesi’ne giderek alışveriş yapmalı ve Caddebostan Sahil’de vakit geçirmelisiniz. Buradaki insanların rahatlığını gördüğünüzde sizler de burada yaşamak için can atabilirsiniz. Ayrıca buradaki barlar ve cafelerde güzel vakit geçirebilir. İstanbul’un en seçkin müzik gruplarını dinleme şansına erişebilirsiniz.

Bostancı Nerede, Nasıl Gidilir?

Bostancı nerede, nasıl gidilir diyorsanız özellikle Kadıköy seçeneklerini değerlendirmeniz gerekir. Kadıköy’den kalkacak dolmuşlarla ve İETT otobüsleriyle Bostancı’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kadıköy- Kartal metrosuna binerek de kısa sürede buraya gidebilirsiniz. Avrupa yakasından metrobüsle gelerek metro aktarması da yapabilirsiniz. Ayrıca adalardan ve Eminönü’den kalkan vapurlarla da Bostancı İskelesi’ne gidebilmeniz mümkündür.

İstanbul Bostancı semti hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık. Bu yazımızda Bostancı'da ne yapılır ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak Bostancı gezilecek yerler listesini yazarak; Bostancı nerede ve Bostancı'ya nasıl gidilir sorularına yanıt verdik.

Bostancı Haritası, Bostancı Yol Tarifi
admin / 20.05.2019 / 0 / 20 395

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Esenler'de Gezilecek Yerler

Esenler'de Gezilecek Yerler

Esenler gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Esenyurt'ta Gezilecek Yerler

Esenyurt'ta Gezilecek Yerler

Esenyurt gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Etiler'de Gezilecek Yerler

Etiler'de Gezilecek Yerler

Etiler gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Karaköy'de Gezilecek Yerler

Karaköy'de Gezilecek Yerler

Karaköy gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, Haliç'in dibinde olan bu
Ortaköy’de Gezilecek Yerler

Ortaköy’de Gezilecek Yerler

Ortaköy gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Poyrazköy'de Gezilecek Yerler

Poyrazköy'de Gezilecek Yerler

Poyrazköy gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye gezi veya
Bakırköy’de Gezilecek Yerler

Bakırköy’de Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa yakasında yer alan popüler ilçelerden biri de Bakırköy’dür.
Anadolu Yakası’nda Gezilecek Yerler

Anadolu Yakası’nda Gezilecek Yerler

İstanbul’un Asya Kıtasında yer alan topraklarını kapsayan yaka olarak tanım
Kadıköy’de Gezilecek Yerler

Kadıköy’de Gezilecek Yerler

M.Ö 675’li yıllara kadar uzanan köklü bir geçmişe sahip olan Kadıköy,
Büyükada'da Gezilecek Yerler

Büyükada'da Gezilecek Yerler

Tarih boyunca sürekli ilgi odağı olan ve halen İstanbul’un en gözde yerlerinde
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up