Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Antalya » Antalya Dim Çayı Tanıtımı

Antalya Dim Çayı Tanıtımı


Antalya Dim Çayı
Dim Çayı Antalya'nın Alanya ilçesi sınırları içerisinde yer alır ve merkeze 7 kilometre mesafededir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği doğa alanlarından bir tanesidir. Bu makalemizde sizlere Dim çayına nasıl gidilir? ve Dim çayında neler yapılır? gibi maddeleri açıklayacağız.


Alanya'nın Alaçatı Köyü sınırları içerisinde bulunan ve doğa harikası Toros dağlarından gelen su sesleri ve serinliği ile doğa harikası Dim Çayı uzunluğu 60 metre uzunluğa sahiptir. Hem yaz hem de kışın suyun her zaman soğuk olması ile dikkat çeker. Başlangıç noktası ise Dim barajı olup etrafındaki sosyal alanlar sebebiyle yaz ve kış aylarının en çok ziyaret ettiği alanlardan bir tanesidir.

Dim Çayı Nerede, Nasıl Gidilir?

Dim Çayı nerede ve buraya nasıl gidilir merak ediyorsanız; özel araç ile gitmek isterseniz, Alanya ilçesinde bulunan sahil yolundan devam ederek Gazipaşa-Mersin yolu üzerinden Dim çayı tabelaları sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer toplu taşıma araçları ile Dim Çayına ulaşmak isterseniz Alanya merkezde bulunan otobüs seferleri ile kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır.

Dim Çayında Neler Yapılır?

Dim çayına giriş tamamen ücretsizdir. Bu nedenle giriş için ücret ödemenize gerek yoktur. Dim çayı ağaçlık ve doğa ile iç içe olduğu için piknik yapmak isteyen insanlarında oldukça sık ziyaret ettiği yerler arasındadır.
Bölgedeki diğer güzel yerler için; Antalya gezilecek yerler listemizi inceleyiniz.
Günübirlik turistlerin ziyaret ettiği bu alanda kafe ve restorantların olması sebebiyle yeme içme açısından herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Eğer erken kalkmayı seven ve erken gitmek isterseniz o yöreye ait mükemmel sabah kahvaltınızı Dim çayında yapabilir ve güne oldukça zinde başlayabilirsiniz.

Antalya Dim çayı yaz ayları da suyu oldukça soğuk olması sebebiyle yüzmek isteyenler rahatlıkla yüzmektedir. Şimdiye kadar hayati cana sebebiyet vermeyen Dim çayı, suyun soğuk olması sebebiyle serinlemek için en ideal alanlardan bir tanesi.


Dim çayının suyunu yapay havuzlar halinde de görebilirsiniz. Alanya Dim çayı çevresinde bulunan özel işletmeler, su kaydırakları ile Dim çayına eğlenceli bir dalış yapmak isteyenlerin tercih ettiği mekanlar arasında.

Dim Çayında Su Sporları 

Su sporseverlerin en sık uğrak yeri olan Dim Çayı Rafting yapma olanakları mevcuttur. Birden fazla organizasyonun yapıldığı Dim çayında su sporlar, bisiklete binmek gibi birçok aktivite mevcuttur. Ayrıca Dim çayına yakınlığı ile bilinen Dim Mağarasını ziyaret edebilir ve doğa ananın bize sunduğu güzellikleri görebilirsiniz. Görkemli mağaralar, Dim çayı, doğa ağaçlar ve daha nicesini içerisinde barındırıyor.

Dim Çayında Ne Yenir?

Dim çayına gittiyseniz yiyecek konusunda endişe etmenize gerek yok. Dim çayı çevresinde kurulan birbirinden farklı işletmeler mevcuttur. En meşhur yiyeceği ise o yöreye ait alabalık çiftliklerinden taze tutulan alabalıklardır. Ayrıca kahvaltısı ile de oldukça meşhur olan Dim çayı, turistlerin yeni gözdesi haline geldi. Yemek yedikten sonra doğa içerisinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilirsiniz.admin / 12.05.2020 / 0 / 1 257

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Antalya Müzesi Tanıtımı

Antalya Müzesi Tanıtımı

Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında bulunan
Antalya Kaleiçi Tanıtımı

Antalya Kaleiçi Tanıtımı

Antalya Kaleiçi semti içerisinde antik çağ döneminden kalma birçok kalıntı ve
Köprülü Kanyon Tanıtımı

Köprülü Kanyon Tanıtımı

Köprülü Kanyon milli park olarak hizmet veren bir doğal alandır. Burası her yıl
Köprüçay Tanıtımı

Köprüçay Tanıtımı

Dedegöl Dağları’nın batı yüzünden doğan Köprüçay, uzun yolculuğu boyunca kimi
Serik'te Gezilecek Yerler

Serik'te Gezilecek Yerler

Serik sınırları içerisinde ilk yerleşimin Bergama Krallığı tarafından
Korkuteli'nde Gezilecek Yerler

Korkuteli'nde Gezilecek Yerler

Korkuteli Antalya iline bağlı bir Akdeniz bölgesi ilçesidir. Doğu tarafından
Gündoğmuş’ta Gezilecek Yerler

Gündoğmuş’ta Gezilecek Yerler

Gündoğmuş; Antalya'nın bir ilçesi olup merkeze uzaklığı yaklaşık 149 km olarak
Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Gazipaşa’da Gezilecek Yerler

Antalya'nın il merkezine 180 km uzaklıkta bulunan Gazipaşa, Toros dağları ile
Alanya’da Gezilecek Yerler

Alanya’da Gezilecek Yerler

Antalya denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Alanya tüm dünyada tarihi ve
Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da Gezilecek Yerler

Antalya'da gezilecek yerler isimli bu yazımızda; Antalya nüfusu, Antalya
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up