Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm varlığı ile dilimizden düşmeyen İzmir. Kıyıya, denize yakın bulunan tatil köyleri, masmavi denize nazır plajları ve mesire alanları ile yerli ve yabancı turistleri, her kesimden insanları kendine çekmeyi başarabilmiştir. Bu ilginin nedenlerinden biri de Urla ilçesidir. Denizin hemen kenarındaki bu ilçenin yaklaşık 40 kilometre civarında sahili vardır. Ayrıca yeşilin ve doğal güzelliklerin, tarihi güzelliklerin bir arada bulunduğu bir kenttir.

urla kamp alanları
İzmir’in güzel ilçesi Urla’da kamp yapmak istiyorsanız sizler için uzun araştırmalar ile hazırladığımız yazımıza bakmalısınız. Listemizde Urla'nın en beğenilen, tercih edilen kamp alanlarını tanıttık. Urla kamp alanları konusunda yazımız sizlerin Urla kamp yerleri seçeneklerini değerlendirmenizi sağlayacaktır.


Kamp yapmak insanları huzuru ve sessizliği bulmaları için en değerli aktivitelerdendir. Kamp yapmak için genel olarak denize yakın yerler, deniz kenarları ve ormanlık alanlar tercih edilir. Urlada kamp yapılacak yerler konusunda eğlence, gezi ve tatil severleri en iyi şekilde bilgilendireceğimizi düşünüyoruz.

1- Nuri'nin Yeri

urla nuri’nin yeri
İzmir şehrinde kamp yapmak isteyenlerin tercih edebileceği yerlerden biri de Urla’dır. Kamp severler tarafından en çok beğenilen ve en çok tercih edilen yerlerdendir Urla. Bunun nedeni hem denizi hem de ormanı olmasındandır. Urla kamp konusunda tanınmış yerlerden biri olan Nuri’nin Yerine sahiptir. Estetik konusuna önem veren bu yerde sıcak su, mutfak, elektrik, tuvalet gibi yerler ayrıca araçla ulaşım sağlayanlar için otopark mevcut. Her türlü kamp ekipmanlarını buradan temin edebilir ve güvenlikli şekilde kamp yapabilirsiniz.

2- Ağaç Altı Kamp Yeri

Urla Ağaç Altı Kamp Yeri
Urla sınırları içinde yer alan Urlada kamp yapılacak yerler konusunda önemli olan bir diğer yer de Ağaç Altı Kamp Yeridir. Bu kamp yerinde güzel ve heyecan dolu bir vakit geçirebilirsiniz. Bu kamp alanında çadır kurmak için yapılmış temiz ve nezih yerler ve denize girmek için hazırlanmış olan sahili vardır. Ağaç Altı Kamp Yeri Urla şehir merkezine yaklaşık 17- 18 kilometredir. Bu tesis kamp için her türlü imkanı bulundurmaktadır.

3- Torasan Kamp Alanı

Torasan Kamp Alanı
Burası kamp yapmak için belki de en iyi seçenek olacaktır. Torasan Camping ile yeşillikler arasında, orman içinde kamp yaparak sahilde denize girme şansını elde edebilirsiniz. Duş, tuvalet, mutfak gibi birçok imkanı bulunan bir kamp alanıdır. Urla’da bulunan ve İzmir'e yaklaşık 45 kilometre olan bu yeri tercih edebilirsiniz.
Urla civarında kamp yapmayı planlıyorsanız; Urla'da Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

4- Huzur Kamp Yeri

Urla Huzur Kamp Yeri
Urla kamp alanları düşünüldüğünde tercih edilebilecek en güzel kamp yerlerindendir. Huzur kamp. Huzur, doğa, deniz ve sakinlik isteyen insanların yeridir. Huzur Kamp Urla şehir merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre mesafededir. Toplu taşıma veya özel aracınızla gelerek gerekli olan tüm kamp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu tesisi tercih edebilirsiniz.

5- Yolluca Kamp Alanı

Yolluca Kamp Alanı
Urla çadır kampı yapılacak yerler arasında bulunan Yolluca Kamp Alanı Urla şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafededir. Duş, mutfak, tuvalet, kamp malzemeler, otopark, temiz plaj ve temiz, bakımlı kamp çadır alanlarının bulunduğu bu kamp merkezini görebilir, kamp keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

6- Tarım Bakanlığı Kampı

Urla Tarım Bakanlığı Kampı
Öncelikli olarak Tarım Bakanlığında görev yapan kişiler için yapılmış olan bu kamp alanı Urla kamp yerleri arasındadır. Bu kamp alanı Tarım Bakanlığı haricinde sivil halka da açık olmakla birlikte daha çok aileler tarafından tercih edilmektedir. Urla kent merkezine yaklaşık 13 kilometre mesafededir. Uygun fiyatlı olması ve kamp alanı ve imkanları dışında apart imkanı sunması da önemli avantajlarındandır.

7- Demircili Ada Kampı

Demircili Ada Kampı
Urla kent merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır bu kamp. Gürültüden uzak ve huzurlu vakit geçirmenizi sağlar. Dilerseniz denizde yüzebilir veya balık tutabilirsiniz. Urla Camping alanında çadır şeklinde veya karavan ile kamp yapabilirsiniz. Birçok yerli, yabancı turist tarafından tercih edilmektedir.

8- Urla Demircili Radika Kamp Alanı

Demircili Radika Kamp Alanı
Urla kamp yerleri olarak bu yer nezih ve elit bir kamp merkezidir. Urla’ya yaklaşık olarak 17 ile 22 kilometre aralığındadır. Bünyesinde restorant, otel ve çadır, karavan kampı imkanları bulunmaktadır. Her türlü kamp ihtiyacınızı denize nazır bu yerde bulabilirsiniz.

9- Efsah Et Mangal Kamp ve Piknik

Efsah Et Mangal Kamp ve Piknik
Kent merkezine çok yakın olan ve 3 kilometre olan bu yerde deniz bulunmamakta ve daha çok merkeze yakın olmak isteyenler veya günü birlik, bir iki günlük kısa vadeli kamp yapmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir.

10- Bahar Kamp

Urla Bahar Kamp
Urla kamp alanları ile ilgili beğenilme sırasına göre bilgileri sizlerle paylaştık. Bahar kampta da çadır kurulmasına izin verilmiyor fakat işletmenin kendi imkanlarını kullanmanız ve mütevazi bir kamp yapmanız için Urla kent merkezine 21 kilometre olan deniz kenarındaki bu alanı tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda Urla çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Urla kamp alanları listesini yazarak; sizler için Urla kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 06.09.2019 / 0 / 9 897

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan ve doğal turizm varlığı
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10

İzmir’in güzel ve nadide ilçeleri ve kamp yapabileceğiniz güzel ilçeleri,
Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10

Son yıllarda ülkemizde özellikle çadır ile ve ikinci olarak karavan ile kamp
Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'nın ilçelerinden birisi olan Dalaman, yerli ve yabancı turistlerin yoğun
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya gibi bir yerde kamp alanı bulmak aslında o kadar zor değil. Çok güzel
Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up