Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Muğla'nın ilçelerinden birisi olan Dalaman, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken noktalar arasında gösterilmektedir. Özellikle Dalaman’da kamp yapılacak yerler olması, kampçıların ayrı bir ilgisini çeker. Buraya gelerek hem doğanın güzelliğini yakından görmek isteyen, hem de farklı bir tecrübeyi hedefleyenler için farklı alternatifler vardır. Ulaşım noktasında da insanları zorlamayacak bu kamp noktalarından en iyileri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1- Datça Çadır Kampı

datça çadır kampı
Dalaman sınırları içerisinde yer alan bu kamp, özellikle yaz aylarında turistlerin oluşturduğu yoğunluktan ve sıcak havadan kaçmak isteyenler tarafından tercih edilir. Ağaçların altında yer alan bu alan, günün her saatinde insanların gölgede kalmasını ve güneşten korunmasını sağlar. Ağaçlarda yer alan kuşlar ve böceklerin oluşturdukları melodiler, gün boyunca dinlenebilir. Bütün bunları yaşamak için Dalaman’dan sonra kısa bir mesafe gidilmesi yeterli olacaktır.

2- Dalaman Çayı Kamp Alanı

Dalaman Çayı Kamp Alanı
Dalaman çayı, ilçenin en önemli doğal güzelliklerinden birisidir. Çayın yakın bir noktasında yer alan kamp noktası, söz konusu güzelliklerin çok daha yakından görülmesine imkan verir. Burada doğanın sağlamış olduğu güzelliklerin keyfini çıkaranlar, aynı zamanda çay üzerinde rafting yapma fırsatı da yakalar. Bunun haricinde doğa safarisi yapma imkanı da vardır.

3- Çubucak Ormanı Kamp Alanı

Çubucak Ormanı Kamp Alanı
Çubucak ormanının Dalaman sınırları içerisinde yer alan bölgesindeki bir kamp alanıdır. Söz konusu kamp alanı, ağaçların ortasında yer alır. Bu durum insanların güneşten daha az etkilenmesi sağlar. Ayrıca ağaçların oluşturduğu bir diğer etki ise doğaya has bir ses oluşturmalarıdır.
Eğer Dalaman seyahati düşünüyorsanız; Dalaman Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

4- Katrancı Orman Kampı

Katrancı Orman Kampı
Ege kıyılarının en önemli noktalarından birisi olan ve Dalaman kamp yerleri arasında özel bir anlamı olan Katrancı orman kampı, yeşil ile mavinin buluşmasına şahitlik eder. Kamp severlerin fazlaca tercih ettiği bu alan, insanların şehrin gürültüsünden uzaklaşmasına ve kafalarını dinlemelerine neden olacak özelliklere sahiptir.

5- Yeşil Vadi Kamp Alanı

Yeşil Vadi Kamp Alanı
Turistlerin oluşturduğu gürültüden ve denizdeki kalabalıktan kaçmak isteyenler için en iyi alternatiflerden birisidir. Adından da anlaşılacağı gibi Dalaman'daki bir vadide yer alan bu kamp alanı, rakım olarak yüksek sayılabilecek bir noktadadır. Oksijen seviyesinin ve temiz havanın varlığı, burada zaman geçirenlerin sağlıklarına olumlu etki yapar. Dalaman’dan sonra buraya ulaşmak için özel araçların kullanılması gerekir.

6- Kestep Kamp Alanı

Kestep Kamp Alanı
Dalaman kamp noktalarından birisi de Kestep kampıdır. Söz konusu kamp, denizden nispeten biraz uzakta yer alır. Yüksek tepelere yakın noktada yer alan bahse konu kamp, insanların güzel zaman geçirmesini sağlar. Dönemsel olarak bu alanda sanatsal faaliyetler de yapılır. Özel araçlarla buraya ulaşılması mümkündür.

7- Yanıklar Doğa Kampı

Yanıklar Doğa Kampı
Her ne kadar Dalaman’da olmasa da Dalaman'a yakın bir konumda olan kamp alanlarından birisidir. Söz konusu kamp alanı, deniz kıyısında yer alır. Dağlardaki ormanların oluşturduğu yeşil deniz ile Akdeniz’in mavisi adeta birlikte dans eder ve muhteşem görüntüler oluşturur. Bu kamp alanının yakınlarında alışveriş yapılacak küçük alanlar da vardır.

8- Küçük Kargı Tabiat Parkı

Küçük Kargı Tabiat Parkı
Dalaman kamp alanları içerisinde yer alan Küçük Kargı Tabiat Parkı, aynı zamanda piknik alanı olarak da kullanılmaktadır. Bundan dolayı kamp kurulacak yerin, piknik alanından biraz daha uzakta seçilmesi gerekir. Aksi durumda istenilen sesiz ortamın yakalanması zor olabilir.

9- Caretta Kamp Yeri

Caretta Kamp Yeri
Dalaman ile Köyceğiz’in sınır noktasında bulunan söz konusu kamp, adından da anlaşılacağı gibi caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama noktalarından birisine, yakın bir noktada bulunur. Dolayısıyla ay ışığında kaplumbağaların yürüyüşüne şahit olma imkanı vardır.

10- Yanıklar Kamp Alanı

Yanıklar Kamp Alanı
Dalaman'daki bir diğer kamp noktası Yanıklar Kamp Alanı’dır. Burası denize yakın bir konumda yer alır ve bundan dolayı yeşil ile mavinin birleştiği noktalardan birisidir.

Bu yazımızda Dalaman'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Dalaman kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Dalaman kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 20.08.2019 / 0 / 8 674

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan Adana havasının ve insanlarının
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğal güzellikleri, sakin yaşamı, berrak denizi ve uçsuz bucaksız
Köyceğiz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Köyceğiz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Köyceğiz, Muğla'nın denize kıyısı olan ilçelerinden birisidir. Bunun haricinde
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Rafting Yapılabilecek 10 Çılgın Nehir

Rafting Yapılabilecek 10 Çılgın Nehir

Ülkemizde son yıllarda oldukça popülerleşen sporlardan olan raftinge ilgi
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up