Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan Adana havasının ve insanlarının sıcaklığı ile tanınmaktadır. Her ne kadar yaz aylarında Çukurova’da yer alıyor olması ile nem oranı yoğun olsa da Adana kamp yerleri sizleri şehrin sıcak havasından kurtulmanızı ve doğanın içinde huzur dolu zamanlar geçirmenizi sağlamaktadır. Adana denize kıyısı olan ilçeleri ve vadileri ile çevresinde geniş kamp alanları bulunmakta bu sayede kampçıların gözdesi olan yerler arasında yer almaktadır. Kışları dahi ılık olan havası ile her mevsim kamp yapılacak az sayıda şehirden biri olmaktadır. Adana da kamp yapmak istediğinizde bunun için ücretsiz pek çok kamp alanı olduğunu görebilirsiniz.

Küp Şelaleleri

küp şelaleleri
Başka bir ülkede olsa adını tüm dünyanın bileceği bu doğa harikası yer maalesef henüz keşfedilmemiş bir cennet köşesi olmaktadır. Metrelerce yüksekten dökülen şelalelerin oluşturduğu küçük gölün suyunun serinliği insanı girdiğinde adeta kendine getirmektedir. Müthiş manzarası ve temiz havası ile Adana’da kamp yapmak isteyen kişiler için huzuru, sakinliği sunmaktadır. Kamp yapmak için ücret ödenmeyen bu alanda çadırınızı rahatça kurabilir ve yılın bütün stresinden kurtulabilirsiniz.

Yumurtalık Kamp Alanı

Yumurtalık Kamp Alanı
Yumurtalık Adana'nın denize kıyısı olan bir ilçesi olması ile yaz mevsimlerinde özellikle oldukça kalabalık olmaktadır. Masmavi denizi uzun kumsalları ile deniz kenarında kamp yapmak isteyen kişilerin tercihidir. İlçenin merkezinde halk plajı yer almakta ama çevresinde ki koylarda çadır kurarak ailesi ile birlikte tatil yapmak isteyen kişiler için uygun alanlar bulunmaktadır. Bu kamp alanında çadır kurmak içinde ücret alınmamaktadır.

Eğer Bu bölgede kamp yapmayı düşünürseniz; Yumurtalık Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.

Yerköprü Kanyonu

Yerköprü Kanyonu
Karaisalı ilçesinde bulunan bu kanyon insana müthiş duygular yaşatmaktadır. Kanyonun içinde akan dere, etrafında ki ormanlar ve temiz havası ile sizi adeta huzurun içine çekmektedir. Çadır kurmaya uygun olan alanları bulunan Yerköprü kanyonu Adana kamp yapmak için en çok tercih edilen yer olmaktadır. Yılın stresini üzerinizden atmak istediğinizde burada doğanın sesini dinlemek size iyi gelecektir. Hafta sonları bu kanyona yerli halkında oldukça çok ilgi gösteriyor olması ile hafta içi kamp yapılması tavsiye edilmektedir.

Çakıt Vadisi

Çakıt Vadisi
Doğanın içinde kamp yapmak istediğinizde size iyi bir seçeneği de Çakıt Vadisi oluşturmaktadır. Yeşil doğası ortasında ki akarsuyu ile muhteşem bir güzellik sunmaktadır. Doğa yürüyüşleri kamp adetleriniz arasında yer alıyorsa burada keşfe çıkmaya hazır olmalısınız. Çadır kurmanın ücretsiz olduğu bu yerde bir tesis bulunmamaktadır.

Körkün Kanyonu

Körkün Kanyonu
Adana’da henüz keşfedilmemiş doğa harikası yerler arasında Körkün kanyonu da yer almaktadır. Tatilinizi ölümsüzleştirmek için kartpostal tadında resimler çekmek istediğinizde burası isteğinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Bitki örtüsünün çeşitliliği ile kanyon yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir yerdir. Bu alanda kamp yapmak için ücret ödenmesine gerek yoktur.

Karataş Kumluk Tabiat Parkı

Karataş Kumluk Tabiat Parkı
Adana'nın denize sahili olan bir ilçesi olan Karataş hem deniz hem de doğa tatili yapmak isteyenlerin gözdesidir. Çünkü Karataş kumluk tabiat parkı ormanlık bir alan olmasının yanında hemen bitiminde plaj bulunmaktadır. Çadırınızı ağaçların altına kurabilir ve güneşten etkilenmeden rahatça kalabilirsiniz. Gündüzleri Akdeniz’in serin sularında yüzebilirsiniz. Kamp alanında çadırınızı ücretsiz kurabileceğiniz alanlar mevcuttur. Burada su, tuvalet ve duş hizmetlerini ücret karşılığında alabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Adanada kamp yapılacak yerler arasında burası en çok tercih edilen nokta olmakta ve aile ile çıkılacak tatiller için ideal bir ortam sunmaktadır.
Eğer Adana seyahati planlıyorsanız; civardaki tüm güzellikler için Adana Gezilecek Yerler listemizi de okuyunuz.

Dokuzoluk Kanyonu

Dokuzoluk Kanyonu
Adana’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Dokuzoluk Kanyonu yer almaktadır. Tabiat harikası olan bu alanda onlarca bitki çeşidini bir arada bulabilir ve doğa ile iç içe olmanın tadını çıkartabilirsiniz. Karaisalı ilçesi sınırları içinde olan bu kanyon hafta sonları günübirlik gelen kişiler tarafından çok tercih edilmektedir. Bu nedenle sakinlik isteyen kişiler için hafta içi kamp yapmaları tavsiye edilmektedir. Ücretsiz kamp yapmanın mümkün olduğunu da buradan belirtmeliyiz.

Ceyhan Kırmıtlı Kuş Cenneti

Ceyhan Kırmıtlı Kuş Cenneti
Gerçekten de adında ki cennetin doğru olduğunu gösteren bir yer olarak Kırmıtlı Kuş Cenneti harika doğası ile ziyaretçilerinin ruhunu dinlendirmektedir. Kuş türlerini görebileceğiniz, akan suyun kenarında kuracağınız çadırınız ile huzurun kollarına kendinizi bırakacağınız bir yerdir. Bir tablo gibi manzarası ile hatıralarınız arasında önemli bir yer tutacak olan bu alanda çadır kurmak için ücret ödenmemektedir.

Yumurtalık Kuş Cenneti

Yumurtalık Kuş Cenneti
Yumurtalık da bulunan kuş cenneti onlarca kuş türüne yuva olmaktadır. Burada denizin üzerinde süzülen kuşları izlerken keyifli zamanlar geçirebilir temiz denizinin uzun kumsalında denize girebilirsiniz. Kuş cennetinde ücretsiz olarak çadırınızı kurabilir ihtiyaçlarınızı da yumurtalık merkezden rahatça karşılayabilirsiniz.

Belemedik Kamp Alanı

Belemedik Kamp Alanı
Yeşilin her tonunu bir arada bulacağınız ve kendinizi masallar diyarında hissedeceğiniz Belemedik henüz kampçılar tarafından keşfedilmemiş bakir sayılabilecek alanlar arasında yer almaktadır. Burası ailecek yapılacak kamp etkinliği için ideal bir ortam sunmakta ve Adana kamp alanları arasında mutlaka görülmesi gereken bir yer olmaktadır. Bu vadide ormanın içinde çadırınızı istediğiniz noktaya kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Adanada kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Adana kamp alanları listesini yazarak; sizler için Adana kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 04.11.2019 / 0 / 3 852

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up