Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak tanınmaktadır. Tarihi İpek Yolu üzerinde olması ile pek çok gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri olan Eskişehir özellikle kamp yapmak isteyen kişilere geniş seçenekler sunmaktadır. Eskişehir kamp yerleri açısından zenginlik sunmakta ve şehrin sıkıcı ortamlarından kaçarak doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyen kişileri ağırlamaktadır.

1- Gürleyik Kamp Alanıgürleyik kamp alanı


Eskişehir’de yaşayan kişilerin de günübirlik gezilerinde tercih ettiği ve Eskişehir kamp alanları listesinin birinci sırasında bulunan Gürleyik kamp alanında bulunan akarsu ile kamp yaparken su ihtiyacı rahatça karşılanabilmektedir. Doğal bitki örtüsü temiz havası ve huzur verici ortamı ile kamp yapmak için ideal alanlardan birisidir. Kamp yapmanın ücretsiz olduğu alanda ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir tesis bulunmamaktadır.

2- Laçin Kamp Alanı

Laçin Kamp Alanı
Laçin huzur dolu bir tatil yapmak istediğinizde bunun için uygun tercih olmaktadır. Geniş ormanlık alanda yeşilin her tonunu görmeniz mümkün olmaktadır. Oksijenin bol olduğu bölgede sabahları zinde uyanmanız ve bütün stresinizden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Çadırınızı istediğiniz yere kurabilir ve ateşi de rahatça yakabilirsiniz. Güvenli ortamı ile aileler için uygun kamp alanı olmaktadır.

3- Sakaryabaşı Kamp Alanı

sakaryabaşı kamp alanı
Mavi ile yeşilin bir arada muhteşem manzaralar oluşturduğu bu kamp alanı Eskişehir kamp yapmak isteyen kişiler için güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Akarsuyun kenarında istediğiniz her noktaya çadırınızı kurabilir ve ateş yakma konusunda da sorun yaşamazsınız. Çadır kurmanın ücretsiz olduğunu buradan belirtirken Eskişehir’e geldiyseniz burada en azından bir gece kamp yapmayı ihmal etmemelisiniz.

4- Gökçekaya Barajı Kamp Alanı

Gökçekaya Barajı Kamp Alanı
Baraj gölünün etrafında bulunan bölge ağaçlık olması ile kamp yapmak için ideal olmaktadır. Kendinizi bir tablonun içinde hissedeceğiniz manzaraları burada görmeniz mümkün olacaktır. Şehir hayatının yüklediği stresi burada atabilir ve yenilenmiş hissedebilirsiniz. Çadırınızı ücretsiz kurabileceğiniz kamp alanında bir tesis yoktur ihtiyaçlarınızı yakınlarda ki yerleşim birimlerinden karşılayabilirsiniz.
Eğer Eskişehir'e gezi veya seyahat planlıyorsanız; Eskişehir Gezilecek Yerler listemizi mutlaka okumalısınız.

5- Musaözü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Musaözü Tabiat Parkı Kamp Alanı
İçinde bulunan gölet bulunan tabiat parkı Eskişehir’de yaşayan ve bu şehre kamp yapmak için gelen kişilerin gözdesi olmaktadır. Özellikle yaz aylarında tavsiye edilen bu kamp alanı şehrin sıcak ve boğucu havasından kaçmak isteyen kişiler için serin bir ortam sunmaktadır. Ağaçların altına çadırınızı kurabilir ve sakin bir tatili aileniz ile birlikte geçirebilirsiniz.

6- Sofça Barajı Kamp Alanı

Sofça Barajı Kamp Alanı
Porsuk çayının bulunduğu şehrin etrafında çok sayıda barajda bulunmaktadır. Bunlar arasında Sofça barajına ise ayrı bir yer vermek gerekmektedir. Huzur dolu ortamı, mavinin ve yeşilin her tonunu sunmakta olan bu kamp alanı yerel halk tarafından da çok tercih edilmektedir. Çadırınızı istediğiniz bir yere kurabilirsiniz.

7- Taştepe Bölgesi Kamp Alanı

Taştepe Bölgesi Kamp Alanı
Tepebaşı ilçesinde bulunan Tandır Köyünde bulunan bu kamp alanı güneşin batışının unutulmaz manzaralar oluşturduğu bir yerdir. Ormanlık bir alandır ve sessizliği ile tercih edilmektedir. Doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve sakin bir tatil ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Kamp yapmak için ücret ödenmemektedir.

8- Sündiken Dağı Kamp Alanı

Sündiken Dağı Kamp Alanı
Mihalıççık ilçesinde bulunan Sündiken dağı kamp yapmanız ve doğanın içinde keşfe çıkmanız için davet etmektedir. Gölde balık tutabilir ve rahatça ateş yakabilirsiniz. Ormanlık bir alan olduğundan ateşi dikkatli yakmanız yararlı olacaktır. Cennette bir köşe sözü burası için en doğru tanımlama olacaktır.

9- Yapıldak Göleti Kamp Alanı

Yapıldak Göleti Kamp Alanı
Eskişehir merkeze 89 kilometre mesafede bulunan Yapıldak Göleti kampçıların aradığı bütün özellikleri bir arada bulundurmaktadır. Bu nedenle de oldukça çok tercih edilen bir alandır. Göletin etrafında ki ormanlık alan kamp yapmak için size uygun ortam sunmakta ve sükûneti ile de doğa ile baş başa kalma isteğinizin yerine gelmesini sağlamaktadır. Çadırınızı ücretsiz kurabilirsiniz. Bu kamp alanında su bulunmakla birlikte diğer ihtiyaçların karşılanacağı bir tesis yoktur.

10- Karaören Göleti Kamp Alanı

Karaören Göleti Kamp Alanı
Çam ağaçlarının olduğu bölgede mis gibi çam kokusunu içinize çekebilirsiniz. Eskişehir’den çıktıktan sonra Afyon’a giderken 81 kilometre sonra Büyükyayla Köyü yoluna döndüğünüzde Karaören Göleti size muhteşem manzarası ile hoş geldin diyecektir. Burada kamp kurmak size ve ailenize unutulmaz hatırlar biriktirme fırsatı sunacaktır. Eskişehir kamp alanları bu şekilde sayılıyor olsa da doğal güzelliklerini keşfetmek için sizler farklı rotalar oluşturabilir ve şehrin çevresinde bulunan ormanlık alanlarda kamp yapabilirsiniz.

Bu yazımızda Eskişehir'de kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Eskişehir kamp alanları listesini yazarak; sizler için Eskişehir kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 18.11.2019 / 0 / 3 413

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan Adana havasının ve insanlarının
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up