Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl yüzbinlerce tatilciyi ağırlamaya devam etmektedir. Yerli ve yabancı turistler ile beraber kampçılar tarafından da sıklıkla tercih edilen Muğla bu anlamda kampçılara yüzlerce alternatif sunmaktadır. Birçok kamp alanına sahip olan şehirde dikkat çeken bir nokta da Akyaka’dır. Akyaka kamp yapılacak yerler noktasında ülkemizin en güzel noktalarından bazılarına sahiptir. Hep beraber incelemeye başlayalım.

1. Akyaka Kamp

akyaka kamp
Orman kampı noktasında oldukça güzel bir ortam sunan Akyaka Kamp, Akyaka kamp yerleri içerisinde en popüler noktalardan biridir. Özellikle ağaçlar arasında kuş sesleri ile kamp deneyimi yaşamak isteyen kampçılar tarafından tercih edilen Akyaka Kamp’ta her türlü ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz. İster çadırda ister karavanda konaklayabilirsiniz. Bununla beraber kendi çadırınızı da getirerek konaklayabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde ekstra ücret ile buzdolabı, kasa, sandalye ve tabure de kiralayabiliyorsunuz. Direkt olarak Akyaka denilince akla gelen Akyaka Kamp Alanı bu anlamda en popüler yerdir.

2. Karya Beach Camping

karya beach camping
Deniz ve orman kampı deneyimini bir arada yaşamak isteyen kampçılar için son derece ideal noktalardan biri olan Karya Beach Camping, daha çok sakin ve gürültüden uzak kalmak isteyen kampçılar tarafından tercih edilmektedir. Her şey dahil olarak hizmet veren kamp alanında isterseniz kendi çadırınızda isterseniz de çadır kiralayarak konaklayabiliyorsunuz. Bununla beraber elektrik, soyunma kabinleri, banyo, tuvalet temiz su, buzdolabı ve mutfak bulunmaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır.

3. Akbük Koyu

Akbük koyu kamp alanı
Gökova Körfezi’nin kuzey kısmında yer alan Akbük Koyu tatil döneminde aşırı kalabalık olsa da çoğu zaman oldukça sakin ve dingindir. Bununla beraber Karia Antik Kenti ve Keramos kalıntılarına da ev sahipliği yapan alan içerisinde kamp yapmak hem oldukça huzurlu hem de çeşitli alternatifler ile eğlenceli olacaktır. Birçok yerde kamp yapmaya izin verilmese de siz daha sakin ve kalabalıktan uzak yerlerde çadırınızı kurabilirsiniz. Koyda birçok tesis ve işletme bulunmaktadır. Buralardan ücret mukabilinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

4. Çınar Koyu

Çınar koyu kamp alanı
Akyaka'nın en meşhur ve bilinen koylarından olan Çınar Koyu berrak denizi, eşsiz kumsal alanı ve yemyeşil ormanlık alanı ile bilinmektedir. Hafta sonları günü birlik piknikçilerin adeta akın etmesinden dolayı aşırı kalabalık olabiliyor bu nedenle kamp için ya ıssız yerleri tercih etmelisiniz ya da hafta içi günlerden yana şansınızı kullanmalısınız. Bununla beraber birçok alan özel arsa olduğu için her yerde çadır kurulmasına izin verilmemektedir. Çadırınızı kurmadan önce izin almanız önemli olacaktır. Genel olarak etrafta işletmeler bulunsa da siz yine de her türlü ihtiyacınızı düşünerek yola çıkın.
Eğer Akyaka'da tatil planlıyorsanız; Akyaka Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.

5. Lodges İn Akyaka Kamp

lodges in akyaka kamp
Bir başka orman kampı alanı olan Lodges İn Akyaka Kamp deniz ve ormanı bir arada tatilcilere sunmaktadır. Ormanlık alan içinde kimi zaman yaban domuzlarını görebilirsiniz. Bununla beraber alan içinde her türlü ihtiyacınızı giderecek tuvalet, duş kabinleri, soyunma kabinleri ve elektrik gibi alanlar mevcuttur. Denizin bir tarafı aşırı sığ iken bazı tarafları ise birden derinleşebiliyor bu anlamda dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca kamp alanı çoğu zaman kalabalık olduğu için sessizlik bir uzak bir ihtimal olduğunu da belirtmek gerekir.

6. Gökova Orman Kampı

gökova orman kampı
Ülkemizin en popüler orman kamplarından sayılan ve Akyaka kamp alanları arasında en ünlüsü olarak ta sayılabilen Gökova Orman Kampı, Ören’e doğru giderken yol üzerinde yer almaktadır. Son derece düzenli ve yeterli olmasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir haliyle kimi zaman aşırı kalabalık olabiliyor. Alan içinde 300 çadır ve 70 karavan beraber kamp yapabiliyor. Bununla beraber isterseniz bungalovlarda veya taş evlerde konaklayabiliyorsunuz. Alan içerisinde basketbol sahası ve çocuk oyun parkı da bulunmaktadır. Kamp alanı içerisinde gece aydınlatmaları mevcut. Elektrik, tuvalet, duş kabinleri, bulaşık yıkama alanları, çeşmeler, büfe ve restoran bulunmaktadır.

7. Azmakbaşı Camping

azmakbaşı camping
Akyaka'daki en popüler özel kamp alanlarından biri olan Azmakbaşı Camping, geniş kamp alanı, çadır ve karavan seçeneği, her türlü ihtiyaca yönelik olarak düzenlenmiş kamp alanı ve güvenliği ile dikkat çekmektedir. Ağva kamp alanı içerisinde en düzenli özel işletmedir. Kamp alanı orman kampı deneyimini sunarken yürüme mesafesindeki deniz ile serinleme imkanı da sunmaktadır. Çadır, karavan ve bungalov seçenekleri ile beraber kendi çadırınızda da konaklayabilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca tekne turları, koy gezileri veya doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

8. Club Amazon

club amazon
Akyaka’dan yaklaşık olarak 50 kilometre mesafede Bördübet’te yer alan Club Amazon doğa ile baş başa kalabileceğiniz efsane noktalardan bir diğeridir. Akyaka kamp alanları içerisinde yer almasa da konumu itibariyle listeye ekleme gereği duyduğumuz kamp alanı muhteşem doğası ile kampçıları karşılamaktadır. Bununla beraber çeşitli aktivite imkanları ile de dikkat çeken kamp alanında yiyecekten duş kabinlerine elektrikten temiz tuvaletlere kadar birçok imkan sunan bu kamp yeri, ayrıca glamping listemizde de yer almaktadır.

9. Köyceğiz Camping

köyceğiz camping
Akyaka’da yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta yer alan ve bir başka doğa harikası noktalardan biri olan Köyceğiz Camping, göl kenarında son derece sevimli ve bir o kadar da güzel kamp alanlarından biridir. Fiyat noktasında da son derece ekonomik olan kamp alanında her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar olduğunu belirtmek gerekir. Tek sorun geceleri köpeklerin fazlaca havalanmasıdır. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

10. Ekincik Camping

ekincik kamping
Son derece nezih ve huzurlu kap noktalarından biri olan Ekincik Camping Akyaka’dan 60 kilometre mesafede yer almaktadır. Muhteşem bir doğaya sahip olan Ekincik’te kamp yapmak için en ideal noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Kamp alanı içerisinde Duş alanları, tuvaletler, elektrik sistemi, buzdolabı ve büfe gibi aradığınız her şeyi bulabileceğiniz alanlar mevcuttur. Bununla beraber kamp alanı içerisinde yer alan restorandan da lezzetli yemekler çıkmaktadır. İster çadır ister kiralayabilir isterseniz de kendi çadırınızda konaklayabilirsiniz.

Bu yazımızda Akyaka'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Akyaka kamp alanları listesini yazarak; sizler için Akyaka kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 22.10.2019 / 1 / 3 604

Yorum Ekleyin


  1. Burak
    Ziyaretçi
    16 Kasım 2019 16:17
    0
    Çok kez Akyaka'ya gitme gezme fırsatım oldu ama daha önce hiç kamp yapmadım. Sıradaki hedefimde Akyaka'da kamp yapmak var. Yararlı bir içerik olmuş

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Bu yazımızda Balıkesir çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Olimpos'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Olimpos'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya’ya bağlı Olympos, Bey Dağları Milli Parkı içinde yer alan ve doğal
Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Yoğun, stresli ve bir o kadar da kalabalık ve ülkemizin en kalabalık metropolü
Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğal güzellikleri, sakin yaşamı, berrak denizi ve uçsuz bucaksız
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up