Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Yoğun, stresli ve bir o kadar da kalabalık ve ülkemizin en kalabalık metropolü olan İstanbul kelimenin tam anlamıyla gürültülü bir şehirdir. Bununla beraber oldukça güzel ve sakin noktaları olduğunu da belirtmek gerekir. Pek fazla bilinmeyen, sessiz ve sakin noktaları ile İstanbul’da kamp yapılabilecek eşsiz noktalar vardır. Bunlardan biri de şirin bir ilçe olan Şile’dir. Gizli ve doğal yerleri ile bilinen Şile’de kamp alanlarının birçoğu da Ağva’da bulunmaktadır. Ağva kamp alanları noktasında zengin seçeneği ile dikkat çekmektedir. Gelin hep beraber Ağva’da kamp yapılacak yerleri inceleyelim.

Kilimli Koyu

kilimli koyu kamp alanı
İstanbul’un kıyısında hemen Kocaeli sınırında yer alan Kilimli Koyu kampçılar için son derece ideal noktalardan biridir. Pek fazla bilinmediğinden dolayı son derece ıssız ve sakin olan koy kampçıları adeta kendine çekmektedir. En dikkat çekici özelliği olan beyaz kumsalı ise tropikal adaları andırmaktadır. Sıra dışı kaya oluşumları ile muhteşem bir manzaraya da sahip olan koy geniş ormanlık alana da sahiptir. Kamp yapmak için en ideal nokta ise tepelerdir. Fakat mevsim şartlarını da unutmamalısınız. Koy kimi zaman aşırı sert rüzgarlara da ev sahipliği yapmaktadır. Kamp alanı etrafında herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı tüm ihtiyacınızı düşünerek yola koyulmalısınız.

Green Park Camping

green park camping
100 çadır ve karavan alanı ile oldukça büyük bir kamp alanı olan Green Park Camping Ağva kamp alanları içindeki en büyük kamp alanı sayılmaktadır. Kum plaja da sahip olan kamp alanında her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Daha çok karavan kampı için ideal olsa da çadır kampı için de son derece uygundur. İstanbul’un yoğun şehir hayatından sıyrılmak isteyen kişiler için tavsiye edilebilir. Çam ağaçları altında oldukça huzurlu günler geçirebilirsiniz.

Seferoğlu Camping

seferoğlu camping
Ağva’daki bir başka kamp alanı ise Seferoğlu Camping’dir. Gözlerden uzak kuş sesleri arasında muhteşem manzaraya karşı kamp yapmak isteyen kampçılar tarafından tercih edilen kamp alanı uzun yıllardır bu alanda hizmet verdiği için misafirlerin her türlü ihtiyacını düşünerek dizayn edilmiştir. Ormanlık alan içinde bulunan kamp alanı aynı zamanda kumsala da sahiptir. Bu sayede bir yandan orman kampı deneyimini yaşarken diğer yandan denizin tadını da çıkarabiliyorsunuz. Kamp alanı içinde hem çadır hem de ağaç evler bulunmaktadır. İster kamp alanı içindeki konaklama seçeneklerinden faydalanabilir isterseniz de kendi çadırınızda konaklayabilirsiniz.

Hacıllı Şelale Parkuru

hacıllı şelalesi kamp alanı
Daha doğal bir ortamda kamp yapıp daha farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız önerebileceğimiz bir diğer nokta Hacıllı Şelale Parkuru’dur. Yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan alan yaklaşık olarak 6 kilometrelik yürüyüş parkuruna sahiptir. Çeşitli göletler ve şelale ile karşılaşıp buralarda isterseniz dinlenebilir isterseniz de kamp kurabilirsiniz. Uzun bir yürüyüş yolunun ardından istediğiniz yerde kamp kurabilirsiniz ancak burada herhangi bir işletme olmadığını da belirtelim bu yüzden her türlü ihtiyacınızı düşünerek yola çıkmalısınız.

Ağva Greenline Guesthouse

ağva greenline guest house
Göl kenarında yeşillikler arasında muhteşem bir nokta olan Ağva Greenline Guesthouse Ağva kamp alanları içinde en güzel noktalardan biri sayılmaktadır. Ağva kamp deneyimi için son derece güzel bir deneyim kazandıracak olan işletme doğası, manzarası ve huzuru ile ruhunuzu dinlendirecektir. Ağaç platformlar üzerine kurulu çadırları kiralayabilir veya kendi çadırınızda konaklayabilirsiniz. Ortak kullanıma sunulan lavabo ve duş alanları, dinlenme yeri, büfesi ve restoranı ile her türlü hizmeti sizlere sunmaktadır. Sadece Mayıs ve Ekim ayları arasında kamp yapılmasına izin verilmektedir.
Eğer Ağva seyahati planlıyorsanız; Ağva Gezilecek Yerler listemizi mutlaka inceleyiniz.

Şile Feneri

şile feneri kamp alanı
Özellikle fotoğrafçılar için eşsiz bir manzara sunan Şile Feneri aynı zamanda kamp alanı olarak da hizmet vermektedir. Kayalık ve dik yamacı ile bilinen kamp alanında isterseniz karavanda isterseniz de çadırda konaklayabiliyorsunuz. Girişi ücretli olan kamp alanında ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar da mevcuttur.

Gelesun Kampland Ağva

gelesun kampland ağva
Ağva kamp yerleri arasında sayılan bir diğer nokta olan Gelesun Kampland Ağva’da başarılı bir başka işletmedir. Oldukça sakin ve bir o kadar da huzurlu noktalardan biri olan kamp alanı bu anlamda sakinliği arayanlar tarafından tercih edilmektedir. Doğa ile baş başa kamp deneyimi yaşatan alan denize sadece 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Fiyat noktasında da son derece ekonomik olan kamp alanı içerisinde elektrik, sıcak ve soğuk su, duş kabinleri, lavabolar ve buzdolabı mevcuttur. İster kendi çadırınızda isterseniz de işletmede bulunan çadırları kiralayarak konaklayabiliyorsunuz.

İstanbul Kamp

ağva istanbul kamp
Kimi zaman aşırı kalabalık olsa da geniş olmasından dolayı oldukça sakin bir yer bulabiliyorsunuz. Temiz plaj ve denizi, doğa ile baş başa kalabileceğiniz ormanlık alanı ile oldukça güzel yerlerden biridir. Tek problem ise çadırların ağaç gölgesi altında değil de güneş altına yer almasıdır. Bu kimi zaman bunaltıcı bir sıcaklığa neden olabiliyor ancak onun dışında bir problem yaşamayacaksınız. Deniz ve dere sizler için serinleme olanağı sunmaktadır. Bununla beraber tuvalet, duş kabini, elektrik ve buzdolabı gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Sahil Kamp İstanbul

sahil kamp istanbul
Ağva kamp alanları dışında sayılan ancak Ağva’ya yakınlığı ile bilinen Sahil Kamp İstanbul’da bir başka popüler kamp alanıdır. 35 hektarlık ormanlık alan içinde yer alan ve geniş kamp alanı olanağı sunan Sahil Kamp İstanbul Dinlenme Spor Aktivite ve Eğitim tesisi olarak hizmet vermektedir. Çam ağaçları arasında yer alan kamp alanında ahşap platformlar üzerine kurulmuş olan kamp çadırlarını kiralayarak ya da kendi çadırınızda konaklayabilirsiniz. Deniz manzarası eşliğinde çadırınızda uzanabilir veya çardaklarda çayınızı yudumlayabilirsiniz. Kamp alanı içinde tuvalet, duş alanları ve elektrik ve restoran bulunmaktadır.

Darlık Barajı Mesire Alanı

darlık barajı mesire alanı
Kamp yapmak ve doğa yürüyüşleri için son derece elverişli olan ve tamamen ücretsiz olan Darlık Barajı’nda kamp yaparken aynı zamanda balık tutabilir, bisiklet sürebilir, ATV ile gezintilere çıkabilir veya offroad yapabilirsiniz. Geniş bir alan olduğu için herhangi bir sıkışıklık veya kalabalık olması mümkün değildir. Ulaşım noktasında da oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Tüm bunlarla beraber ihtiyacınızı giderebileceğiniz alanlar da bulunmaktadır.

Bu yazımızda Ağva'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Ağva kamp alanları listesini yazarak; sizler için Ağva kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 14.10.2019 / 0 / 3 218

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Bu yazımızda Balıkesir çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Amasra'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Amasra çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Turizm noktasında en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Fethiye eşsiz
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İstanbul ve Çevresinde Kamp Yapılacak

İstanbul'un şehir havası eğer sizi de sıktıysa belki de kendinize biraz zaman
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up